Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trainerroad - Test Ftp - Za Duży Skok


1 odpowiedź w tym temacie

#1 rowerzystaPomocy

rowerzystaPomocy
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 28 marzec 2017 - 19:41

Cześć

Na teście FTP są dwa interwały, 5min i 20min. Trenażer dziś ustawił mi się w Resistance mode 60% (Tacx Genius) na 5minutach co spowodowało, że ledwo co dobiłem do końca, kadencja jakieś 70 była max, na najlżejszych przełożeniach, bo sie nie dało więcej, opona popiskiwała. Przed 20min interwałem pojawił się tekst, żebym się przygotował do następnego interwału, 20min, na którym (jak mi się wydaje) program zapowiedział ustawienie slope 3%, w belce dolnej znów pojawił się mode Resistance i 60% i się nie dało jechać w ogóle. Przestawiłem go na 4% ręcznie, ale to spowodowało, że w porównaniu do poprzedniego testu zrobiłem +45 punktów FTP. To chyba niemożliwe? W weekend robiłem trening na zewnątrz ale dotlenienie organizmu nie może dać takiego kopa?

Jaką wartość powinienem zobaczyć obok resistance? I jak to u Was się pokazuje?



#2 budka

budka
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Skądz Internetu

Napisano 29 marzec 2017 - 19:08

Ten pierwszy interwal 5 min to jest jeszcze  rozgrzewka :-P , bo z tego co sie orientuje trwa ona tam cos kolo 30 minut. Sam test FTP trwa tylko 20 minut i na tej podstawie jest wyliczany twoj prog FTP. Mysle, ze 45 jednostek wiecej od poprzedniego testu jest do osiagniecia jesli nie przespales zimy tylko trenowales. Co do ustawien to powinienes sam zadecydowac co lubisz, niska kadencje/ duzy opor czy opcje ERG. mode i kadencje 100+





Dodaj odpowiedź