Skocz do zawartości


Zdjęcie

Literatura...


149 odpowiedzi w tym temacie

#1 allmanbb

allmanbb
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skądcardiff

Napisano 17 listopad 2007 - 22:18

Witam!

Czy ktoś z Was zna jakiekolwiek wartościowe książki nt. treningów, diety, itp. spraw związanych z kolarstwem szosowym?

pozdrawiam

#2 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 18 listopad 2007 - 00:00

Jeśli chodzi o trening i te sprawy to ja posiadam książke napisaną przez Chrisa Carmichaela "Dogonić mistrza". Mogę ją polecić. Opisóje trening (bardzo szczegółowo) diete, i wszystkie sprawy związane ze ściganiem. Mi bardzo pomogła.

#3 koncept.drugi

koncept.drugi
  • Użytkownik
  • 31 postów
  • Skądmarzec

Napisano 18 listopad 2007 - 08:56

Ja w swojej niewielkiej biblioteczce z książek o tematyce rowerowej mam tylko Zinn'a. Zaglądam do niego tylko jeśli mam jakiś problem ze swoją maszyną. Za to czytam masę innego 'świństwa' ; P

(porażka, 'óje')

#4 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 18 listopad 2007 - 09:22

Mam tylko "Lance Armstrong Program mistrza - w siedem tygodni do doskonałości", ale skarbnicą wiedzy jest internet. Pamietać tylko trzeba, że w internecie nie wszystkie informacje są wiarygodne. Potrzeba po prostu więcej krytycyzmu i rozsądku. Z własnego doświadczenia wiem, że często wyrabiamy sobie własne zdanie na niektóre problemy, a szukamy w internecie tylko potwierdzenia. Właśnie w takim przypadku rozsądek jest najbardziej potrzebny, aby nie poprzestawać na znalezieniu jednynej ale zgodnej z naszą dotychczasową opinią. Jeżeli informacja pochodzi z wielu, niezależnych źródeł przyjmuję, że jest wiarygodna.

pozdro horny

#5 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2007 - 09:57

Dzieki za informacje.
A propos internetu... Szukam od jakiegos czasu dobrze przygotowanych opisow treningu, diety itp. Znalazlem tego calkiem sporo (zwlaszcza na anglojezycznych stronkach). Problemow jednak jest kilka: Nie mam pojecia kim sa autorzy tych tekstow (rownie dobrze sam moglbym stworzyc "madre" porady dla kolarzy). Nie jestem w stanie sprawdzic wiarygodnosci zrodeł (bo nie sa podawane).
Z kolei samodzielne dochodzenie do optimum treningowego i dietetycznego zajmuje sporo czasu (przynajmniej 2-3 sezony).
Dlatego szukam wszelkiej mozliwej wiarygodnej literatury na ten temat.
Ciekawe moglyby byc skrypty z AWF'ow. Niestety nie mam dostepu do polskich uczelni. Z kolei w Brytfanii kolarstwo szosowe to raczej nisza nisz.

#6 arte

arte
  • Użytkownik
  • 26 postów
  • Skądkujawsko-pomorskie

Napisano 18 listopad 2007 - 12:23

Jako pierwsza kupilem ksiazke Olivera Robertsa "Kolarstwo. Przewodnik dla poczatkujacych". Na poczatek dobra. Z czasopism za najlepszy uwazam Magazyn Rowerowy.
Pozdrawiam

#7 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 18 listopad 2007 - 17:41

Jako pierwsza kupilem ksiazke Olivera Robertsa "Kolarstwo. Przewodnik dla poczatkujacych". Na poczatek dobra. Z czasopism za najlepszy uwazam Magazyn Rowerowy.
Pozdrawiam


Ja też zaczynałem od tej książki. Jest jeszcze ciekawsza książka, którą polecam: Lance Armstrong i Chris Carmichael "Lance Armstrong. Program mistrza w siedem tygodni do doskonałości". Moje treningi w dużym stopniu opierają się o tę książkę i nie narzekam :-D


Pozdro

#8 Gosc_Pegos_*

Gosc_Pegos_*
  • Gość

Napisano 18 listopad 2007 - 20:49

w "Dogonić mistrza" jest prawie to samo co w "Lance Armstrong. Program mistrza w siedem tygodni do doskonałości"(pożyczyłem od kumpla). Polecam Dogonić mistrza bo z niej korzystałem w ubiegłym sezonie.

