Skocz do zawartości


Zdjęcie

Weganizm


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2017 - 18:59

Nie zauważyłeś, że nie gadam z idiotami, w tym z Tobą? Już od dawna.

Przepraszam.

Edycja:

Nie zauważyłeś, że nie gadam z tymi, których uważam za idiotów, w tym z Tobą? Już od dawna.
 



#22 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 11 luty 2017 - 19:24

@rowerowyninja - pierwsze ostrzeżenie. Nie umiesz prowadzić konstruktywnej dyskusji to może nie udzielaj się wcale. Po co obrażać innych użytkowników forum? (pytanie retoryczne) 


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#23 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2017 - 19:34

Przepraszam. To wynika stąd, że nie da się wyciąc użyszkodnika. którego chce się ignorować. A że dyskusje z idiotami ignoruję, to i tę bym ignorował.

Bo poza tym konstuktywne dyskusje polecam. Ale konstruktywne to te, w ktorych druga strona nie przyjmuje dogmatu nieomylności. 

Tak czy owak przepraszam moderację i administracje. Juz nigdy więcej nie podejmę dyskusji z idiotą w temacie o którym ten idiota nie ma pojęcia, aby ni ełamać regulaminu. Pozdrawiam i przepraszam Moderatorów i Administrację.



#24 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 11 luty 2017 - 19:36

^ Trafiłeś w sedno.

ale czaisz, że ten obrazek był o Tobie ? ;)



#25 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 luty 2017 - 19:36

ale czaisz, że ten obrazek był o Tobie ? ;)

Niestety dla Ciebie już wyżej udowodniłem że nie był :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#26 vuc

vuc
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 11 luty 2017 - 19:46

łał, ostrzeżenie, że ktoś kogoś nazwał idiotą.
A jak ktoś robi black PR serwisowi, który ratuje tysiące ludzi od przedwczesnej śmierci, to jest git.
Jeszcze jakaś wioska powiększoną czcionką, "Gdzie jest krzyż?!", "Wściekły szpaler", itp.



#27 Gosc_rowerowyninja_*

Gosc_rowerowyninja_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2017 - 20:10

Ja tylko jeszcze raz przepraszam moderację za niezamierzone skojarzenie słów Grek ( w obcym języku) i idiotą wszelkich Greków, których mogłoby dotknąć to określenie. Więcej w dyskusję z idiotami się nie mieszam. 



#28 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 12 luty 2017 - 13:27

Człowiek (jako gatunek) to oportunista - będzie czerpał potrzebne do życia składniki niemal z każdego, nawet skrajnie mało urozmaiconego jedzenia. Przykładem mogą być diety ludów nie skażonych naszą (zachodnią ?) cywilizacją, np. dieta inuitów składająca się wyłącznie z mięsa i tłuszczu (nie licząc treści żołądków karibu  :) ), czy diety plemion dżungli równikowych, oparte na manioku, patatach itp. I co ciekawe, takie jedzenie nie odbija się negatywnie na zdrowiu. Ani w jednym, ani w drugim przypadku.

 

Nie rozumiem natomiast kreowania diety wegańskiej jako panaceum na wszelkie choroby tzw. cywilizacyjne, skoro wszystkie najnowsze badania przemawiają za tym, że podstawy i przesłanki wg których miałaby ona być zdrowsza, dotyczą cech i właściwości naszych organizmów, których dietą (składem) nie zmienimy. 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#29 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 13 luty 2017 - 08:28

robo dobrze mówi. Organizm jest mądry i z wszystkiego potrafi pozyskać to co mu potrzebne. Ja nie stosuję żadnej diety eliminacyjnej tylko standardową zbilansowaną i od ponad 10 lat mam BMI 20-21 i jednocyfrowy poziom BF, nadmienię że od małego do 15-16 roku życia byłem gruby. Mam dobre wyniki krwi i ścigam się na całkiem dobrym, amatorskim poziomie:)

 

Ludzie trochę przeceniają swoje możliwości oddziaływania na organizm. Dieta nie zrobi z ciebie supermana, smutne ale prawdziwe. Jak ktoś nie miał nigdy poważnych problemów zdrowotnych to myśli, że jest panem własnego losu, ale tak nie jest, mamy coś takiego jak DNA i to niestety ono decyduje w większości przypadków.

 

Pewnie, że dieta jest bardzo ważna ale to tylko jedna cegiełka budująca ogólną formę, oczywiście mówię to w odniesieniu do ludzi aktywnych, którzy już odżywiają się mniej lub bardziej świadomie. Mi osobiście najbardziej pomogłaby dodatkowa godzina snu:P ewentualnie + 8 godzin w tygodniu na trening:)

 

Tak czy siak takie wege nie rożni się za bardzo od zdrowej zbilansowanej diety, w której 80% to i tak są rośliny i produkty roślino pochodne. Więc nie wiem o co ten cały szum.

 

Nie pojętym dla mnie zjawiskiem jest to, że wszędzie ktoś mi chce wciskać ten weganizm i zazwyczaj robi to bardzo nachalnie, dając do zrozumienia, że jak nie jestem wege to jestem gorszy, mniej zdrowy i umrę przed 40 na wszystkie możliwe nowotwory. Takie masoństwo połączone ze świadkami jechowy. Ja tam swoich upodobań nikomu nie wciskam, mówię tylko co stosuję i jakie mam wyniki. Dlaczego vuc nie napisałeś w temacie dot. wagi startowej, że jesteś weganinem od x czasu, generujesz milion watów, masz 2% BF a Contador Ci wiąże buty. Tylko od razu agitujesz w agresywny sposób?


  • Prozor, tcp i sts lubią to

#30 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 14 luty 2017 - 10:51

ja tam nie zaprzatam sobie glowy takimi glupotami.Mam malo czasu na jezdzenie a jakbym mial jeszcze przebierac w tym to juz wogole chyba bym nic nie jadl.Czesto jestem na wyjezdzie gdzie jest gotowe jedzenie i po prostu jem co podaja. Wkurzaja mnie weganie ta nachalna promocja tego swojego nie zarcia miesa. Jak jakas sekta! Swiat oszalal:)



#31 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 15 luty 2017 - 14:11

So true..:)





Dodaj odpowiedź