Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower Dla Wysokiego.

#fuji #bulls

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaszi

jaszi
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądŚwiętokrzyskie

Napisano 05 maj 2017 - 20:05

Witam,

Przymierzam się do zakupu nowego roweru. Mam 197 cm wzrostu i 97cm wewnętrzna długość nogi.

Interesuje mnie geometria bardziej klasyczna. Budżet około 4000-4500zł. Na tę chwilę wpadły mi dwa rowery:

1. http://nasciezce.pl/...OUBAIX-1.5/1125

2. http://int.bulls.de/...show/harrier-1/

Teoretycznie Fuji mają w moim rozmiarze w ciągu kilku dni. W polskich sklepach nigdzie nie mogę znaleźć na siebie Bullsa. Czy ktoś zamawiał taki rower prosto od producenta, orientujecie się jaka jest procedura?

Kolejna sprawa jaka mnie nurtuje to ceny, za każdym razem jak kogoś pytam to okazuje się, że prawie nikt nie zapłacił ceny katalogowej tylko zwykle po jakichś zniżkach, niekiedy nawet połowę wartości roweru. Jak czegoś takiego dokonać? Podzwoniłem dziś trochę po sklepach i praktycznie nikt nie posiada i nie bierze na sklep rowerów w takich rozmiarach, to też nie mogę znaleźć nic okazyjnie w posezonowych wyprzedażach. Wyczytałem, na forum, że niektórzy mają jakieś wtyki w sklepach itp. I czasem są w stanie zapodać jakąś okazję. Niektórzy w moim budżecie kupują rowery na karbonie! Ale ceny katalogowe karbonów zaczynają się od 6k. Nie wiem na jakiej to jest zasadzie. Nie mniej jakby udało się wyrwać coś na alu, z karbonowym widelcem w moim budżecie i co najmniej na Tiagrze to będę zadowolony. Może ktoś ma, posiada wiedzę, gdzie zalegają duże rowery, bądź posiada coś na stanie do sprzedania. Bulls teoretycznie jest tańszy i na 105, ale nie wiem czy doliczają za przesyłkę jak np. Canyon itp. Nie wiem ile finalnie mogła by wynieść cena. Może ktoś doradzić w jaki sposób zdobyć rower dla takiego draba w przyzwoitej cenie?

 

 

Załączone miniatury

  • Rozmiar ramy.jpg


#2 newjunior

newjunior
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 05 maj 2017 - 21:06

author aura 55 skontaktuj się ze sklepem rozmiar 58 powinien być ok, patrzyłem na stronie authora, jest możliwość sprawdzenia jaki rozmiar odpowiedni pod dany wzrost, u ciebie wychodzi rama 58

https://e-rower.pl/r...gn=aura-55-2016


  • jaszi lubi to

#3 m__f

m__f
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 05 maj 2017 - 21:50

Author będzie trochę za mały.

Geometra bardziej klasyczna tzn bez/z małym slopingiem? cannondale robi w miarę klasyczne ramy(w tym w dużych rozmiarach) w takiej cenie miałbyś caad'a na tiagrze.

 

/reklama

Ew w niższej cenie(~2k pln) mogę ci zaproponować mój rower - zerknij do działu sprzedam



#4 jaszi

jaszi
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądŚwiętokrzyskie

Napisano 05 maj 2017 - 21:57

Author będzie trochę za mały.

Geometra bardziej klasyczna tzn bez/z małym slopingiem? cannondale robi w miarę klasyczne ramy(w tym w dużych rozmiarach) w takiej cenie miałbyś caad'a na tiagrze.

 

/reklama

Ew w niższej cenie(~2k pln) mogę ci zaproponować mój rower - zerknij do działu sprzedam

 

Dlaczego Author będzie za mały skoro taki teoretycznie pasuje według ich rozmiaru? Aktualnie jeżdżę sobie Tribanem 520 XL i nie jest jakoś tragicznie, choć sztycę mam wywaloną w kosmos :P Jaka jest waga tego Canyona i ile lat ma?

 

Załączone miniatury

  • triban.png


#5 m__f

m__f
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 05 maj 2017 - 22:07

TTh 580 to trochę mało przy takim wzroście, moje szosy mają ~600 + mostek 120 a jakoś wybitnie elastyczny nie jestem (sam mam 196 cm )



#6 jaszi

jaszi
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądŚwiętokrzyskie

Napisano 06 maj 2017 - 08:23

author aura 55 skontaktuj się ze sklepem rozmiar 58 powinien być ok, patrzyłem na stronie authora, jest możliwość sprawdzenia jaki rozmiar odpowiedni pod dany wzrost, u ciebie wychodzi rama 58

https://e-rower.pl/r...gn=aura-55-2016

 

Niestety już nie ma tego z 2016. Rozważam model z tego roku, ale wciąż mam wątpliwości co do tego rozmiaru, czy ktoś może się jeszcze wypowiedzieć czy Aura 58 nada się dla mnie? Teoretycznie pomierzyłem tribana i podsiodłowa ma 54, a pozioma jakoś 56, więc Aura teoretycznie większa jest.



#7 jaszi

jaszi
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądŚwiętokrzyskie

Napisano 15 maj 2017 - 15:16

Finalnie padło na Fuji Roubaix 1,3 2017 w rozmiarze 61. 64 myślę, że też by pasował, ale 61 jest git i nic nie zmieniam.





Dodaj odpowiedź