#9 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 20 listopad 2007 - 20:08

Ja przeczytałem dwie Armstrongowskie książki; "mój powrót do życia" i "liczy się każda sekunda". Co prawda nie ma w nich konkretnych rad co do trenowania, za to jako książka na nudne wieczory extra. W tej pierwszej dużą część zajmuje opis choroby, walki etc. Druga natomiast jest według mnie ciekawsza; Lance opisuje w niej kilka Tour de France i w ogóle więcej akcji jest. Naprawdę szczerze polecam. Pozdro!

#10 Gosc_senjiro_*

Gosc_senjiro_*
  • Gość

Napisano 20 listopad 2007 - 20:39

Performance Cycling - Morrison

#11 £ysy

£ysy
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 22 kwiecień 2009 - 19:53

Polecam książke Armstronga- Mój powrót do życia, o chorobie i pierwszych wygranych mistrza.

Dołączona grafika
http://www.studioemk...ki_wyszukiwania - informacje i sprzedaż

Teraz zamówiłem dwie pozostałe książki. (Ze powyższej strony)
Dołączona grafika

#12 maro

maro
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWarszawa/Ząbki

Napisano 22 kwiecień 2009 - 20:22

polecam ;-)
http://www.naszosie.pl/literatura/

#13 kuba259

kuba259
  • Użytkownik
  • 495 postów
  • Skądelbląg

Napisano 23 kwiecień 2009 - 18:35

Wiecie może, czy te książki są dostępne w bibliotekach? Czy tylko kupno?

#14 £ysy

£ysy
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • SkądDzierżoniów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 13:32

Wiecie może, czy te książki są dostępne w bibliotekach? Czy tylko kupno?

Ja szukałem we wszystkich bibliotekach w moim mieście i nie było. Jak jest w innych miastach to niewiem

#15 tymon

tymon
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPiekary Śląskie

Napisano 30 kwiecień 2009 - 11:36

Wiem, że książki Lanca są na pewno w Bibliotece Śląskiej. Możliwe w takim razie że w bibliotekach w większych miastach również będą.

Pozdrawiam.

#16 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 30 kwiecień 2009 - 13:01

tymon, Taaaak to prawda ale tylko tam tylko na miejscu.

#17 borubar

borubar
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądIno-Wrocław

Napisano 04 wrzesień 2009 - 15:21

Ja bym jeszcze dodał "Żywienie w sporcie. Kompletny przewodnik" - Anita Bean. W książce w prosty sposób wyjaśnione są podstawy metabolizmu, różne aspekty odżywiania i diety.

Pozwoliłem sobie stworzyć listę książek dotychczas wymienionych w tym wątku:

Trening:
"Dogonić mistrza" - Chris Carmichael
"Lance Armstrong. Program mistrza w siedem tygodni do doskonałości"- Lance Armstrong/Chris Carmichael
"Kolarstwo. Przewodnik dla początkujących" - Oliver Roberts
"Performence cycling" - David Morison

Dieta:
"Żywienie w sporcie. Kompletny przewodnik" - Anita Bean

Pokrewne: (nie o samym kolarstwie, ale z nim związane)
"Liczy się każda sekunda" - Lance Armstrong/Sally Jenkins
"Mój powrót do życia"- Lance Armstrong/Sally Jenkins
"Wojna Lance'a Armstronga" - Daniel Coyle

Może autor wątku lub Admin wyedytowałby pierwszego posta tak żeby taka lista była na szczycie wątku?
  • bratdalton lubi to

#18 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2009 - 15:27

"Biblia kolarza górskiego"
  • bratdalton lubi to

#19 Gosc_Karolmod_*

Gosc_Karolmod_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2009 - 02:52

Od siebie dorzucę parę tytułów, stanowiących dośc dobre źródło wiedzy:

High tech cycling

Bicycle's Magazine Complete Book

Serious Cycling

Complete Book of Long Time Cycling

Road cycling - trochę fizjologii

Clinical Practise of Sport Injury

Biomechanics of Sport

Effective Cycling

Lactate Treshold Training

Physiological aspect of sport

The complete idiot's book of cycling :lol:

Wszystkie powyższe publikacje zostały udostępnione przez GoogleBooks, wiec dostep do nich jest całkowicie darmowy. Jedynym minusem jest to, że są one w języku angielskim. Część z nich nie ma też wszystkich stron :-/

#20 kaziklcd

kaziklcd
  • Użytkownik
  • 583 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2009 - 07:02

Ostatni rewelka!!! Kliknął bym ci "pomógł" ale nie masz :(



Dodaj odpowiedź