Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary Grupy Sky W Giro '17


52 odpowiedzi w tym temacie

#21 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 maj 2017 - 18:45

Dodaj jeszcze, i przy okazji wspierajac najzwyczajne ZŁODZIEJSTWO!

#22 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 maj 2017 - 18:51

Tak się składa, że jednym z elementów godności jest szacunek do własnych pieniędzy (skoro są nasze) - a więc i tego jak je wydajemy. Czyli zwracamy uwagę na to czy towar jest wart danej kwoty.

 

Żaden towar luksusowy lub bardzo drogi w porównaniu do innych podobnych nie jest warty swojej ceny. Czy garnitur od Bossa za 5k jest 5x lepszy od garnituru Próchnika ze sklepu obok? Czy Mercedes za 400k jest 5x lepszy od Toyoty za 80k? Czy oksy Oakleya z 4 dodatkowymi szybami za 1,5k zł są 30x lepsze od podrób za 50zł? Oczywiście, że nie, ale to nie znaczy, że ich nabywcy nie mają szacunku do swoich pieniędzy. Jeśli kogoś stać, to co ci do tego?

Widzę, że boli pupka, że ktoś inny może mieć coś takiego jak Ty, mimo że nie musiał spożytkować na to takiej samej kwoty ;)


20ad2d7e50d19de0df17a470617034ca-cebula-

#23 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 22 maj 2017 - 19:40

O godności i honorze będzie mi mówił ktoś, kto zapewne nawet nie wie czym z definicji jest podróba :P Najpierw sobie to sprawdź, a potem dyskutuj.

Tak się składa, że jednym z elementów godności jest szacunek do własnych pieniędzy (skoro są nasze) - a więc i tego jak je wydajemy. Czyli zwracamy uwagę na to czy towar jest wart danej kwoty.

Co do "udawania", przeczytaj jeszcze raz post wyżej, bo widzę że z czytaniem też masz problemy ;)

Widzę, że boli pupka, że ktoś inny może mieć coś takiego jak Ty, mimo że nie musiał spożytkować na to takiej samej kwoty ;)

 

Aha, rozjaśnij mi jeszcze proszę w jaki sposób konsument okrada producenta. To KONSUMENT decyduje o tym, który produkt opłaca mu się kupić i na który wyda swoje pieniądze. Podejmuje taką decyzję jaka wydaje mu się najbardziej opłacalna i zaznaczam tu, że nie chodzi wyłącznie o aspekt ekonomiczny (stosunek cena/użytkowość), ale też własne upodobania, sentyment czy aspekt nazwijmy to "charytatywny" - czego przykładem jest właśnie kreowana przez Ciebie postawa.

Okradać producenta to może co najwyżej inny producent. Jeżeli widzisz takie przestępstwo to idź do prokuratury i to zgłoś. Tylko jakoś nie przeczuwam powodzenia, bo nie wydaje mi się, żeby jakiś tam konkretny kształt okularów był opatentowany i zastrzeżony do użytku tylko przez danego producenta. Natomiast jeśli taki się znajdzie - czemu nie, zgłoś przestępstwo.

Co powiesz o takiej firmie Force? Oni okradają Oakleya? Model Race/Race Pro to na moje oko ewidentna kradzież wzoru. Myślisz że mogę sobie takie kupić, czy oskarżysz mnie o okradanie Oakleya?

 

Ręce opadają czytając takie brednie. Powodzenia w życiu i wielu kilometrów na Chinarello, wielu spacerów w Adidosach i wielu miłych chwil w spodniach Lewajsa.



#24 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 maj 2017 - 19:52

 
Jeśli kogoś stać, to co ci do tego?
 

A konkretnie to w którym miejscu "mam coś do tego", że ktoś sobie kupuje drogi towar? ;) Bo jak na razie to zauważyłem jedynie, że ktoś ma problem z tym, że konsument sam decyduje o najkorzystniejszym dla siebie zakupie.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#25 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 23 maj 2017 - 06:13

Jak ktoś zamiast wydać 300$ na okulary Adidas wyda 10$ na te okulary: https://www.aliexpre...0308.0.0.yXNoX1

to jest złodziejem? Bo już pogubiłem.



#26 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 maj 2017 - 08:53

Nie wiem czy kupujący może mieć jakieś problemy, ale sprzedawca za handel podróbkami na pewno. Te które wkleiłeś to akurat podróbki POC z usuniętymi znakami firmowymi.



#27 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 23 maj 2017 - 09:01

Czyli nie taka znowu podróbka, chyba, że POC ma prawnie zastrzeżony design tego modelu.

 

Z podróbką mamy do czynienia w przypadku nielegalnego umieszczenia na produkcie zastrzeżonych elementów jak znak towarowy, użycie zarejestrowanego kształtu, opatentowanych rozwiązań.

