Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsza Szosa. Liczę Na Waszą Pomoc.


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 qazqazx

qazqazx
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 16:36

Witam wszystkich. Jestem tu nowy jak i nowy jeżeli chodzi o szosy. Forum polecił mi kumpel, który spędził tu trochę czasu, powiedział, że na pewno mi pomożecie :)

 

Chciałbym kupić rower. I tu zaczyna się problem. Nie chcę wydawać kupę kasy, bo nie wiem czy złapię bakcyla. 

Pierwsze moje pytanie. Czy lepiej nowy na słabszym osprzęcie, czy używany na czymś lepszym, ale nie wiadomo w jakim stanie.

Drugie pytanie. Poniżej 3 rowery, które wpadły mi w oko. Wszystko używki. Prosiłbym Was o pomoc w ocenie tego sprzętu. Jak możecie napiszcie, który najlepszy, waszym zdaniem, i dlaczego. Dowiem się czegoś od bardziej kompetentnych osób niż ja w tym temacie.

 

http://allegro.pl/ro...42.html#thumb/1

http://allegro.pl/ro...14.html#thumb/1

https://www.olx.pl/o...html#19353b3d54

 

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas na odpowiedz. 

 



#2 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 17:35

Bezapelacyjnie Fuji.

#3 slss

slss
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 17:41

zastrzegam, że sam dopiero się rozglądam za pierwszą szosą, więc ekspertem nie jestem :P

 

Czy lepiej nowy na słabszym osprzęcie, czy używany na czymś lepszym, ale nie wiadomo w jakim stanie.

 

Sam się nad tym zastanawiam i póki co celuję w używane, ale nie starsze niż 2 lata - czyli takie po 1 sezonie jazdy i 1 sezonie stania w garażu bo się znudziło. Starsze to chyba loteria, no i osprzęt przez lata też się chyba zmienia. Pytanie też co chcesz robić jak złapiesz bakcyla - czy ulepszać to co masz, czy raczej sprzedać i kupić nowy. W innych dyskusjach czytałem rady, że pierwszy rower i tak nietrafiony, bo rama źle dobrana.

 

I jeszcze taka myśl odrębna, do której powoli dochodzę: nie przejmować się zupełnie osprzętem, pójść do sklepu i kupić rower który się do ciebie uśmiechnie i jest w pierwotnym budżecie. Ja tak zrobiłem z MTB i jestem zadowolony, niestety teraz popełniłem błąd i zacząłem analizować. Budżet puchnie, decyzja się odwleka, a na koniec dnia chodzi o łydę i kręcenie kilometrów a nie o to, że coś waży 500g mniej i ma większą, tfu, kulturę pracy.

 

Z tych co podesłałeś FUJI wydaje się być najfajniejszy (bo ma najlepszy osprzęt ;) + pedały w gratisie.

 

Trek jest chyba modelem z 2008 roku, więc pewnie już swoje przejechał, a shimano 105 sprzed 10 lat nie jest chyba radykalnie lepsze od współczesnej sory (choć to dyskusja typu: czy 15 letnie bmw 5 jest lepsze od nowej skody octavii)

 

 



#4 qazqazx

qazqazx
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 17:42

Bezapelacyjnie Fuji.

Dziękuję bardzo za odpowiedź, ale czy mógłbyś napisać z jakiego powodu? Chciałbym obejrzeć wszystkie i dobrze by było jakbym wiedział na co zwrócić uwagę przy ich porównaniu. 



#5 qazqazx

qazqazx
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 17:50

zastrzegam, że sam dopiero się rozglądam za pierwszą szosą, więc ekspertem nie jestem :P

 

 

Sam się nad tym zastanawiam i póki co celuję w używane, ale nie starsze niż 2 lata - czyli takie po 1 sezonie jazdy i 1 sezonie stania w garażu bo się znudziło. Starsze to chyba loteria, no i osprzęt przez lata też się chyba zmienia. Pytanie też co chcesz robić jak złapiesz bakcyla - czy ulepszać to co masz, czy raczej sprzedać i kupić nowy. W innych dyskusjach czytałem rady, że pierwszy rower i tak nietrafiony, bo rama źle dobrana.

 

I jeszcze taka myśl odrębna, do której powoli dochodzę: nie przejmować się zupełnie osprzętem, pójść do sklepu i kupić rower który się do ciebie uśmiechnie i jest w pierwotnym budżecie. Ja tak zrobiłem z MTB i jestem zadowolony, niestety teraz popełniłem błąd i zacząłem analizować. Budżet puchnie, decyzja się odwleka, a na koniec dnia chodzi o łydę i kręcenie kilometrów a nie o to, że coś waży 500g mniej i ma większą, tfu, kulturę pracy.

 

Z tych co podesłałeś FUJI wydaje się być najfajniejszy (bo ma najlepszy osprzęt ;) + pedały w gratisie.

 

Trek jest chyba modelem z 2008 roku, więc pewnie już swoje przejechał, a shimano 105 sprzed 10 lat nie jest chyba radykalnie lepsze od współczesnej sory (choć to dyskusja typu: czy 15 letnie bmw 5 jest lepsze od nowej skody octavii)

Co będę robił później to nie wiem :) ciężko powiedzieć ile będę miał siana aby wydać na następny. Na razie chcę pojeździć i się od razu nie zrazić jak coś będzie nie tak. 

Nie chodzi mi o wagę roweru, bo 500g różnicy dla mnie nie zrobi. Porównując do roweru, który używam teraz to i tak będzie piórko. Na razie chcę się dowiedzieć (z tego forum jak mi się uda) na co zwracać uwagę. Chciałem zacząć od Tribana 520, bo jest polecany jako pierwsza szosa, ale w sklepach jakieś jaja sobie robią i nie można go na razie dostać. 

Dzięki za odpowiedz i zobaczymy czy jeszcze ktoś odpisze. 



#6 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 18:08

Fuji jest na najnowszym osprzęcie, jest najmniej zjechany no i jest w najszybszym kolorze :)
  • qazqazx lubi to



Dodaj odpowiedź