Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mio Cyclo


1162 odpowiedzi w tym temacie

#1021 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 kwiecień 2017 - 06:33

Ktoś zapytał, więc odpowiedziałem. Jak dla mnie to oprócz dwóch różnych budżetów, mają także różne zastosowania. Do turystyki rowerowej to chyba ciekawa propozycja (bez czujników).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

-- 

Marcin Trzaska


#1022 bmarcin1

bmarcin1
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 18:35

Koledzy pomóżcie.
Mam problem z połączeniem swojego cyclo 315 z laptopem po reinstalacji systemu Windows 10. System wygole nie wykrywa 315 wyskakuje komunikat nieznane urządzenie Usb. Wcześniej przed reinstalacjia nie było żadnego problemu. 315 podłączyłem już do innego kompa z Windows 7 i bez problemu zostają wykryte dyski wszystko działa. Próbowałem szukałem, instalowałem aktualizowalem i dalej nic już nie mam żadnego pomysłu. Może posiadacie jakieś driver usb do tego mio, może da się je wyciągnąć jakoś systemu. Był bym bardzo wdzięczny za pomoc.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka



#1023 Fiskuss

Fiskuss
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 29 kwiecień 2017 - 21:53

Mio Cyclo HC 315 już przyszło, zamontowałem dzisiaj czujniki i pobawiłem się trochę w menu dla obeznania z funkcjami.

Mam tylko jeden problem, stworzyłem trasę w Google Maps i na stronie mapstogpx.com skonwertowałem to do pliku GPX który skopiowałem do urządzenia. Trasa miała około 9,9 km. Problem w tym że w urządzeniu ta trasa ma 21 km. Kiedy tworzę tą samą trasę na stronie MioShare i przesyłam na urządzenie to poprawnie wyświetla około 9,7 km. 

 

Jakieś pomysły skąd wzięły się te dodatkowe kilometry po konwersji? Jak patrzyłem na mapkę w Mio Cyclo to kształt trasy wyglądał praktycznie tak samo. 



#1024 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 kwiecień 2017 - 06:55

A może prościej byłoby użyć jakiegoś serwisu stworzonego właśnie do tworzenia tras? Np. plotaroute, strava? Konwersja może wprowadzać element zaskoczenia. ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

-- 

Marcin Trzaska


#1025 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 30 kwiecień 2017 - 07:06

MZ najlepiej tworzyć trasę na Stravie i eksportować do Mio w pliku .gpx. I tak trasę (ślad z treningu) będę na koniec wrzucał do Stravy.

Mio Cyclo 205 obsługuje pulsometr i kadencje, ale nie ma opcji treningu. Czyli (chyba) chwilowy odczyt tętna i kadencji, ale np bez stref HR. W końcu to nawigacja, a nie licznik (komputerek). Sam się zastanawiam, czy nie sprzedać Mio 200 i nie kupić gołego 315, bo nadajnik i opaskę mam z Bontragera na ANT+.



#1026 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 30 kwiecień 2017 - 07:09

Plotaroute ma tę zaletę, że dodaje automagicznie ;-) ostrzeżenia o skrętach itp. Nawigacja znaczy.


-- 

Marcin Trzaska


#1027 cyk

cyk
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 04 maj 2017 - 20:06

W innej sprawie. przeszukałem forum ale odp. nie znalazłem. Mam podobny problem jaki już się pojawił tutaj wcześniej. mio 105 zawyza prędkość średnia oraz przejechany dystans. używam go od tego sezonu i porównuje z poprzednim licznikiem. prędkość aktualna raczej się zgadza ale średnia i odległość jest zawyzana. obwód koła mam ustawiony co do milimetra. na 40km dystansie licznik dodaje ok. 2km i 2km/h. mogę kombinować z średnica koła ale po co jeśli mam ustawiona taka jaka jest... ktoś coś pomoże?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



#1028 czach

czach
  • Użytkownik
  • 521 postów
  • SkądWrocław

Napisano 05 maj 2017 - 07:00

Program yareksa (link w początkowych postach tego wątku) albo zmienić firmware.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

-- 

Marcin Trzaska


#1029 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 07 maj 2017 - 08:28

Kilka kwestii/wątpliwości odnośnie urządzenia Mio Cyclo 505

 

1.Jak to jest z obsługą sensorów( nie telefonu)  przez Bluetooth smart -BLE w mio Cyclo 505 ?

 

Na polskiej stronie https://eu.mio.com/p...yclo-505-hc.htm napisane tak

 

Wbudowany Bluetooth® – współpracuje z czujnikami kadencji i pomiaru tętna korzystających z tej technologii.

a co z miernikami mocy 

 

Na stronie Magellana http://www.magellang...m/Fitness/Cyclo

jest taki tekst :

cytat ''Cyclo 505 models support power meters and are the first GPS computers to be compatible with Bluetooth Smart accessories and ANT+ indoor trainers4

 

 

Jakieś testy , opisy -można wyczytać   

 

cytat ,,Power meter compatibility was recently upgraded to fit with most common brands including SRM, Stages, Powertap and Quarq. Testing the unit with Stages, we found it read accurately and could be used on either the ANT+ or Bluetooth band.''

 

ale konkretnego przykładu nie znalazłem - np połączyłem Mio Cyclo 505 z miernikiem mocy 4iii przez BLE.

Także nie do końca jasne , a nawet jakby widział wszystkie BLE sensory to czy zapisze potem w fit, tcx ? 