 

Mało to na stoiskach z okularami słonecznymi bezfirmowych wariacji Ray Banów Wayfarerów? 


Trzepak 

"MAMIL"


#28 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 23 maj 2017 - 09:09

Nie wiem czy kupujący może mieć jakieś problemy, ale sprzedawca za handel podróbkami na pewno. Te które wkleiłeś to akurat podróbki POC z usuniętymi znakami firmowymi.

 Faktycznie bliźniaczo podobne. Nawet nie wiedziałem, że istnieje taka firma jak POC



#29 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 23 maj 2017 - 11:16

Czyli nie taka znowu podróbka, chyba, że POC ma prawnie zastrzeżony design tego modelu.

 

Ma, to oczywiste.



#30 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maj 2017 - 11:35

No i właśnie takie regulowanie rynku jest niezdrowe. Patentować czy zastrzec to powinno się dać sposób produkcji, materiały a nie wygląd końcowy. To tak jakby ktoś opatentował że piłka jest okrągła, a koło rowerowe ma szprychy.

#31 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 23 maj 2017 - 12:01

 Och, no to cała sztuka, fotografia, architektura i wiele innych, wszystko do kosza.



#32 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maj 2017 - 12:08

Dlaczego do kosza? Czy ktoś broni zbudować drugą statuę wolności? Albo zrobić zdjęcie z identycznym ujęciem jak to które wygrało word press photo? Można tylko po co, regulacji nie ma, a jakoś wszyscy sobie radzą

#33 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 23 maj 2017 - 12:12

Regulacji nie ma? A słyszałeś o czymś takim jak plagiat?

#34 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 maj 2017 - 12:19

A konkretnie to w którym miejscu "mam coś do tego", że ktoś sobie kupuje drogi towar? ;) Bo jak na razie to zauważyłem jedynie, że ktoś ma problem z tym, że konsument sam decyduje o najkorzystniejszym dla siebie zakupie.

Konsument decyduje komu zapłaci, albo producentowi który wymyślił i zrobił dany towar, albo temu który wziął towar innego i zrobił podobny licząc że przy okazji i on zarobi.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#35 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 maj 2017 - 13:15

^ Dokładnie tak. Cały czas o tym piszę.

 

Ja wciąż czekam aż mi kolega szlachetny rycerz, obrońca producentów, odpowie czy firma Force okradła Oakleya :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#36 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 maj 2017 - 13:55

Ale że niby jak ? :D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#37 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 maj 2017 - 14:37

No przeczytaj sobie wyżej. Ja widzę uderzające podobieństwo we wzorze modelu Race/Race Pro do Radarlocków. Jeżeli jakiś Kitajec produkuje sobie oksy przypominające ten model i ma to być złodziejstwo, to dlaczego odgapianie wzornictwa przez Czechów ma być czymś innym? ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#38 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 maj 2017 - 15:12

W sądzie pewnie mieliby szanse, jednak nie jest to kopia 1:1. Mogę się mylić, ale oksy Force to OEM i biorą je z jakiegoś azjatyckiego katalogu i mają niewiele wspólnego z Czechami.



#39 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 maj 2017 - 15:20

Regulacji nie ma? A słyszałeś o czymś takim jak plagiat?

 

Słyszałem, ale jeżeli dobrze pamiętam występuje wtedy gdy ktoś przypisuje sobie autorstwo czegoś czego sam nie stworzył. Cytować innych można do upadłego. Te okulary na Ali niczego nie udają, sprzedawca nie twierdzi że to Oakley, Adidas czy inna znana firma. A że są podobne w wyglądzie? Jeżeli znany producent okularów nie jest w stanie wygrać przewagą technologiczną, jakościową, obsługą klienta, dostępnością, a próbuje do tego używać sztuczek prawnych to mnie to zupełnie nie przekonuje.

 

Zresztą o czym my tu piszemy, okulary to nie jest wytwór sztuki, unikalnej, stworzonej osobiście przez znanego twórcę w jednym egzemplarzu lub bardzo limitowanej serii. Jak chcą żeby takie były to niech na każdym takim egzemplarzu podpisuje się osobiście znany kolarz czy inny celebryta.


  • smolar16 i Greek lubią to

#40 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 23 maj 2017 - 15:31

Moja wypowiedź odnosiła się do wytworów architektury/sztuki taki jak chociażby ta Statua.

Co do okularów to zgadzam się, że jeśli ktoś nie wykorzystuje znaku firmowego to nie widzę powodów, by nie produkował okularów bardzo podobnych. Zresztą wzór graficzny okularów jest dość ograniczony. Nie da się zaprojektować takich, które nie przypominałyby innych.



Dodaj odpowiedź