Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Wyprawowy Gravel/touring


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Durden

Durden
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 21:06

Witam. Poszukuje roweru wyprawowego, cos na dalekie wyprawy, solidnego. Kwota jaka more przeznaczyc to 3000-4000tys.

Zastanawiam sie nad Cannondale Touring Z 2016 na sorze I hamulcami tarczowymi, Fuji Touring na stalowej ramie, Author Ronin na Tiagrze I hamulcami tarczowymi.
Bardzo wysoka grupa osprzetu nie jest wymagana, bardziej zalezy mi na cenie. W gre wchodza tez uzywane rowery.

Jeśli macie zupełnie inne propozycje, rady to piszcie.

#2 Ogut

Ogut
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 22:23

Nie napisałeś jaki rozmiar Cię interesuje. Mam Fuji Cross 1.5 do sprzedania (rozmiar L). Jest to przełaj, ale mam drugi komplet kół szosowych z dwoma dodatkowymi kompletami opon: 32mm (wtedy masz gravela) i slicki 25mm (wtedy masz szosówkę). Do tego oczywiście koła z oponami przełajowymi, które już były w rowerze. Czyli jeden rower, wiele zastosowań.
Jak interesują Cię szczegóły, to napisz.

#3 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 30 marzec 2017 - 09:27

Author Ronin na Tiagrze

 

Ronin to mocna pozycja.

 

Możesz jeszcze spojrzeć na Marin'a Four Corners, z którego sam czasami korzystam.

Albo jakieś aluminium od tego producenta.

 

T.



#4 Durden

Durden
  • Użytkownik
  • 135 postów

Napisano 02 kwiecień 2017 - 10:55

A jdak to sie ma do ramy? Stalowa, aluminiowa?

#5 m.arek

m.arek
  • Użytkownik
  • 170 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 12:50

Nie napisałeś jaki rozmiar Cię interesuje. Mam Fuji Cross 1.5 do sprzedania (rozmiar L). Jest to przełaj, ale mam drugi komplet kół szosowych z dwoma dodatkowymi kompletami opon: 32mm (wtedy masz gravela) i slicki 25mm (wtedy masz szosówkę). Do tego oczywiście koła z oponami przełajowymi, które już były w rowerze. Czyli jeden rower, wiele zastosowań.
Jak interesują Cię szczegóły, to napisz.

czemu sprzedajesz?



#6 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 04 kwiecień 2017 - 13:48

Mam Fuji Cross 1.5 do sprzedania (rozmiar L). Jest to przełaj, ale mam drugi komplet kół szosowych z dwoma dodatkowymi kompletami opon: 32mm (wtedy masz gravela) i slicki 25mm (wtedy masz szosówkę). Do tego oczywiście koła z oponami przełajowymi, które już były w rowerze. Czyli jeden rower, wiele zastosowań.

 

Nie prawda. Przełaj na innym niż przełajowe ogumieniu pozostaje przełajem. FC 1.5 nie nadaje się na rower wyprawowy - pomijając typową geometrię CX to na zamocowanie kompletu bagażników/sakw nie ma co liczyć. Wymiana opon nie robi z CX gravela (opony 32 mm to standard dla CX, gravel to jednak tak z 10mm szersze...) ani szosówki, tak samo jak JEEP na slickach nie będzie nigdy bolidem F1 :P.

Różnica pomiędzy CX'em a Touringiem nie leży tylko w ogumieniu...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#7 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 14:29

opony 32 mm to standard dla CX, gravel to jednak tak z 10mm szersze...

Nie, gravel zaczyna się w okolicy 30 mm, a kończy na pojemności ramy i widelca.



#8 Ogut

Ogut
  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 15:18

Prozor ma oczywiście rację. Ten rower nie jest idealny do wszystkiego. Jestem jednak zdania, że opisany przeze mnie zestaw (przełajówka+drugie szosowe koła+dodatkowe szersze opony) jest niezłym kompromisem dla osoby, która nie może sobie pozwolić na całą stajnię rowerów, a lubi pojeździć i po szosie i w lekkim terenie (szutry itp).

 

Ja myślę o sprzedaży, bo właśnie nie wykorzystywałem tej uniwersalności. Jeździłem praktycznie tylko po szosie, a w zimie męczyłem trenażer. Szkoda, żeby dobry rower wisiał i się kurzył.



#9 gpawel76

gpawel76
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 16:08

Używam Ronina od roku do codziennej jazdy i pod sakwy ,bardzo wygodny rower zmieniłem tylko siodełko na Brooksa. Nie jeździłem nigdy innymi gravelami ale od zakupy Ronina szosa stoi i się kurzy..:)


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#10 gpawel76

gpawel76
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 12 kwiecień 2017 - 16:09

Roninn..:)Dołączona grafika

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź