Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompka Co2 Nakręcana Czy Nakładana


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 fafik

fafik
  • Użytkownik
  • 86 postów
  • SkądDarłowo

Napisano 15 luty 2017 - 10:43

Witam .Pytanie jak w temacie.Chcę kupić pompkę na naboje tylko mam dylemat czy kupić taka którą nakręca się na wentyl czy nakłada.W necie jest sporo informacji o tym ,że te nakręcane potrafią podczas wykręcania wykręcić wentyl co w przypadku ograniczonej ilości naboi w trasie może być problemem(chociaż tak na marginesie, w domu używam dużej serwisowej lezyne nakręcanej i jeszcze nie zdarzyło się aby wykręciła wentyl) no ale w trasie wolał bym nie ryzykować, Z kolei w tej nakładanej boję się ,żę wystarczy lekko przechylić pompkę w zaworze i część gazu może ulecieć w powietrze a czasu na reakcje i korektę praktycznie nie ma.Jakie są Wasze doświadczenia z używania tego rodzaju pompek czy zdarzyła się Wam któraś z opisywanych sytuacji.



#2 sim_co

sim_co
  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 23:44

Cześć,

 

Ja kupiłem CO2 EZ CONTROL ZEFAL i niestety - ale albo nie umiem się tym posługiwać - albo nie jest to najlepsze rozwiązanie. Trzy razy próbowałem tym napompować koło i trzy razy wykręcałem pompkę razem z wentylem.
Teraz kupiłem w Decathlonie też taką mini pompkę ale nakładaną. Opinie są pozytywne, ale sam jeszcze nie korzystałem.



#3 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 02 sierpień 2017 - 08:42

Dokręć porządnie zawór i po problemie, też się wkurzyłem (choć inna pompka - ręczna), gdy po mozolnym napompowaniu koła odkręcam głowicę, a tu całość wiatru z dętki poszła do atmosfery... Dokręcenie ręczne zaworka (mocne) i powtórka z rozrywki... Dopiero porządne dokręcenie zaworka z użyciem narzędzia zapobiegło tego typu incydentom. 

No ale nakładane CO2 sprawują się dobrze, choć to też zależy od pompki.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź