Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ustawienie Przerzutki Claris


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Młynarz

Młynarz
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 13:59

Witam mam takie pytanie. Śruba odległości kółka górnego przeżutki wkręcona na max a i tak jestem w stanie przerzutką dotknąć do kasety jak ją naciągne ręką.
Czy tak ma być w szosie ? A jeśli nie to co z tym fantem zrobić? Da sie po odkręceniu przerzutki coś tam przestawić, czy jest to nierozbieralne ?

#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2017 - 15:04

Zrzucasz na najmniejszą w kasecie, ciągniesz korpus z pantografem do tyłu a wózek obracasz przeciwnie do ruchu wskazówek zegara do góry.

#3 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2017 - 15:06

Poza tym przerzutke Shimano zawsze da się dopchnąć palcami tak by kółko dotykało koronki największej w kasecie. Problem jesli zachodzi to samoczynnie - zabieg jak wyżej.

#4 Młynarz

Młynarz
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 15:19

Trochę nie czaje tego. Co mi da to odciągnięcie ? Mam to zrobić na poluzowanej śrubie mocującej i dokręcić po ustawieniu ?
Śróbka regulująca w ogóle nie dotyka do ogranicznika na haku przeżutki, no chyba że na max wkręcę. Kręcąc ją nic się nie zmienia a w rowerze mtb wyraźnie przrsówa się przerzutka do tyłu jak wkręcam a w szosie nic sie nie dzieje bo ona nawet nie dotyka do haka

#5 Młynarz

Młynarz
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 19:08

Już wszytko jasne. Jeździłem wcześniej na SRAM w MTB i tam było inaczej. Tutaj ta śruba nie oddala przeżutki ale zwieksza naciąg. Wszytko jest ok.





Dodaj odpowiedź