 

2.  Mio Cyclo 505 sprzedają wyłącznie z opaską na serce czy można kupić bez żadnych sensorów ( sensory mam )?

3.Jak z mapami-idzie coś tm pokombinować( np wgrać darmowe Osm, rastry ) jak np. w Garminie

4.Wykres wysokości ( tego co przed nami )- działa?

5.Tworzenie trasy via punkty -idzie to zrobić

6. Połączenie ze smartfonem przez Bluetooth - czy można przesyłać pliki ze smartfona

( w sensie ''gdzieś w lesie'' robię trasę w Locusie, zapisuję w gpx i chcę ją przesłać przez Bluetootha do urządzenia Mio Cycle 505 , )

7.Bateria - porównywalny czas pracy z Edge 520 cz raczej bliżej smartfonom czyli max ca 6-7h?

 

 

 

 edit: Nie aktualne bo widzę mogę jednocześnie zapisać dane z tego samego sensora ''czytającego'' przez ANT( 4iii, pulsometr czy wahoo speed)  na Sigmie ROX 10 i na komórce na Oruxsie.Czyli łącznośc bluetooth/BLE nie jest wcale konieczna jak mi się wydawało. 



#1030 Troy

Troy
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 08 maj 2017 - 10:34

Byłem zdecydowany kupić MIO Cyclo 105 HC, ale że jestem w tym temacie na razie laikiem, więc muszę o coś zapytać. ;) Mam Treka Emondę SL8 koloru białego i chodzi mi o estetykę. Te dwa czarne czujniki z kabelkiem na widelcu chyba by mnie denerwowały. :)

1. Myślę żeby kupić MIO Cyclo 105 bez czujników i dokupić czujniki Bontragera. Będzie to działało?

https://www.trekbike...trap-s/p/12319/

https://www.trekbike...trager/p/14602/

 

2. Czy w przyszłości jak zdecyduję się na przesiadkę na Garmina, te czujniki Bontragera będą z Garminem współpracować?

 

3. Jak działa GPS w MIO? Mogę sobie na kompie wybrać np. 150 km trasę do Krakowa i nawigacja będzie mnie po tej trasie prowadziła? Czy MIO wybierze swoją trasę i nie można tego zmienić?



#1031 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1429 postów

Napisano 08 maj 2017 - 13:00

2. Czy w przyszłości jak zdecyduję się na przesiadkę na Garmina, te czujniki Bontragera będą z Garminem współpracować?

 

 

  • Do wykorzystania z wszelkimi urządzeniami kompatybilnymi z technologiami bezprzewodowymi ANT+ i Bluetooth® Smart

Więc proste. 



#1032 cyk

cyk
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 20 maj 2017 - 20:22

na 105 wgralem firmware global sata i potwierdzam że pomiary są bardzo dokladne. na 50km przejechanych różnica że strava to tylko 100m.
ale mam inny problem. jak moge szybko zgrać trening na strave? konwertery na .gpx znalezione w necie nie działają a programu yarexa nie mogę wgrac. i tu moje pytanie, czy program yarexa zapisuje w .gpx i mam się męczyć żeby go wgrać czy macie jakiś fajny konwerter?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



#1033 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 20 maj 2017 - 21:52

W programie globalsat dajesz zapisz i wybierasz typ pliku jako gpx



#1034 cyk

cyk
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 21 maj 2017 - 12:13

takie proste.... dzieki

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



#1035 Karoliu

Karoliu
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 28 maj 2017 - 18:56

Witajcie. Jestem posiadaczem MIO Cyclo 305 HC od ponad roku czasu. Do tej pory spisywał się dosyć dobrze - poza momentami kiedy zaczynał pracować bardzo wolno. Jakiś miesiąc temu wyłamały mi się łopatki w tylnej obudowie które montowałem na uchwycie MIO. 
Zgłosiłem to do serwisu MIO - Polski FIxit. Zamówili kuriera na swój koszt. Sama naprawa trwała ok 3-4 dni i odesłali mi urządzenie.

Obudowę wymienili mi za darmo ale okazało się że po naprawie urządzenie nie widzi żadnych czujników - HR czy kadencja/prędkość. 
Tak jakby ktoś wyłączył antene ANT+ w urządzeniu. Próbowałem parować urządzenie z czujnikami ale włącza się wyszukiwanie i za chwilę pojawia się rozłączono. Próbowałem również zrobić powrót do ustawień fabrycznych ale niestety nie pomogło.

Macie może jakieś sugestie??



#1036 SNJ

SNJ
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 czerwiec 2017 - 14:48

Ktore panstawa wliczaja sie według mio do pakietu Central Europe? Chodzi o mio cyclo 315 hc

#1037 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 06 czerwiec 2017 - 01:36

Ktore panstawa wliczaja sie według mio do pakietu Central Europe? Chodzi o mio cyclo 315 hc

Tego nie wie nikt :).

W 200: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Niemcy, Grecja, Węgry, Włochy, Kosowo, Łotwa, Litwa, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Watykan. Czyli EN dziadostwo :) O Francji, czy Anglii zapomnij.



#1038 cyk

cyk
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 12:52

Panowie, czy na oprogramowaniu global sata można gdzieś uruchomić funkcję autopauzy? nie mogę znaleźć nigdzie tej funkcji.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



#1039 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 07 czerwiec 2017 - 13:08

Mnie tam najbardziej denerwuje brak funkcji lap. No chyba, że ona już jest tylko nie mogę znaleźć?



#1040 cyk

cyk
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 13:29

lap chyba jest. z tego co kojarzę to prawy dolny przycisk robi lapa.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź