Skocz do zawartości


Spd-Sl Vs Spd Z Większą Obudową


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2017 - 09:47

Cześć,

jakiś czas temu wróciłem do szosy i mam w niej obecnie pedały SPD PD-M540, w MTB natomiast PD-M770 (sam bym nie dopłacał raczej do XT, poprzedni właściciel się zdecydował).

Swoją przygodę z SPD zacząłem od roweru crossowego i pedałów SPD-SL, bo wtedy nie znałem jeszcze rozróżnienia na SPD i SPD-SL, zabawnie to wyszło, choć przynajmniej spróbowałem ostatecznie i tego i tego wink.png

 

Obecnie mam SPD i w mtb i w szosie.. szosa ma służyć do większych wojaży turystycznych, jazdy treningowej dla siebie, a od czasu do czasu może i zawody jakieś. Czuję różnicę względem SPD-SL z jakich korzystałem wcześniej, ale przy tym zastosowaniu zastanawiam się, czy jest realny sens wchodzenia ponownie w ten system. Buty mam świetne, a w SL niestety się nie pochodzi za wiele - niezbyt wygodnie + bloki szybko idą. 

 

Tak sobie pomyślałem, że może warto zainteresować się zakupem SPD z większą obudową jak np. PD-M785:

http://static.jenson.../9/PE259A01.jpg

 

Nie będzie to najtańsze, ale nadal będę miał ten sam system, możliwość używania tych samych butów. Pytanie, czy różnica względem "zwykłych SPD" z mniejszą powierzchnią byłaby realnie odczuwalna. 



#2 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 15:58

Możesz pomyśleć nad pedałami Shimano PD-T8000.



#3 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2017 - 16:42

Nie wiem czy takie coś mi jest potrzebne, to w sumie normalna platforma + SPD.

A ktoś może coś powiedzieć o PD-A600?



#4 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 21 marzec 2017 - 18:00

Pójdziesz w koszty, a różnicy specjalnej nie odczujesz.  pozdr



#5 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2017 - 18:36

Dlatego własnie pytam, czy ktoś może się wypowiedzieć odnośnie różnic.



#6 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 21 marzec 2017 - 19:15

Jeśli masz buty z dobrą sztywną podeszwą, to szkoda kasy na takie zmiany.  pozdr



#7 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2017 - 18:52

Nie wiem czy takie coś mi jest potrzebne, to w sumie normalna platforma + SPD.

A ktoś może coś powiedzieć o PD-A600?

 

Trzeci sezon używam tych pedałów i jednocześnie używam zwykłych spd w rowerze górskim. Różnica oczywiście jest. PD- 600 są lżejsze, mimo że mają wpięcie tylko z jednej strony nie mam problemów ze ,,złapaniem'' bloków przez buty. Oczywiście ta platforma, na której opiera się podeszwa też daje większe podparcie niż w zwykłym SPD. Generalnie polecam - mam trzy pary butów SIDI, w tym jedne zimowe, które mogę dowolnie używać i na szosie i w góralu. Bardzo praktyczne i dobre rozwiązanie.Na takie rozwiązanie ,pieniędzy absolutnie nie szkoda.Jeżeli masz rower górski, krosowy, gravela czy przełajowy, to zaoszczędzisz na butach.



#8 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2017 - 19:32

Własnie o to mi chodzi. A jak wygląda kwestia luzów na boki? Przy XT'kach chyba własnie to mi najbardziej przeszkadza.. noga jest wpięta, ale jednak luzy boczne są spore na takim SPD.



#9 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2017 - 19:46

Można tak dokręcić śrubę, że but siedzi sztywno w bloku. Inna rzecz, że ja wolę jak mi trochę stopa trochę ,,chodzi'' w bloku na boki - zdrowiej dla nóg.



#10 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 31 marzec 2017 - 10:27

Skusiłem się, kupiłem używane A600 i jest na szosie wygodniej. Podczas jazdy, bo wpinanie jednak nieco upierdliwe, pedały raczej "samoczynnie" nie ustawiają się pod wpięcie.. albo po prostu ja nie jestem w stanie jeszcze tego wykorzystać. W każdym razie, jak mocniej cisnę na pedały to noga pracuje inaczej. Podobnie ma się sprawa z tym ruchem na boki. Jak dla mnie ok sprawa do szosy :)





Dodaj odpowiedź