Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetki Po Angielsku


31 odpowiedzi w tym temacie

#21 Orzełek

Orzełek
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 luty 2017 - 15:05

Tak, to ten. Mnie też się wydał ciekawą opcją i wiele się nie zastanawiałem. Przypadkiem kilka dni wcześniej znalazłem identyczny w lokalnym sklepie i usłyszałem, że na wyprzedaży kosztuje 3200 zł. W Anglii mnie wyszło nieco ponad 2200 zł. Koszt wysyłki to 18,4 funta.



#22 roweras88

roweras88
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 14 luty 2017 - 15:14

Nawet niezłe ceny: http://www.jejamescy...-bike-2013.html

Taniej od Tribana i jest 2x10 Tiagra.



#23 grzyboo

grzyboo
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 14 luty 2017 - 15:15

Jak wrażenia, masz może porównanie do Tribana 520? Bo strasznie mnie kusi i chyba nie wytrzymam i go kupię ;)



#24 Orzełek

Orzełek
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 14 luty 2017 - 15:37

Nawet niezłe ceny: http://www.jejamescy...-bike-2013.html

Taniej od Tribana i jest 2x10 Tiagra.

 

Oo to też fajna okazja, jak kupowałem to chyba był droższy. Jak rozmiar pasuje, to można by brać, u nas pewnie z 1,5 tys zł trzeba by dołożyć do tiagry.

 

Ja szukałem gravela, stąd ten GT.

W najnowszym Bike Boardzie jest test 4 rowerków tego typu i m.in. GT Grade w nieco innej konfiguracji, na clarisie. Wypada bardzo dobrze, ztcp zajmuje ostatecznie drugą lokatę. Ten za 400 funtów byłby może nawet pierwszy, bo ma lepszy napęd.

 

A co do wrażeń i porównań, to nie mogę się wypowiedzieć, bo w sklepie posiedziałem na nim kilka minut, a na swoim też nie jeździłem jeszcze, bo raz że lód wszędzie wokół na drogach, a dwa że pierwsze co zrobiłem, to popsułem zaworek w dętce i muszę kupić nową.



#25 grzyboo

grzyboo
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 14 luty 2017 - 15:55

Ten Claud Butler w bardzo fajnej cenie, ale geometria będzie jak dla mnie zbyt agresywna. To już bardziej do ścigania rower a mnie interesują długie trasy, ale bez pośpiechu. 



#26 grzyboo

grzyboo
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 22 luty 2017 - 15:17

Rower wczoraj dotarł i okazuje się, że u mnie hamulce są po angielsku ;) Za jakiś czas jak się tym nauczę jeździć to sobie przełożę linki i może wymienię owijkę na grubą, bo to ma być rower na dłuższe trasy. 

Wieczorem go poskładałem, napompowałem koła i wyskoczyłem w nocy jako, że przestało padać żeby sprawdzić jak się tym jedzie.

Rower zaskakująco lekki (mam porównanie tylko do ciężkiego roweru crossowego z amortyzatorem) i jakiś taki zgrabny. Aż dziwnie się jedzie. 

Hamulce jeszcze nie dotarte, ale przynajmniej klocki nie piszczą. Siła hamowania taka sobie przy górnym uchwycie, ale pierwszy raz jechałem na rowerze szosowym więc potrzebuję trochę wprawy. W dolnym chwycie hamuje się znacznie łatwiej. W każdym razie hydrauliczne tarcze to nie są, ale dają radę. Mokre działają tak samo jak suche więc jest dobrze.

Myślałem, że będzie strasznie trzęsło na nierównościach, ale jest całkiem dobrze, chociaż po godzinie plecy mnie trochę bolały, ale to jest kwestia wprawy. Ale zęby na bruku i nierównościach nie dzwonią, czego się trochę obawiałem. 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i pozytywnie zaskoczony jak wygodny jest ten rower mimo, że kompletnie nie jestem do takiej pozycji przyzwyczajony.

Opony lodu się nie trzymają kompletnie ;) Za to gleba była jakaś taka bezproblemowa. Pewnie dlatego, że rower lekki. 

Jeszcze tylko nowe pedały, licznik i będzie można zacząć się przyzwyczajać do nowego roweru. Od przyszłego tygodnia ma być wiosna ;)

 



#27 Orzełek

Orzełek
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 22 luty 2017 - 16:01

Który zamówiłeś? Ten sam, co ja, GT Grade?

Co do hamulców, to po 50 - 100 km powinny się dotrzeć i uzyskać swoją normalną skuteczność.



#28 grzyboo

grzyboo
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 22 luty 2017 - 16:04

Tak, zamawiałem GT Grade. Co do hamulców to spodziewam się, że trzeba je dotrzeć jak każde tarczowe i dopiero wtedy będzie można ocenić jakość hamowania.

 



#29 Orzełek

Orzełek
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 22 luty 2017 - 16:14

No to fajnie, cieszę się z opisu Twoich wrażeń, bo ja jeszcze nie jeździłem. Zanim drogi na moim zadupiu będą się nadawały, by wyprowadzić rower, to ja się trochę porozciągam, bo podejrzewam, że też mogę mieć problem z pozycją na kolarce :)

Ciekawe dlaczego Ci nie zamienili hamulców, skoro ja miałem zamienione.



#30 grzyboo

grzyboo
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 22 luty 2017 - 16:20

Może inna osoba to robiła i się nie domyśliła? Na razie hamulce nie są jakoś wyjątkowo skuteczne więc nie ma problemu, a później sobie przełożę. 



#31 Orzełek

Orzełek
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 22 luty 2017 - 16:27

A jakie pedały kupujesz? Mnie też się niezbyt podobają się standardowe, ale na spd nie umiem jeździć



#32 grzyboo

grzyboo
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 22 luty 2017 - 16:41

Na co dzień jeżdżę na SPD i chwalę sobie najtańsze M520 Shimano. Do szosy zamówiłem M530. Mechanizm ten sam, ale powinno być nieco lepiej przy dłuższych dystansach z powodu większej powierzchni podparcia.

Na normalnych pedałach, czy takich z noskami czuję się dziwnie i nie bardzo sobie wyobrażam dłuższą jazdę bez wpiętych butów. 





Dodaj odpowiedź