Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odzież Sportful


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 15:07

Mam zagwozdkę z odzieżą Sportful. Mam ochotę coś z ich produktów zamówić.
Potrzebuję koszulki, bluzę, może jeszcze coś cieplejszego.

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na jakie grupy dzieli się ich odzież, co jest najwyżej jakościowo, a co najniżej. Wiele firm ma opisane to jasno i klarownie.

Na Sportfula zwróciłem uwagę ze względu na rozmiarówkę gdyż mają zarówno S jak i XS. Patrząc na tabele rozmiarów Pearl Izumi wydaje mi się, że nawet rozmiar S może być dla mnie za obszerny.
Takie firmy jak Castelli czy Sportful mają tą rozmiarówkę bardziej zbliżoną do moich rozmiarów.

Castelii cenowo kosztuje swoje, więc uznałem, że może zainteresować się Sportfulem.

Moje wymiary to mniej więcej:
Wzrost 170 cm
klatka piersiowa 89-90 cm
pas 82-83 cm
biodra: 96 cm
talia: 78-79 cm
wewnętrzna dł. nogi (od kroku do podłoża) 77,5 cm
obwód uda 50 cm
Obwód nogi około 2cm nad kolanem: 39-40cm

Nie są to dokładne wymiary bo mierzone na szybko. Czy w takim razie ze Sportfula bardziej S czy XS?


Chciałem coś zamówić w Vitesse ale nadal nie przyjmują zamówień jednostkowych więc nie zamierzam dłużej czekać.

Jakimi firmami warto się jeszcze zainteresować?



#2 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 marzec 2017 - 15:54

Sportful ma rozmiarówkę włoską. Czyli od takiego Pearl Izumi minimum trzeba brać rozmiar większy. To też zależy od konkretnych ciuchów, bo są takie o luźniejszym kroju, jak i te aero. Najwyższe linie to Bodyfit, Grupetto i R&D i one będą miały krój bardzo dopasowany. Z doświadczenia, tabele rozmiarów włoskich producentów dość dobrze oddają rzeczywistość.



#3 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 marzec 2017 - 16:00

W Polsce można kupić bardzo dobre ciuchy: Raso, Vitesse, Martombike, Kallisto i parę innych. Że Sporfula brałbym koszulkę S lub M a spodenki M.

#4 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 20:11

No właśnie chciałem kilka rzeczy kupić w Vitesse ale oni nadal nie robią pojedynczych sztuk tylko zamówienia od minimum 10 sztuk i nie wiadomo kiedy wystawią szerszą ofertę i zaczną sprzedawać dla klientów indywidualnych. Mam ich gacie i bardzo mi odpowiadają.
Dla mnie to dziwna sytuacja.
Mi ciuchy pasuje na już, a w sumie Sportful tak samo jak Castelli niesamowicie podoba mi się stylistycznie bo mają klasyczny wygląd bez robienia stylistycznego "disco polo" z ubrań :) Aczkolwiek ceny Castelli nie mieszczą się granicach mojego zdrowego rozsądku.



#5 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 17 marzec 2017 - 21:18

Mam koszulkę letnią z długim rękawem, cieplejszą bluzę i kurtkę przeciwdeszczową Sportful'a wszystko w rozmiarze M na 170 cm, tylko u mnie klatka 97-98, a w pasie 84-85 cm ;)

Ja kupowałem tutaj http://www.bikeateli...-0,cena_do-1000



#6 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 22:32

@pangumas
Dzięki za przydatną informację:)
A mógłbyś napisać dokładnie co kupiłeś? Gubię się w różnorodności i ilości ubrań, jest tego dość sporo :) Ja w sumie w deszczu nie jeżdżę ale przydałoby się coś co chroniłoby przed przewianiem.
Właśnie planowałem kupić tam albo na wiggle.

Jak oceniasz jakość Sportfula?



#7 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 18 marzec 2017 - 09:21

Mam tą bluzę http://www.bikeateli...l-pista-thermal

Tą kurtkę przeciwdeszczową http://www.bikeateli...t-pack-4-jacket

I tą koszulkę letnią http://www.bikeateli...sta-dlugi-rekaw

 

Ogólnie to nie mam się do czego przyczepić. Kurtka przeciwdeszczowa super, spełnia swoje zadanie, ma fajny woreczek wszyty i po zwinięciu mieści się w koszulce rowerowej.

Bluzę używam w zakresie od +5 do +15 (góra +20) stopni. Koszulka wiadomo na lato.

Ogólnie nie mam się do czego przyczepić, odzież dobrze wykonana, jak na moje dobrze odprowadza wilgoć :)



#8 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 10:27

Kolego @pangumas możesz zmierzyć centymetrem ile koszulka Sportful Pista ma cm pod pachami oraz po suwaku?

 



#9 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 12:36

Mam kurtkę ze Sportfula oraz Castelli i spodnie długie ze Sportfula.

Bralem w obu przypadkach rozmiar wiekszy.



#10 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 18 marzec 2017 - 20:46

renton pod pachami ma 48cm, po suwaku 53.5cm, rozmiar M.



#11 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 19 marzec 2017 - 22:56

Ja mam w klacie 102cm i kurtki ze Sportfula pasują mi w rozmiarze L.





Dodaj odpowiedź