Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór Roweru Szosowego Dla Amatora - Od 3500 Do 4200 Pln


28 odpowiedzi w tym temacie

#21 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 598 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 26 maj 2017 - 10:03

zobacz sobie Bulls Harrier 1 , na pełnej 105 z rabatem poniżej 4k.

 

 

 

 

574-02448.png



#22 haem

haem
  • Użytkownik
  • 48 postów

Napisano 26 maj 2017 - 13:44

Jeśli nie wytrzyma karbon, to lekkie aluminium też będzie miało problem. Na razie zrobiłem 1500 km na rowerze z karbonową ramą (miałem podobne dylematy jeszcze zimą), ale widzę praktycznie same plusy.

Kierunek aluminiowa rama plus szersze opony już przerabiałem w przełaju Ridleya. Podobny efekt można uzyskać wybierając szerszą obręcz i zakładając cieńszą oponę, w dodatku lepiej to będzie wyglądać. Do tego, tak jak pisano wcześniej, w tłumieniu drgań pomagają właśnie inne komponenty (np. sztyca).

Przesiadłem się z uszosowionego Ridleya X-bow na Speca Tarmaca i wierz mi, że wcale nie odczułem utraty komfortu.

#23 zales

zales
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • SkądGrójec

Napisano 26 maj 2017 - 15:48

Skoro boisz się trwałości ram karbonowych, zerknij na ten film. 

https://www.youtube....cPQ&app=desktop


Małymi krokami uparcie do celu...

 

Dd 7 lutego 2017r szczęśliwy tatuś

 


#24 witus78

witus78
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 13:33

W taki przedziale cenowym wybral bym Uzywany karbon 22speed na 105 lub ultegrze.



#25 oldbudrys

oldbudrys
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:42

Witam

 

Miałem dać znać co wybrałem ;)

 

Jest to Cannondale CAAD 8 Sora 

 

Wiem, że szału nie ma. Ale bardzo podoba mi się stylistyka tej marki oraz kształt ramy. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy ;)

 

Mam nadzieję że wrażenia z jazdy będą troszkę lepsze niż na dotychczasowym Kross Vento 1.0

 

 

Przy okazji mam pytanie? Czy warto inwestować w lepsze koła aluminiowe? Na przykład Mavic Aksium? Albo któreś z tańszych Fulcrum / Campagnolo?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 



#26 witus78

witus78
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 20:58

nie warto zbieraj lepiej na kolejny rower ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


  • paulsen lubi to

#27 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 23:41


  • Jacam76 lubi to

#28 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 23:43

a tu kolejny


  • Jacam76 lubi to

#29 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 08 styczeń 2018 - 23:53

i takich filmików z połamanych ram na youtube pełno, nigdy nie wybrałbym ramy karbonowej na przełaj czy zjazdy typu DH enduro nawet do trailu, odpada po prostu predzej wpadniesz w cos i rama strzelii, i nie musi to być nie wiadomo jak duża hopka, to materiał szczególnej troski, kolarka to samo zagapisz sie wpadniesz w dziure w asfalcie no i różnie bywa, choć przyznam zalety swoje ma , lżejsze ramy i lepiej tłumią drgania, odczuwalne na dłuższych dystansach, nie rozumiem tylko tych wszystkich napalonych na ramy karbonowe full suspenssion przecież to irracjonalne kupować do takiego roweru taką rame, bo takie rowery i tak swoje ważą, a tłumienie nierówności  w tych ramach robi amor i dumper.


  • Jacam76 lubi to



Dodaj odpowiedź