Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oddawanie szpiku


45 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kiwaczek

Kiwaczek
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 23 czerwiec 2010 - 07:58

już znalazłam... Krysia ze mnie

#22 p

p
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądWadowice

Napisano 23 czerwiec 2010 - 07:58

Napisz PW do naszego spiritus movens, którym jest irimi (choćby post nad Tobą). Koszulka wygląda tak.

#23 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2010 - 08:06

Witamy ;-)

Więcej o koszulkach jest w temacie "Koszulki, spodenki i inne czyli stroje Drużyny". Aby nie powtarzać - pod koniec 5. strony tego tematu irimi napisał dokładnie jak wygląda "procedura" zamawiania koszulek i zapisywania się do Drużyny. Szybko, łatwo i przyjemnie :-)

PS. Właśnie zauważyłem, że wczoraj poszło kolejne zamówienie no BCMu, więc na następne trzeba będzie chwilkę poczekać, aż zbierze się kolejne kilka osób... Ale bez obaw, wierzę, że zbierze się dość szybko ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#24 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 29 czerwiec 2010 - 16:11

ANKIETA DAWCY SZPIKU - dla wiadomości potencjalnych dawców.

#25 pawel1983pl

pawel1983pl
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • SkądJastrzębie-Zdrój

Napisano 06 lipiec 2010 - 19:28

Ja jakieś półtora roku temu dostałem list ,że zostałem zapisany do rejestru... jakieś 8 miesięcy po pobraniu próbki ale zawsze.

Byłem wczoraj w Katowicach się rejestrować i Pani co mi pobierała krew powiedziała, że teraz już nie wysyłają zawiadomień ,ponieważ jest tylu chętnych ,że nie mają na to czasu :-)

#26 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 06 lipiec 2010 - 22:32

Byłem wczoraj w Katowicach się rejestrować i Pani co mi pobierała krew powiedziała, że teraz już nie wysyłają zawiadomień...

To jest zła wiadomość.

...ponieważ jest tylu chętnych ,że nie mają na to czasu :-)

Za to ta wiadomość jest wręcz znakomita!!! :-D :-D :-D

#27 Dorota

Dorota
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 lipiec 2010 - 23:20

Nie, nie to nie tak wysyłają, ale trochę to trwa, około 6 miesięcy trzeba poczekać na zawiadomienie z Poltransplantu, ale to co jest najważniejsze, jeśli w ciągu 2 tygodni nie dostaniecie zawiadomienia, ze badanie trzeba powtórzyć, bądź coś jest nie tak, możecie być spokojni, że Wasze nazwisko trafiło do Bazy Dawców.
Serdeczności.

#28 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 14 lipiec 2010 - 20:16

Dzisiaj na postoju podczas przejażdżki po okolicznych górkach trzech panów zainteresowało się moją koszulką - pogadałem z nimi, wytłumaczyłem co i jak - mieli dużo pytań i nawet odrobinę się jeden orientował, i kto wie, może nawet ten jeden pojedzie w najbliższych dniach się zapisać do bazy dawców, bo zainteresowanie wyrażał ;)

#29 Gosc_wonka2805_*

Gosc_wonka2805_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2010 - 09:34

Polsat News wyemitował dzisiaj materiał o problemie z oodawaniem szpiku w Polsce. Podobno 3 na 4 przeszczepy szpiku w PL odbywają się z materiałem od zagranicznego dawcy. Do tego w wielu szpitalach już o tej porze roku skończyły się lub są na wyczerpaniu środki na badania krwi potencjalncyh dawców. Nie wiem, ile w tym materiale rzetelności dziennikarskiej, ale wierząc tym doniesieniom dzieje się niedobrze.

#30 irimi

irimi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Skądże znowu?

Napisano 10 sierpień 2010 - 09:59

Jak Dorota będzie miała dostęp do kompa to ja poproszę o wypowiedź w tej kwestii.
Ostatnio ukazał się reportaż na temat szpiku, pełen delikatnie mówiąc "nieścisłości", więc trzeba do rzetelności dziennikarskiej podchodzić z dystansem.
My zwyczajnie róbmy swoje. ;-)

#31 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 10 sierpień 2010 - 14:00

Ja akurat kilka lat temu spotkałem się z podobną sytuacją o której pisze wonka2805, gdzie okazało się że szumnie ogłaszana akcja, która cieszyła się bardzo dużą popularnością i sam w niej uczestniczyłem zakończyła się tym, że większość osób musiała odejść z kwitkiem bo nie starczyło pieniędzy na samo badanie wstępne dla wszystkich a jedynie dla małej części....a szkoda. Wiadomo, ze można próbować gdzie indziej itp ale ciekawe jestem jak jest obecnie. Koszt 1 badania to chyba około 100zł było wtedy. A informacje o dawcach z zagranicy krążą od dawna. Mam nadzieję, że przez popularyzację akcji znajdą się pieniądze..tylko skąd?

