Skocz do zawartości


Szosówka Dla Kobiety (155 Cm Wzrostu)

pierwsza szosówka

63 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 22 maj 2017 - 16:42

Na stronie decathlonu w Q&A jest napisane, że Triban 500 w tym roku ma koła tylko 28 cali - również w rozmiarze xs i s. Jutro postaram się podjechać do sklepu i przymierzyć tego w rozmiarze xs.



#42 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 23 maj 2017 - 20:20

Triban w rozmiarze XS jest za duży. Przekrok jest kilka cm wyżej niż w tym najnowszym availu w rozmiarze XS, niestety...

 

a może ten juniorski trek - nówka za 2000 PLN? 

-https://www.trekbike...p/1592000-2016/



#43 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 24 maj 2017 - 07:36

Przy twoim wzroście nie musisz szukać roweru z małymi kołami, znajoma o takim samym wzroście bez problemu znalazła rower - Meridę Race 80 w rozmiarze XS. Szału nie ma z osprzętem (dramatu też :) , ale ten się z czasem zużywa, ważne że rama pasuje.

 

 

http://www.rowerymer...wer-merida.html- raczej już niedostępna, ale chciałem pokazać że jak najbardziej jesteś jeszcze w normie, martwiłbym się o znalezienie roweru gdybym miał poniżej 150cm...



#44 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 maj 2017 - 20:49

Dzisiaj byłem w sklepie u Sypytkowskiego i zaciekawił mnie wiszący na wieszaku rowerek, do kupienia za ok. 2500,-  (dokładnej ceny nie pamiętam)

 

Była to Atala Speedy 26" , osprzęt  Shimano SORA, taki jak ten: http://catalogo.atal...-speedy-26.html

 

 

Jakby Cie zainteresował, to mogę coś pomierzyć, zdjęcia zrobić.

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#45 tadek96

tadek96
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 31 maj 2017 - 06:19

Ja polecam jeszcze lazurro travel. Wloska firma lekka aluminiowa rama

#46 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 03 czerwiec 2017 - 20:34

Panowie, jutro jadę oglądać białego availa 5 - https://www.olx.pl/o...tml#035aadddb7-powiedzcie mi proszę, na co zwrócić uwagę? 

 

Chyba mam do czynienia z klęską urodzaju - tutaj wydaje mi się taki sam rozmiar - https://www.olx.pl/o...html#035aadddb7, ale stan chyba lepszy, prawda? No i hamulce po tej "dobrej" stronie :)

 

We wtorek mam się przymierzyć do Treka KRX - zastanawiam się, czy nie lepiej dołożyć 500 PLN i mieć nowy rower. Wiem, że koła 26 cali to pewne ograniczenie.



#47 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 04 czerwiec 2017 - 10:56

Koła 26" brał bym pod uwagę tylko wtedy, gdyby żaden rower na kołach 28" nie był dostępny w rozmiarze odpowiednim dla Ciebie.

 

Przy oglądaniu używanych rowerów zwróciłbym uwagę na ramę i widelec, żeby nie nosiły śladów np jakiejś kraksy, szlifów, pęknięć. Klamkomanetki, przerzutki, hamulce mają być sprawne (tzn. bez problemów mają zmieniać biegi, hamować), koła mają się kręcić płynnie. Mniej bym się przejmował stanem napędu, bo łańcuch i kaseta mają prawo być zużyte (rower był przecież jeżdżony) -  wiadomo, że to się po prostu zużywa i trzeba co jakiś czas wymienić. Trochę bym popatrzył, czy zębatki na korbie nie są zjechane, bo to najdroższa część napędu. Opony też mają prawo być zużyte - stopień zużycia to już inna sprawa - pojeździsz na nich albo dłużej, albo krócej i też trzeba będzie je wymienić.

 

Ogólnie patrzył bym, czy stan roweru odpowiada temu co jest napisane w ogłoszeniu. To po prostu świadczy o uczciwości.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#48 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2017 - 13:43

Oglądałam tego Availa z Krk. Rower sprowadzony z UK, stał wcześniej na zewnątrz - wszystkie śrubki, hamulce, łańcuch pokryte rdzą. Założona redukcja sztycy i siodełko - jeśli dobrze kojarzę - to z Kellysa. Nie widać, żeby był jakiś szlif, niemniej korba porysowana ze wszystkich stron. Brak karty gwarancyjnej, ale jest możliwość podpisania umowy kupna-sprzedaży. Rowery ściąga z zagranicy młody chłopak. Opony wyglądają OK, wydawało mi się, że przednie koło jest lekko scentrowane. 

 

Avail z zachodniopomrskiego na zdjęciach wygląda na praktycznie niejeżdżony, siodełko jest oryginalne, rower jest sprowadzony z Norwegii, też bez papierów, ale jest możliwość podpisania umowy kupna-sprzedaży.

 

A, i co najważniejsze - przekrok jest ciut niższej niż w tym Availu, którego mierzyłam w sklepie rowerowym. W płaskich butach dotykam kroczem ramy, ale to w takich totalnie płaskich, praktycznie bez podeszwy, więc w sportowych butach powinno być OK.

 

Jeżeli brałabym tego Availa, to raczej w wersji z przesyłką z zachodniopomorskiego, tak wszędobylska rdza, założona redukcja sztycy trochę mnie do tego roweru z Krk zniechęciły.

 

Pytanie, lepiej używka na 28-calowych kołach czy nówka na 26-calowych?



