Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama Xxl Do Jakiego Wzrostu

Jaka rama

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 gorzki

gorzki
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 03 maj 2017 - 11:36

Mam 190 cm wzrostu dł nogi 89cm i znalazłem ofertę kupna szosy za odpowiednie pieniądze, tylko ze w rozmiarze xxl 61cm, i mam pytanie czy jest sens przy moich warunkach kupić pierwsza szosę o tym wymiarze do jazdy amatorskiej



#2 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 03 maj 2017 - 12:27

jak gorna rura ma c-c 61 to nie bedzie Tobie to przeszkadzało, mam 175cm i u mnie rower ma c-c 57, tylko u mnie sztyca bez offsetu bo z offsetem 25mm kolana mnie bolaly po 60km i mostek 80mm , ale za to pozycja jest bardziej wyprostowana bo głowka sterowa ma 19cm, takze jest ok. jak patrzylem na rower z ramą 54 czyli rozmiar mniejszy nie czulem zadnej roznicy po obliczeniu wszystkich wymiarow sztyca mostek i głowka sterowa raptem wyszlo ze od czubka siodelko do początku kierownicy przy jej mocowaniu w mostku bylo 15mm mniej, kosztem bardziej aerodynamicznej pozycji , takze jak kto woli.



#3 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 03 maj 2017 - 17:21

Przy takim wzroście i długości nogi celowałbym w najwyżej górną 59. Sam mam 193 cm wzrostu i 91 cm nogę i na 59 cm górnej jestem tak na styk, a kiery z jakimś dużym reachem znowu nie mam. Musiałem zamontować mostek 90 mm, bo na 110 byłem zbyt wyciągnięty. Ale może to tylko moje zrujnowane plecy dają o sobie znać. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman




Dodaj odpowiedź