Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Do Szosowki Do Jazdy Po Miescie


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 oSAlj

oSAlj
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 19 luty 2017 - 08:28

Witam,

Na dniach wymieniam napęd z Tiagry 10 biegów na 105 11 biegów.

Wiadomo potrzebuje nowych kół pod kasetę 11.

Szukam W miarę mocnych kół. Tym rowerem dojeżdżam codziennie do pracy około 20-25 km. Teren w sumie płaski i asfalt. Miasto Londyn. W wolne dni staram sie jeździć poza Londynem. Nie ściągam sie na razie. Z czasem jak potrenuje chciałbym sie sprawdzić w lokalnych zawodach, a mam ich tutaj sporo.

Obecne koła to Shimano R501A. Jak na 2 lata użytkowania maja sie dobrze. Nie są specjalnie Krzywe czy coś. Jeszcze ich nigdy nie prostowalem.

Rower to Kona Zing 2014, kwota na koła około 200-300 funtow. No chyba, ze jest coś tańszego do miasta wartego uwagi.

Dzięki z góry za wszelkie propozycje :)

Miłej niedzieli!

#2 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 luty 2017 - 15:02

z budżetowych nowych klasycznie:
1. aksium zawsze spoko
2. składane też spoko, spokojnie złożysz w tym budżecie coś mocnego np. na novatecach i kinlinach
3. fulcrumy też spoko
Chyba na każdych odczujesz poprawę po przejściu z kulkowych 501 na maszyny.
Pytanie jakich opon używasz, jak 28c i więcej to warto pomyśleć o ciut szerszych obręczach niż 15c.
 



#3 oSAlj

oSAlj
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 19 luty 2017 - 15:21

Na początku jeździłem na 23c obecnie 25c

#4 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 19 luty 2017 - 18:49

http://www.chainreac...7&pf=200&pt=300
w zasadzie co sobie wybierzesz będzie dobrze. Może tylko visiony t30 ciężkie a zaplot G3 ma mieszane opinie. Chyba obecnie brałbym fulcrumy racing quattro cx i ładował w nie opony 28. Albo tradycyjnie aksiumy.



#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2017 - 07:30

Jeśli obecne koła są proste w takich warunkach eksploatacji to właściwie każde jakie kupisz będą ok.
Ja od lat mam słabość do Mavicow Aksium, które wg mnie mają nie do przebicia stosunek cena - jakość.

#6 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 20 luty 2017 - 14:40

Aksiumy jak na tę cenę są dobre. Jeżdżę na nich od 1.5roku, w tym czasie 32 tys km przebiegu i dopiero teraz zaczynają się sypać, tzn obręcze już sporo wytarte i szprychy z tyłu zaczęły się luzować, tak poza tym nic się nie działo

#7 oSAlj

oSAlj
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 25 luty 2017 - 08:07

Dzisiaj chce zamówić koła. Wybrałem Mavic Aksium.

https://www.evanscyc...priceIncMax=204

Tutaj mam do wyboru 3 wersje, myślałem o tej za 144 funty. Czy może lepiej dołożyć i wziąć te Aksium Elite?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#8 oSAlj

oSAlj
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 26 luty 2017 - 09:23

Dzisiaj idę do sklepu i biorę te Elite Aksium za 180 funtow. Specyfikacja mówi, zera trochę mocniejsze :) oby tak było :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Dodaj odpowiedź