Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciasto Ryżowe (Rice Cake)


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 luty 2017 - 14:21

Przepisy:

http://pages.rapha.c...-cakes-a-recipe

 

Czy ma ktoś doświadczenie w przygotowywaniu ciasta ryżowego? Przede wszystkim zastanawiam się jaki ryż użyć, bo ten krótkoziarnisty to nie wiem czy w ogóle jest w Polsce dostępny. W przepisie od Raphy jest też serek Philadelphia czekoladowy - u nas tego typu serki widziałem tylko w smakach mało słodkich, typu czosnek, ziołowy itp. Czym to zastąpić?



#2 bertm

bertm
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądZachodniopomorskie

Napisano 18 luty 2017 - 15:01

Robiłem to ciasto kilka razy. W jakimś markecie (chyba Carrefour) znalazłem ryż krótko-ziarnisty do sushi i nadawał się znakomicie.

Ciasto zaraz po zrobieniu było bardzo dobre, ale po zamrożeniu już nie było za smaczne.



#3 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 18 luty 2017 - 21:12

Krótkoziarnisty to  też ryż do risotto. I jeden, i drugi są nawet w biedronkach czy lidlach.



#4 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 18 luty 2017 - 23:44

Wow, wyglada ciekawie i pewnie tez smakuje dobrze. Jaka to ma konsystencje? Da sie to przewiesc w kieszeni bez wiekszego balaganu?



#5 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 luty 2017 - 10:00

 

Ciasto zaraz po zrobieniu było bardzo dobre, ale po zamrożeniu już nie było za smaczne.

Też nie lubię w takiej formie, jakoś tak ciężko się gryzie i zęby mam nadwrażliwe :D


  • Prozor lubi to

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#6 bertm

bertm
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądZachodniopomorskie

Napisano 19 luty 2017 - 14:10

Też nie lubię w takiej formie, jakoś tak ciężko się gryzie i zęby mam nadwrażliwe :D

No tak, pewnie zapomniałem przed zjedzeniem rozmrozić :V


  • Prozor lubi to

#7 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 marzec 2017 - 21:08

W Lidlu i Biedrze nie ma takiego ryżu. Specjalnie sprawdzałem przy zakupach. Udało mi się kupić ryż do risotto w Piotrze i Pawle. Dzisiaj zrobiłem, jutro zobaczymy jak wyjdzie.



#8 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 09 marzec 2017 - 18:43

W Lidlu i Biedrze nie ma takiego ryżu. Specjalnie sprawdzałem przy zakupach. Udało mi się kupić ryż do risotto w Piotrze i Pawle. Dzisiaj zrobiłem, jutro zobaczymy jak wyjdzie.

Szukaj włoskiego ryżu firmy Scotti. Mają bogata ofertę do: sałatek, risotto, owoców morza itd. Na ciasto chyba najlepszy będzie ryż arborio.



#9 Wojtek182

Wojtek182
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 10:58

Tutaj jest przepis od kucharza CCC na ciastka ryżowe ;)

https://sport.onet.p...olarskie/n9bv56

 



#10 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 12:08

Szukaj włoskiego ryżu firmy Scotti. Mają bogata ofertę do: sałatek, risotto, owoców morza itd. Na ciasto chyba najlepszy będzie ryż arborio.

 

Wiesz może gdzie dostać ten ryż?



#11 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 11 listopad 2017 - 07:03

Wiesz może gdzie dostać ten ryż?

Carrefour i Selgros. Może i w innych marketach.
Ostatnio robiłem ciasto z ryżu arborio firmy Podravka. Też jest OK. Łatwiej go dostać.

Może być i krajowej firmy Kupiec, ale wcale nie jest taki tani :).



#12 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 16 listopad 2017 - 06:02

Wczoraj kupiłem w TESCO ryż Kupiec do risotto typu arborio 400g w saszetce. Okrąglutki jak się patrzy, Cena < 4zł. Chyba 3,80, jest teraz w ofercie -30%. Oo 16.11.2017 będzie też kawa Lavazza ORO w -36% po 13,99zł za 250g. Sorry za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :).

A może założyć temat z ofertami, gdzie będziemy zamieszczać tego typu info?



#13 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 16 listopad 2017 - 08:09

Wczoraj kupiłem w TESCO ryż Kupiec do risotto typu arborio 400g w saszetce. Okrąglutki jak się patrzy, Cena < 4zł. Chyba 3,80, jest teraz w ofercie -30%. Oo 16.11.2017 będzie też kawa Lavazza ORO w -36% po 13,99zł za 250g. Sorry za OT, ale nie mogłem się powstrzymać :).

A może założyć temat z ofertami, gdzie będziemy zamieszczać tego typu info?

Tego właśnie nie znalazłem na forum, tematu z dobrymi ofertami, promocjami, nie tylko artykułów spożywczych ;-) , ale też rowerów sprzętu itp



#14 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 czerwiec 2019 - 10:41

Odkopuję. Z oczywistych powodów link do przepisu na stronie Raphy nie działa, tutaj kopia: https://www.blackcat...ce-cake-recipe/

 

Udało mi się zrobić ciasto z przepisu. Ryż do risotto Scotti, serek Philadelphia czekoladowy, z logo Milka, olej kokosowy. Wszystkie składniki kupione w Biedronce. Ryż się czasem pojawia w opakowaniach 1kg, jak rzucają włoskie produkty. Na serek Philadelphia-Milka się pierwszy raz natknąłem, nie wiem czy można go normalnie dostać. Cukru dałem trochę mniej niż w przepisie, wanilię i inne dodatki smakowe olałem. Względem przepisu powinno być dodane trochę więcej wody - przy tej ilości wyszedł mi ryż lekko al dente i ciastka nie były aż tak zbite. W każdym razie w smaku super.



#15 grzesek

grzesek
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 21 czerwiec 2019 - 14:31

Ja raz zrobiłem batony z ryżu do sushi z przepisu majkcycling. Wyszło mi pół blachy, jak dla mnie trochę za dużo bo nie za bardzo to może długo stać. Generalnie wyszło spoko, zawijałem w folię i nie było problemu z przewożeniem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź