Skocz do zawartości


Zdjęcie

Canyon Ultimate Cf Sl 9.0 Vs 7.0


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 johnny_pl

johnny_pl
  • Użytkownik
  • 167 postów

Napisano 12 luty 2017 - 21:32

Czołem,

 

wiem, że Canyony to nudny i oklepany temat ;-), ale miałbym prośbę o opinię.

 

Czy Waszym zdaniem różnica w cenie między Canyonem CF SL 9.0 w porównaniu do niższego modelu 7.0 jest odpowiednia i czy warto zapłacić 600 euro więcej, żeby mieć kompletną ultegrę zamiast 105 i koła ksyrium elite wts zamiast aksium? Czy nie lepiej np. kupić model 7.0 i np. dokupić koła, które będą jeszcze lepsze (no i ładniejsze :-) ) od tych ksyriumów z 9.0, a pozostać przy 105-tce, która przecież jest bardzo dobrą grupą.

 

Ultimate CF SL 9.0: 

https://www.canyon.c...-cf-sl-9-0.html

 

Ultimate CF SL 7.0:

https://www.canyon.c...-cf-sl-7-0.html

 

 

Pozdrawiam

 

Johnny

 

P.S. Właśnie zorientowałem się, że niepotrzebnie założyłem nowy temat, prośba do moderatora - czy można przesunąć ten post do tematu "Ceny Canyonów"? :)


Użytkownik johnny_pl edytował ten post 12 luty 2017 - 21:41


#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 13 luty 2017 - 08:49

Tak, zdecydowanie warto dopłacić.



#3 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 13 luty 2017 - 09:39

105 to dobra grupa, wystarczająca dla większości użytkowników. Różnica w cenie to prawie 3k złotych i za to możesz kupić świetne koła, lepsze od Ksyriumów. Aksiumy sobie zostawić jako zapasowe/treningowe. Pytanie jest na ile potrzebujesz wyższej grupy osprzętu, bo te rowery w zasadzie różnią się tylko osprzętem i kołami (sztyca i siodełko też odrobinę lepsze w 9.0). Co ciekawe, tańszy model ma lepsze opony. :)

 

W grę wchodzi jeszcze wygląd, bo o ile jeśli chcesz wersję czarno-białą, to w obu jest taka sama, ale druga kolorystyka jest zupełnie odmienna. Mi najbardziej podoba się ta srebrno-niebieska z 9.0.



#4 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 13 luty 2017 - 10:34

Nie wiem jak z napędem x11, ale długo jeździłem na 105 5700, teraz na ultegrze 6700 i wg mnie działa to o wiele lepiej, natomiast 3k dopłaty to sporo. Więc jak miałbym kupować pewnie wziałbym na 105.

P.S mam srebrno-niebieskowiego:) 





Dodaj odpowiedź