Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Gravel+Miasto


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kross

kross
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 21:32

Cześć, planuje przerobić szosę na gravel i chciałbym się zwrócić o pomoc w wyborze ramy 

 

Aktualnie jeżdżę na ramie od tribana 300(57) i chyba jest całkiem ok. Jest to moja pierwsza szosa, więc nie mam za bardzo odniesienia. Jedyne co to może czasami wydaje mi się trochę zbyt krótka. Może przez to że mam budowę ciała raczej typu krótsze nogi, dłuższy tułów. Mierząc "książką" wewnętrzną długość nóg wychodzi mi 79cm przy wzroście 181cm :(

 

Założenia co do nowej ramy:

musi przyjąć groupset 105

50% miasto, 25% szosa, 20% udeptane ścieżki w lesie, 5% gorszę ścieżki w lesie. 

opony min 33c-35c, ale raczej wolał bym mieć możliwość założenia czegoś większego 38c-40c

 

Na oku mam kilka propozycji ale nie do końca wiem jaka geometria będzie dla mnie najlepsza. 

 

Planet X London Road - rama + widelec - 175 GBP - faworyt, dobra waga, podobno ma prześwit do 40mm

Planet X The Full Monty - rama - 125 GBP - trochę droższy i cięższy od London Road, chyba ma większy prześwit na oponę

Accent FURIOUS - 900 PLN - nie znalazłem nigdzie w sprzedaży, droższa i cięższa od konkurencji wiec pewnie sobie odpuszczę

 

Znalazłem też trzy ramy przełajowe ale podobno są one krótsze od szosy wiec obawiam się że przy moim dłuższym tułowiu będę się na nich męczyć:

Planet X XLA - rama + widelec + stery + sztyca 250 GBP

Accent  CX One Pro - 670 PLN 

Accent  CX One - 590 PLN 

 

 

Będę bardzo wdzięcznie za każda pomoc

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  ramy.PNG   22,43 KB   16 Ilość pobrań


#2 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 15 kwiecień 2017 - 21:54

Jeśli nie zależy Ci na czasie to poczekaj na jesienne wyprzedaże w PX. Kompletny London Road na Sram Rival 22 kosztował w październiku 550 GBP ...



#3 kross

kross
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 kwiecień 2017 - 22:23

Cześć, dzięki za odpowiedź. No właśnie problem w tym, że nie mam wystarczająco miejsca na drugi rower. Poza tym w moim tribanie wymieniłem już groupset na 105 oraz koła na lżejsze, wiec tak naprawdę jedyne co chciałbym jeszcze zmienić to ramę na lżejszą, z większym prześwitem na koła oraz przy okazji widelec na karbonowy. Zdaje sobie sprawę że dodatkowo będę musiał kupić hamulce oraz pewnie nowe piasty, ale i tak pewnie wyjdzie to taniej niż nowy rower.

 

Zastanawiam się czy jest jakieś rozwiązanie żebym nie musiał wymieniać całych piast? Jeżeli nie, zna ktoś może sklep gdzie dostanę zestaw piast 20/24h 11s na hamulce tarczowe? Jedynie co znalazłem to zestaw za 100$ na aliexpress ale nie wiem czy można im ufać. 

 

Co do ramy to prawie jestem pewien że zdecyduje się albo na London Road albo Full Monty. Za tym drugim przemawia najprawdopodobniej więcej miejsca na oponę oraz niższa górna rura. Za pierwszym mniejsza waga i większa popularność/pozytywne opinie.

 

Jeżeli ktoś jeszcze zastanawia się nad London Road poniżej jest link do recenzji. Z komentarzy wynika że można włożyć oponę max 38 lub 40.
https://millcitycycl...fficial-review/

 

 

Zastanawiam się też czy nie kupić widelca od Pro Carbon XLS, aktualni jest za 50GBP:

Axle to Crown: 395mm
Rake / Fork Offset: 45mm

Czy 2mm mniejszy offset od widelca Full Monty zmieni mocno geometrie? Na stronie zalecają widelec z offsetem 47-50mm. 

Czy 5mm więcej na długości w porównaniu do widelca London Road pogorszy geometrie? 

 



#4 krokodyl1220

krokodyl1220
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 10:14

Jeśli nie zależy Ci na czasie to poczekaj na jesienne wyprzedaże w PX. Kompletny London Road na Sram Rival 22 kosztował w październiku 550 GBP ...

 

Chwilę później kupiłem te samą ramę na pełnej Ultegrze za 750GBP ;)

 

Potwierdzam, opona 38 wchodzi bez problemu. Jeśli wahasz się pomiędzy Londonem a Montym, zwróć uwagę przede wszystkim na geometrię obu ram, przekrok mają taki sam, natomiast Monty ma nieco większy reach (12mm, do skorygowania mostkiem) i krótsze chainstaye. Poza tym chyba i tak niezależnie co wybierzesz, to będzie ok.

 

Widelca trzymałbym się dedykowanego, po co kombinować?

 

Piasty możesz spróbować znaleźć u Dandy Horse'a, coś chyba miał.





Dodaj odpowiedź