#32 krewniak

krewniak
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Skądaugustów

Napisano 14 sierpień 2010 - 05:17

WITAM. To mój pierwszy post na tym forum ale ten temat jest mi bardzo bliski:
w latach 2007-do czerwca 2010 byłem prezesem pck Augustów i zajmowałem się akcjami poboru krwi i tak w ramach waszych wypowiedzi jak czytam o kosztach 100zł za badanie próbki krwi do szpiku to:
1) część tych badań (większość) robi się także przy oddawaniu krwi lecz kompletne badanie krwi jako daru czyli dla HDK to koszt rzędu 145zł a przynajmniej taki był w czerwcu
2) często zdarza się tak iż po oddaniu krwi z przyczyn technicznych( akcje wyjazdowe) brakuje pewnej grupie woreczków i w przypadku naszej stacji RCKiK w białymstoku zaczynała się wtedy akcja pobierania próbek krwi na szpik
adres podlaskiego RCKiK:
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 23
15-950 Białystok
tel.: 085 74 47 002 fax: 085 74 47 133
http://www.rckik.bialystok.pl

#33 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 październik 2010 - 16:23

Czołem! Odnośnie zawiadomień z Poltransplantu o dopisaniu do rejestru - dziś dostałem list z tą właśnie informacją, a więc jest tak jak pisała Dorota - czeka się ok. pół roku (co właściwie potwierdziło się co do dnia, bo krew oddawałem pod koniec kwietnia ;-)). To tak gwoli ścisłości, bo mi też mówiono przy pobieraniu, że zawiadomień się już nie wysyła.

fs-userbar-blog-white.png


#34 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 październik 2010 - 18:57

Jak można sprawdzić, czy znajdujesz się w banku dawców? Badania miałam przeprowadzone 9 lat temu. Nie kojarzę jednak żadnego listu z Poltransplantu. Wiem natomiast, że nie spełniałam wtedy jednego z warunków, jakim była minimalna masa ciała dawcy. Zastanawiam się więc, czy muszę powtórzyć badania. Chcę zacząć od zweryfikowania, czy już jestem w bazie.

#35 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 październik 2010 - 19:16

Mi podczas pobierania krwi pielęgniarka powiedziała, że fakt zapisania w rejestrze można potem sprawdzić na stronie Poltransplantu, ale albo nie znalazłem takiej opcji na stronie albo po prostu jej tam nie ma... Może zadzwoń pod nr (+48) 22 627 07 48 (Centralny Rejestr Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej; pn - pt, 8 - 16) lub napisz na [email protected] albo [email protected]? Takie dane kontaktowe są podane na stronie Poltransplantu i może tam Ci coś konkretnie doradzą.

fs-userbar-blog-white.png


#36 moly

moly
  • Użytkownik
  • 296 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 październik 2010 - 19:53

Paweł, dziękuję za pomoc. W międzyczasie poczytałam trochę o warunkach zostania dawcą i okazało się, że wymagane jest BMI <18... Mogę zatem szczycić się koszulka Drużyny Szpiku.

#37 Gosc_vmax_*

Gosc_vmax_*
  • Gość

Napisano 12 listopad 2010 - 19:20

Panowie i panie malutki 4latek pan piekarski czeka na "szpik" mówili dziś w wiadomościach .Licze na Wasze szlachetne serca .
Dziecku zawsze trzeba pomóc , prosze

#38 charles7310

charles7310
  • Użytkownik
  • 224 postów
  • SkądPoznań/Brunssum

Napisano 05 kwiecień 2012 - 09:27

Zapraszamy Poznaniaków, Wielkopolan oraz wszystkich chętnych.
Serdecznie zapraszamy na zbiórkę krwi oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku
przy Klubie Garnizonowym 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego, ul. Silniki 1 61-325 Poznań
Akcja będzie trwała od godz. 9.00 do 13.00 w dniu 04.06.2012 r., a poboru dokona
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.
Zapraszamy !!!!
Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem : Karol Geppert 602877130 lub [email protected]

#39 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2012 - 11:56

Może nie do końca w temacie, ale wiecie może, ile czasu po oddawaniu krwi można iść na trening? Staram się w miarę regularnie, co kilka miesięcy oddawać krew, ale przedtem nie trenowałem żadnego sportu. Wiem, że do końca dnia w którym oddawałem krew zawsze byłem osłabiony, ale następnego dnia czułem się już okej. Pytanie tylko, czy "czucie się okej" wystarczy do konkretnego treningu?
Pozdrawiam

#40 Freeq

Freeq
  • Użytkownik
  • 400 postów
  • SkądZ żyta

Napisano 05 kwiecień 2012 - 19:51

To kwestia indywidualna. Jeden czuje się osłabiony drugi nie, teoretycznie zalecają do końca dnia spokój i odpoczynek. Ja osobiście oddaję co 2 miesiące, albo częściej jak się uda i nie czuję żadnego osłabienia po oddaniu i mogę robić trening bez żadnego uszczerbku na kondycji i mojej ogólnej predyspozycji. Także jeśli czujesz, że wszystko ok to dla Ciebie ma być ok, a nie że tak jest w podręczniku i ślepo w to wierzyć.



Dodaj odpowiedź