Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc W Doborze Suportu

wkład suportu luz na korbie

1 odpowiedź w tym temacie

#1 spaceman81

spaceman81
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 04 maj 2017 - 14:45

Witam,

Od tygodnia jestem posiadaczem używanego roweru szosowego. Problem w tym, że na korbie jest delikatny luz (kupiłem go na aukcji bez wcześniejszego oglądnięcia) jestem zielony w temacie ale stawiam na wkład suportu. Chciał bym dokupić wkład ale nie wiem jak go dobrać. Osprzęt w moim rowerze to Shimano Tiagra 4500. Możecie doradzić mi jakieś rozwiązanie?? znam kogoś kto ma trochę narzędzi więc podjadę i pewnie mi zmieni. 

Jest jeszcze jedna sprawa: mianowicie mam problemy z kolanami i zastanawiam się czy można by tak dobrać kasetę i przednią najmniejszą zębatkę żeby sobie ulżyć? tzn żebym nie musiał stawać na pedałach przy ostrych podjazdach??, na kasecie na ostatniej koronce troszkę więcej ząbków i mniej na najmniejszej z przodu??? ja się ścigał nie będę za duże problemy ze zdrowiem . Chciał bym troszkę ten rower zmodernizować bo jazda na nim jest dla mnie niesamowicie przyjemna. 

Nie chcę tez dorzucać kto wie ile do tego roweru. 

Bardzo proszę o jakieś rady ponieważ nie wiem jak dobierać części... 



#2 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 maj 2017 - 19:39

Jeśli to tiagra 4500 to suport będzie hollowtech.

Musisz tylko zobaczyć na miskach jaki gwint. 

Ita, czy bsa? Poprostu kup takie same. 

Powinno być napisane. 

Tylko może jest coś obluzowane, a nie jest to luz suportu. Jeśli zdejmiesz łańcuch i korba kręci się lekko, to raczej nie problem suportu. 

Policz zęby na małej tarczy. Jeśli jest 34 to korba kompaktowa i mniejsze zębatki nie występują. 

No chyba, że na korbach mtb. Ale zakładam, że tego nie chcesz. 

Pomyśl o kasecie z tyłu. Może nawet do 34 zębów. Jeśli tylna przerzutka ma długi wózek, powinno dać radę. 





Dodaj odpowiedź