#49 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 04 czerwiec 2017 - 17:24

Teraz już wiesz jaki byłby Avail. Myślę, że dobrze byłoby się przekonać, jaki byłby rower na kołach 26". Może właśnie taki byłby dla Ciebie idealny, bardziej by Cię cieszył. Bo tak naprawdę o to tutaj chodzi. Za kilka dni przymierzysz się do tego Treka i będziesz miała porównanie. Czy koła w rozmiarze 26" cali są ograniczeniem ? Myślę, że tylko w awaryjnych sytuacjach, kiedy przydarzy się awaria ogumienia, czy obręczy lub szprychy. Ale i do tego można się przygotować. Sprawdzić, gdzie można kupić opony, dętki w takim rozmiarze, albo dogadać się w jakimś sklepie, że jakby co to sprowadzą je dla ciebie. 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#50 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 14 czerwiec 2017 - 19:31

No i w końcu jest - https://drive.google...iew?usp=sharing

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)



#51 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 14 czerwiec 2017 - 20:10

Gratulacje  :)

 

Widzę ze zdjęć, że to ten z zachodniopomorskiego ? Chyba że to nówka sztuka, bo pewne gadżety mogą na to wskazywać.

 

Tu masz filmową podpowiedź ze sklepu który znasz, co można zrobić przy nowym rowerze (również szosowym), aby wyglądał bardziej PRO:

 

 Oczywiście możesz mieć inne zdanie na te tematy, ale ....

 

Napisz koniecznie jakie wrażenia po pierwszej jeździe.

 

 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#52 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 15 czerwiec 2017 - 15:50

Wrażenie po pierwszej dłuższej - 1h - przejażdżce: jest bardziej wygodnie, niż zakładam, doskwierał mi delikatny ból nadgarstków, kiedy trzymała, ręce na klamkomanetkach, muszę jeszcze dopracować ustawienia siodełka, wydaje mi się powinno być trochę bardziej przesunięte do tyłu, chociaż na na ograniczniku jest już praktycznie max przesunięte do tyłu. Mimo że to była moja pierwsza jazda na szosie, ani razu nie skorzystałam z tych małych klamek hamulcowych. Siodełko jest twarde, więc bez spodenek z wkładką się nie obejdzie, ale jest wygodne. No i czeka mnie jeszcze wizyta w serwisie i regulacja przerzutek.



#53 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 15 czerwiec 2017 - 16:38

Wydaje się, że pasuje trochę obrócić/pochylić kierownicę do dołu - jest za bardzo zadarta do góry i "rogi" sterczą jak u byka. Stąd może ból nadgarstków.

#54 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 16 czerwiec 2017 - 20:18

.......... doskwierał mi delikatny ból nadgarstków, kiedy trzymała, ręce na klamkomanetkach, muszę jeszcze dopracować ustawienia siodełka, wydaje mi się powinno być trochę bardziej przesunięte do tyłu, ...................

Sprawdź, czy siodełko nie jest za bardzo pochylone nosem w dół - to powoduje zsuwanie się podczas jazdy do przodu i zwiększa nacisk na ręce/nadgarstki, bo próbujesz temu przeciwdziałać. Siodełko ustaw w poziomie, żeby się nie zsuwać, a ręce opieraj luźno na kierownicy.

 

Przesuniecie siodełka przód-tył jest uzależnione od pozycji kolana względem osi pedału, o czym można poczytać w odpowiednim temacie.  


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#55 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 07:20

Pozycja jest dziwacznie turystyczna, siodełko bardzo nisko w stosunku do kierownicy (lub siodełko masz za nisko, w co mi się nie chce wierzyć, bo to byś czuła ;) . Na szczęście możesz odwrócić mostek lub/i wyrzucić podkładki spod kierownicy.

 

Co do samej kierownicy - jak ktoś wyżej wspomniał, ewidentnie trzeba ją pochylić do przodu, w tym ustawieniu całość wygląda jak szosówka którą ktoś ustawił jak rower miejski.



#56 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 19 czerwiec 2017 - 18:30

Wezmę Wasze uwagi do serca i spróbuję coś pomajstrować z ustawieniem siodełka i kierownicy :) 



#57 Gosc_ginga_*

Gosc_ginga_*
  • Gość

Napisano 29 maj 2018 - 12:21

Niestety rower okazał się być nienajlepszym zakupem. Wszystko wskazuje na to, że widel zaczyna pękąć... W okolicy mostkach słychać trzaski, a po rozebraniu widelca na części widać 2 szczeliny prawie na samym dole rury sterowej. Podobno wymiary widelca/ramy są na tyle nietypowe, że nie sposób znaleźć widelca na wymianę. Rower od tygodnia jest w - drugim już - serwisie. Podobno napisali nawet do Gianta Polska z pytaniem o zamienniki. 

 

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? 



#58 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 13:47

Nie bardzo rozumiem na czym miałaby polegać "nietypowość" widelca. Widelec szosowy to widelec szosowy, może i jest kilka nowszych i starszych standardów, ale nic takiego co nie byłoby dostępne bez problemu.

 

Pokaż no jeszcze raz co to za rower, bo ster linki już nie działają.



#59 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 05 czerwiec 2018 - 14:01

No właśnie - w czym problem? Przecież dobry serwis powinien sobie poradzić nawet w zmianie rury sterowej widelca... A jak iść na łatwiznę, to w wymianie widelca, przecież nie musi być identyczny z poprzednim... No i jestem ciekaw, jak można rozebrać widelec na części?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#60 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 05 czerwiec 2018 - 17:32

Z tą rurą sterową to jest pewnie tyle punktow w polsce ze na palcach 1 ręki policzysz.



Dodaj odpowiedź