Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Aliexpress] Pierwszy Zakup


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 tompie68

tompie68
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 12 maj 2017 - 10:07

Witam. 

Moje pytania zapewne wydadzą się części z Was naiwne i głupie ale trudno. Chciałbym zamówić sobie strój zimowy w w tym sklepie jak w tytule. Byłby to mój pierwszy zakup w tego typu sklepie dlatego mam kilka pytań. Po pierwsze czy można zaufać tego typu sklepowi? Czy podana cena w dolarach jest prawdziwa i jest rzetelnie przeliczana (chodzi o to żeby nie okazało się, że potem na koncie zniknie np. jeszcze raz taka kwota)? Jaki jest preferowany sposób zapłaty? Jak długo się czeka? A tak w ogóle to prosiłbym o wszelkie info na ten temat będące pomocna.  



#2 grzybu_blaz

grzybu_blaz
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądRzeszów k. Błażowej

Napisano 12 maj 2017 - 10:16

Śmiało kupuj. Sam mam pięć kompletów z Ali i są ok.

Płatność zrób sobie przez Przelewy24, kurs jest w miarę dobry.

Paczki z Chin idą od półtora tygodnia do dwóch miesięcy, zwykle 2-3 tygodnie. A jeśli by się zdarzyło że czas ochrony dobiega końca a paczki nie ma to zakładasz spór i dostaniesz zwrot.

#3 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 12 maj 2017 - 10:27

W ogóle jeśli jest coś nie tak, np z jakością to możesz się posiłkować narzędziem "spór". Sprzedawca dopiero wtedy otrzymuje pieniądze, gdy Ty potwierdzisz otrzymanie przesyłki i nie wniesiesz żadnych zastrzeżeń.
Aktualnie mam spór ze sprzedawcą, który wysłał mi zły rozmiar kompletu (zamiast L wysłał M) oraz na wiatrówce, którą również zamówiłem, reklamuję plamy.
Warto jednak mieć na uwadze to, że jakość tych ciuchów oraz rozmiarówka jest różna, chociaż zwykle dostajesz to, za co płacisz a stosunek jakości do ceny zdecydowanie korzystny.

#4 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 12 maj 2017 - 11:12

Tak jak powyżej napisano, płać przez Przelewy24. W razie problemów z paczką lub towarem i jego jakością, zakładasz "spór". Działa to wszystko lepiej niż Allegro, a kupiłem już dziesiątki rzeczy na Aliexpress. Zwróc tylko uwagę na formę wysyłki i jej czas. Jeśli wybierzesz jakiegoś kuriera, to uważaj, żeby nie doliczyli ci kosztów "obsługi" przy odbiorze. 

Aaa..i przy większych zakupach licz się z tym, że mogą doliczyć cło i VAT ;)



#5 pan_piotr

pan_piotr
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGōrny Ślōnsk

Napisano 12 maj 2017 - 11:40

przy takich małych rzeczach jak akcesoria czy stroje rowerowe , nie naliczają cło czy vat-u.



#6 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 12 maj 2017 - 11:55

Napisałem, że przy większych, czyli np. rama albo koła



#7 twin86

twin86
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 13 maj 2017 - 07:36

Vat płacisz od 22 euro (art 51 ustawy o Vat) Cło płacisz od 150 euro. Cło zależy również od rodzaju towaru.

Kupuj u takich sprzedawców, którzy mają sporo pozytywnych ocen. Sam zamówiłem na próbę na razie jedną koszulkę od Racmmer za 12.8$, po miesiącu czasu dotarła do Polski ale jeszcze nie do mnie:)



#8 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 maj 2017 - 08:21

Z tą ilością pozytywnych ocen to też nie do końca, może przy reklamacjach się sprawdza, ale przy wyborze towaru już nie zawsze. Co mi z ocen skoro inni sprzedawcy sprzedają to samo i może taniej? Często jest tak, że jeszcze nikt danego towaru nie kupił więc i ocen brak, a towar jest dobry. Zresztą zauważcie, że 95% ocen pochodzi prosto po rozplanowaniu paczki od kuriera, a mnie nie interesuje termin dostawy czy kontakt lecz głównie trwałość produktu po czasie, a takich ocen praktycznie brak.

#9 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 15 maj 2017 - 08:41

Jesli chodzi o reklamacje to problemem jest koszt wysylki do Chin. Przesylka z mozliwoscia sledzenia a takiej zwykle wymagaja sprzedawcy sporo kosztuje.

#10 Orzełek

Orzełek
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 17:37

Ja kupiłem zimą komplet na wiosnę i wyrzuciłem sto kilkadziesiąt złotych w błoto, bo okazał się za mały, a nikt nie chce odkupić. O ile stroje na lato (krótkie spodenki i koszulki z krótkim rękawem) nie stanowią takiego ryzyka, to zakupów długich ciuchów nie polecam. Ale to oczywiście tylko moje zdanie :)



#11 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 12 czerwiec 2017 - 11:30

Jakbym miał ogólnie podsumować zakupy na ali to bym powiedział tak: 50% szansy, że dostaniesz dobry produkt w bardzo dobrej cenie, 25% że trochę gorszy, ale akceptowalny, 25% że będą jakieś problemy (odprawa celna, nietrafione rozmiary, słaba jakość, wady fabryczne, opóźnienia w dostawie).



#12 spero

spero
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 08:28

Najlepiej trzymać się z dala od produktów, gdzie nie ma recenzji kupujących. Zdjęcia w dziale feedback są bardzo pomocne, bo to co wrzuca sprzedawca do opisu aukcji ma się nijak do stanu faktycznego. Mam złe doświadczenia szczególnie jeśli chodzi o koszulki rowerowe. 



#13 Technik

Technik
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 12:03

Najlepiej trzymać się z dala od produktów, gdzie nie ma recenzji kupujących. Zdjęcia w dziale feedback są bardzo pomocne, bo to co wrzuca sprzedawca do opisu aukcji ma się nijak do stanu faktycznego. Mam złe doświadczenia szczególnie jeśli chodzi o koszulki rowerowe. 

 

Zdjęcia te pomagają, ale nie zawsze. Dwa razu kupowałem zaciski tytanowe na ali u tego samego sprzedawcy z odstępem jakiś 30 dni z tej samej aukcji. Te co dostałem za drugim razem były inne od tych co za pierwszym, a co najśmieszniejsze - oba były inne niż na zdjęciach u sprzedawcy. Mi akurat na ich wizualnym wyglądzie nie zależało, no ale daj to pewien obraz co możemy dostać z Chin



#14 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 czerwiec 2017 - 12:09

Koszulki to dobry przykład. Trafić z kolorem "yellow-fluo" jest naprawdę ciężko. Albo żółty albo zielony.
Co ciekawe przy skarpetkach tego problemu nie ma ;)

#15 lukeuszlfc

lukeuszlfc
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 08:23

Nie będę zakładał oddzielnego tematu, wiec zapytam tutaj. Zamówiłem sobie skarpetki GIRO, popularne wśród Januszów biznesu z olx'a lub grup facebookowych, którzy kupują je po 8zł za parę, a sprzedają po 25-30. Zamówiłem u dwóch sprzedawców na Ali, u każdego po 3 sztuki w paczce. Paczki zostały wysłane, jedna już jest w drodze, druga czeka na wylot. Otóż moje wątpliwości budzi fakt, że u obu sprzedawców te skarpety są już niedostępne, oferta sprzedaży nie istnieje. Nie wiem czy to praktyka spotykana wśród sprzedawców chińskich, czy może po prostu oszukują (opinie pozytywne, w obu przypadkach ~~99%), a może walka AliExpress z niskimi cenami na towary podrabiane? Czy mam się czego obawiać za wczasu? Profile obu sklepów nadal istnieją, inne przedmioty sprzedają, natomiast akurat tych skarpet, które kupiłem już nie ma.



#16 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 03 lipiec 2017 - 08:54

Pewnie się wyprzedały i oferta wkrótce zaś się pojawi. Też kupowałem te i inne skarpety. Nie masz czego się obawiać, bo dopuki nie potwierdzisz odbioru towaru, to sprzedawca nie dostanie kasy. A jeśli nawet odbierzesz i coś będzie nie tak, to zakładasz "spór", który w 99% przypadków jest roztrzygany na twoją korzyść. Działa to wszystko lepiej niż na Allegro :) 


  • lukeuszlfc lubi to

#17 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 03 lipiec 2017 - 23:27

Nie będę zakładał oddzielnego tematu, wiec zapytam tutaj. Zamówiłem sobie skarpetki GIRO, popularne wśród Januszów biznesu z olx'a lub grup facebookowych, którzy kupują je po 8zł za parę, a sprzedają po 25-30. Zamówiłem u dwóch sprzedawców na Ali, u każdego po 3 sztuki w paczce. Paczki zostały wysłane, jedna już jest w drodze, druga czeka na wylot. Otóż moje wątpliwości budzi fakt, że u obu sprzedawców te skarpety są już niedostępne, oferta sprzedaży nie istnieje. Nie wiem czy to praktyka spotykana wśród sprzedawców chińskich, czy może po prostu oszukują (opinie pozytywne, w obu przypadkach ~~99%), a może walka AliExpress z niskimi cenami na towary podrabiane? Czy mam się czego obawiać za wczasu? Profile obu sklepów nadal istnieją, inne przedmioty sprzedają, natomiast akurat tych skarpet, które kupiłem już nie ma.

 

Prawdopodobnie opisujesz typowy zabieg chińskich sklepów z podróbkami czyli tzw. sklepy tymczasowe. Z powodu walki z próbkami na ali coraz więcej jest takich sklepów które sprzedają dany towar tylko przez chwile po czym zwijają aukcję. Prawdopodobnie to stało się u Ciebie dlatego skarpety nie są już dostępne. Pilnuj aby czasu na dostawę i ew. od 4 do 7 dni przed końcem dostawy zakładaj spór o braku dostarczenia przesyłki. Tyle :) 


  • lukeuszlfc lubi to



Dodaj odpowiedź