Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smar Finish Line Premium Grease Do Łożysk A Wd-40


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 maj 2017 - 15:45

Witam

 

Właśnie mam zamiar wyczyścić wkład supportu przy rozkręcaniu miski. Pytanie moje jest takie czym to wyczyścić a następnie nasmarować? Czy powinien to być płyn czyszczący do hamulców czy może być to po prostu wd40? A może jakiś domowej roboty środek sobie zrobić ? Nie wiem coś na bazie cytryny np ?? Nie chce mi się bulić.

 

 

 

Smar jaki mam to Finish Line Premium Grease (z teflonem) do łożysk rowerowych? Czy jest on w miarę uniwersalny ? Zastanawiam się czy warto go stosować w suppporcie czy może lepiej tylko trochę dobrej jakości oleju do łańcucha firmy Rolhoff ?



#2 rszosowy

rszosowy
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 maj 2017 - 17:16

.



#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 maj 2017 - 19:15

Zgadzam się co do przepłacania za cytrusowe odtłuszczacze, ale też benzyna nie zawsze i nie wszędzie jest bezpieczna - może rozpuszczać niektóre uszczelki.

 

Jeżeli już mamy się bawić w pospolitą chemię, izopropanol będzie znacznie bezpieczniejszy, a bardzo skuteczny i rozsądny cenowo. W dodatku szybciej odparowuje i jest znacznie mniej toksyczny.

Natomiast dowolny wodorozcieńczalny detergent (czytaj: nawet porządny płyn do mycia naczyń) da radę w większości przypadków.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 maj 2017 - 21:12

Jakiego typu to jest suport? WD-40 korzystam często do pozbywania się dużego syfu. Później zawsze benzyna do gruntownego czyszczenia. A Finish Line Grease jest uniwersalny do łożysk. Kup benzynę w jakimś budowlanym. Za te cytrynowe środki tylko wybulisz kupę kasy, niewspółmierną do efektów.

support bsa30 , korba rotor 3D





Dodaj odpowiedź