Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Uszczelniacz] Jaki Do Szytek


58 odpowiedzi w tym temacie

#1 TMadone

TMadone
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 18 maj 2017 - 08:30

Jaki uszczelniacz polecacie do szytki z której zaczęło powoli schodzić powietrze? Tufo extreme czy Vittoria PitStop? Bo to chyba jedyne produkty jakie można rozważyć.



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maj 2017 - 08:45

Jeżeli wiesz gdzie jest otwór, Tufo Extreme. Jeżeli nie, to tak naprawdę dowolne mleczko powinno pomóc.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 TMadone

TMadone
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 18 maj 2017 - 09:49

Jeżeli wiesz gdzie jest otwór, Tufo Extreme. Jeżeli nie, to tak naprawdę dowolne mleczko powinno pomóc.

 

Rozumiem, że wnioskujesz tak: nie wiem gdzie otwór => otwór jest mały => dowolne mleczko pomoże. Dobrze rozumiem?



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maj 2017 - 09:56

I tak, i nie.

 

Extreme to typowy zaklejacz do naprawy - jeżeli wiesz, gdzie jest dziura, to po prostu wlewasz go i ustawiasz tak, żeby mleczko zalało otwór. Jest bardzo skuteczny, więc poradzi sobie nawet z większymi otworami.

 

Jeżeli nie wiesz, gdzie jest otwór, po prostu nalej zwykłego uszczelniacza i zacznij jeździć (w miarę możliwości warto pojeździć na nieco niższym ciśnieniu, żeby mleczko nie było tak mocno wypychane przez dziurę) - przy małych ubytkach to powinno wystarczyć.

 

Jednocześnie zwykły uszczelniacz da Tobie ochronę przed drobnymi ubytkami na dłuższy czas, bo Extreme po wlaniu do dętki/szytki wiąże znacznie szybciej i szybciej przestaje działać.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 TMadone

TMadone
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 18 maj 2017 - 10:21

A można mieszać te dwa preparaty bez utraty skuteczności? Tzn. wczoraj wlałem trochę Tufo Extreme w szytkę, ale zdecydowanie za mało bo mi się skończył (dosłownie z 5-10ml wlałem). Czy teraz mogę wlać trochę mleczka i czy jak mleczko nie podziała to będę mógł wlać znowu Tufo licząc na to, że będzie skuteczny?



#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 maj 2017 - 10:25

Nie powinno z tym być żadnego problemu.


  • TMadone lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 TMadone

TMadone
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 18 maj 2017 - 10:47

Ok, dzięki za pomoc :)



#8 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 18 maj 2017 - 14:10

Ja jednak polecam Tufo. Mleczko czasami nie sprawdza się przy wyższym ciśnieniu. Zdarzyło mi się, że jak uszczelniłem mleczkiem to było ok, ale jak nabuzowałem do 9 Bar to potem podczas jazdy się rozszczelniało. Chyba że za duża dziura jak na mleczko była.



#9 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 maj 2017 - 16:17

Przy wolno schodzacym powietrzu, jak juz zalewac, to zwyklym plynem uszczelniajacym (nie naprawczym), taki spokojnie zaklei przebicie i bedzie przez jakis jeszcze czas sluzyl zapobiegawczo.
Sprawdzone w szytkach: No Tubes i Orange.

#10 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 12:05

Ja powoli odszczekuję polecanie Tufo. Mam ostatnio problem z tym, że zalepia wentyle.

Ostatnio przebiłem na trasie i podjechałem do sklepu bo akurat był obok i tam wlali mi jakiś ciekawy uszczelniacz, sam płyn w kolorze żółtym (taki coś jak adwokat), butelka chyba czarno-żółta ale nie jestem pewien. Niestety nazwy nie kojarzę, a spodobał mi się, co ciekawe dzwoniłem do serwisu po jakimś miesiącu i nie wiedzą co to mógł być za płyn. Działanie określiłbym jak Tufo, ale nie zalepia wentylków. Ktoś jest w stanie pomóc?



#11 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 kwiecień 2018 - 13:02

Ktoś jakieś doświadczenia z cafe latex albo trezado? Mam 1 szytkę z której schodzi coś przy wentylu a 2 chciałbym zalać jako ubezpeczenie. Możecie się podzielić doświadczeniami co i ile lejecie?



#12 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 01 kwiecień 2018 - 13:55

Z żadnym z powyższych, chociaż Caffelatex używałem kiedyś w mtb.
No Tubes dobrze radzi sobie z drobnymi wyciekami, również Orange (bardzo dobry).
Ogólnie, z małymi przebiciami, każdy płyn powinien sobie poradzić.
Osobiście nie zalewam zapobiegawczo szytek.
  • qzn lubi to

#13 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 07:34

Ktoś jakieś doświadczenia z cafe latex albo trezado? Mam 1 szytkę z której schodzi coś przy wentylu a 2 chciałbym zalać jako ubezpeczenie. Możecie się podzielić doświadczeniami co i ile lejecie?

 

Trezado dobre mleko, ale czy przy wentylu w szytce się sprawdzi to nie wiem



#14 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 kwiecień 2018 - 07:34

Presta to presta, taka sama w szytce jak w wentylu TLR.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#15 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 06 kwiecień 2018 - 08:27

Dokładnie.
Nie ma znaczenia jaki plyn. Kazdy moze dostac sie do wentylka i go przyblokowac.
Zdarza sie. Jak w bezdetkach mozna taki wentyl sciagnac lub bez sciagania dostac sie od srodka, tak w szytkach juz tak latwo nie jest.
Moj patent to cienki drucik zgiety w pol, tak aby powstalo podluzne ucho, ktorym wycina sie zator.
Wszelkie proby przekluwania sa malo skuteczne. Narzędzie przechodzi przez zator bez jego usuwania.

#16 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 06 kwiecień 2018 - 11:59

Witam jak sie ma uszczelniacz Tufo standart 50ml do conti revo sealant 240ml tufo testowałem i jest git

tufo 50ml 18.20zł a conti 240ml za 34,50zł



#17 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 06 kwiecień 2018 - 12:12

Profilaktycznie nie zalewam, ale jako awaryjny używam Pit Stop Vittorii. Na szczęście musiałem używać tylko raz ale dał radę bez problemu.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#18 szosowiec_pro

szosowiec_pro
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 12 kwiecień 2018 - 08:13

Dokładnie.
Nie ma znaczenia jaki plyn. Kazdy moze dostac sie do wentylka i go przyblokowac.

 

Przy czym osobiście mam wrażenie, że przy Tufo extreme zdarza się to najczęściej



#19 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 12 kwiecień 2018 - 08:49

Extreme nie jest do awaryjnego latania?

#20 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 12 kwiecień 2018 - 09:01

Extreme nie jest do awaryjnego latania?

 

Raczej tak. Zresztą przed wlaniem Extreme wykręca się zaworek.

 

t.





Dodaj odpowiedź