Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie ramy karbonowe


1587 odpowiedzi w tym temacie

#81 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 lipiec 2010 - 21:03

Po prostu nie ma rzeczy niemożliwych;p sam się czaję na produkty z Hong Fu czy podobnego dystrybutora, ale to za rok może dwa.


#82 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 28 lipiec 2010 - 22:17

Ja się czaję na większą ilość plastikowego towaru i już się zastanawiam co tu zrobić aby mi cła nie przywalili (a raczej vat-u, śpieszyć sie trzeba bo za niedługo jeszcze wyższy będzie) od kwoty 150 dolców. :mrgreen:

#83 alfons

alfons
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Skądlubuskie

Napisano 28 lipiec 2010 - 23:27

Co za problem zrobic dwa przelewy z wlasnego konta?
Nie wpadajmy w paranoje. :-)


Na forum dla importerów z Chin czytałem wstrząsające historie jak to celnicy otwierali paczkę z kilkoma koszulkami.
http://www.forum.big...wtopic.php?t=10
Jeśli zamawiacie te ramy w ilościach handlowych to nie znacie dnia i godziny - jeżeli będzie kontrola to dwa przelewy z własnego konta na pewno zostaną wykryte, a zadzierać z fiskusem to gorzej niż kalabryjską mafią.

#84 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 28 lipiec 2010 - 23:35

Na forum dla importerów z Chin czytałem wstrząsające historie jak to celnicy otwierali paczkę z kilkoma koszulkami.

Dzieki za "cynk"! Musze przestac kupowac i ubierac sie w chinskie podkoszulki. Nie wspominali nic o spodniach?

#85 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 29 lipiec 2010 - 11:34

Na forum dla importerów z Chin czytałem wstrząsające historie jak to celnicy otwierali paczkę z kilkoma koszulkami.
http://www.forum.big...wtopic.php?t=10


Czytałeś to serio? Jakbyś czytał to byś wiedział ze dotyczy to hurtowych importerów którzy sprowadzają sprzętu za minimum 6-7 tysięcy. Kolejna różnaca to fakt że wszyscy ci ludzie są zarejestrowani jako działalność gospodarcza i żyją z tego co sprowadzą i opylą na allegro z narzutem 80%.
My tu gadamy o tym jak osoba prywatna chce ściągnąć jedną ramę a nie kontenerowiec z elektroniką. Swoją drogą im więcej takich osób co piszą na tej wysłanej wyżej stronce - tym lepiej dla nas bo celnicy nimi się zajmą a nie człowiekem z jedną ramą i widelcem.

#86 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 02 sierpień 2010 - 20:14

No i mam swoją "chińską" ramę w domu: FM 015 http://www.hongfu-bi...ucts.asp?Id=399
Zamówienie i opłatę nadałem 26.07.2010, paczkę POCZTEX dostarczył dzisiaj wieczorem i gdyby nie weekend to byłoby jeszcze szybciej, jestem pod wrażeniem !
Rama i widelec są wykonane starannie - żadnej ryski, efektowny czarny połysk 3K, zapasowy hak przerzutki dostałem gratis. Przez cło przesyłka przeszła szybko i gładko jak morska bryza, bez żadnych opłat. Jutro zabieram się za składanie a ściślej za przełożenie osprzętu ze starej ramy - nowy komplet DA 7800 + koła WH-7850-C24-CL, postanowiłem że nie będę malował, zamówiłem sobie naklejki LIVE STRONG do tego kilka żółtych lub złotych akcentów i będzie " git " ;-) Pytania: czy rurę sterową mogę dociąć za pomocą piły do metalu czy zlecić to serwisowi, jak prawidłowo skręcić pakiet suportowy nie dysponując kluczem dynamometrycznym ? :roll: Z pobieżnych wyliczeń wynika że rower będzie ważył około 7.5 - 7.7 kg z pedałami i wszystkimi dodatkami.
  • dejo lubi to

#87 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 02 sierpień 2010 - 20:30

No i mam swoją "chińską" ramę w domu: FM 015 http://www.hongfu-bi...ucts.asp?Id=399
Zamówienie i opłatę nadałem 26.07.2010, paczkę POCZTEX dostarczył dzisiaj wieczorem i gdyby nie weekend to byłoby jeszcze szybciej, jestem pod wrażeniem !
Rama i widelec są wykonane starannie - żadnej ryski, efektowny czarny połysk 3K, zapasowy hak przerzutki dostałem gratis. Przez cło przesyłka przeszła szybko i gładko jak morska bryza, bez żadnych opłat. Jutro zabieram się za składanie a ściślej za przełożenie osprzętu ze starej ramy - nowy komplet DA 7800 + koła WH-7850-C24-CL, postanowiłem że nie będę malował, zamówiłem sobie naklejki LIVE STRONG do tego kilka żółtych lub złotych akcentów i będzie " git " ;-) Pytania: czy rurę sterową mogę dociąć za pomocą piły do metalu czy zlecić to serwisowi, jak prawidłowo skręcić pakiet suportowy nie dysponując kluczem dynamometrycznym ? :roll: Z pobieżnych wyliczeń wynika że rower będzie ważył około 7.5 - 7.7 kg z pedałami i wszystkimi dodatkami.

Gratuluję. A jak ją kupiłeś przez ebay czy jakiś sklep internetowy ?

#88 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 02 sierpień 2010 - 20:36

Lobster, Cła nie było? Upominałeś chińczyków aby zadeklarowali niską wartość paczki czy nic nie zrobili w tej materii, ze cło ot-tak pominięto?

Pytania: czy rurę sterową mogę dociąć za pomocą piły do metalu


Można dziewiczym brzeszczotem do metalu o maleńkich ząbkach. Są jakieś specialne do carbonu ale to kupę kasy kosztuje. Tylko umocuj dokładnie widelec i tnij równo.

postanowiłem że nie będę malował, zamówiłem sobie naklejki LIVE STRONG do tego kilka żółtych lub złotych akcentów i będzie " git "


A ja się zastanawiałem że jakbym kupił sobie takiego chinola to bym dał ramę do Luxtecha na malowanie.

#89 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 02 sierpień 2010 - 21:07

[quote][/quote] Gratuluję. A jak ją kupiłeś przez ebay czy jakiś sklep internetowy ?[/quote]
Bezpośrednio w HongFu, jest taniej i szybciej.

#90 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 02 sierpień 2010 - 21:16

Lobster, Cła nie było? Upominałeś chińczyków aby zadeklarowali niską wartość paczki czy nic nie zrobili w tej materii, ze cło ot-tak pominięto?

Pytania: czy rurę sterową mogę dociąć za pomocą piły do metalu


Można dziewiczym brzeszczotem do metalu o maleńkich ząbkach. Są jakieś specialne do carbonu ale to kupę kasy kosztuje. Tylko umocuj dokładnie widelec i tnij równo.

postanowiłem że nie będę malował, zamówiłem sobie naklejki LIVE STRONG do tego kilka żółtych lub złotych akcentów i będzie " git "


A ja się zastanawiałem że jakbym kupił sobie takiego chinola to bym dał ramę do Luxtecha na malowanie.

Uzgodniłem z Jenny Liu tytuł faktury : " engineering sample 30$ " , nawiasem mówiąc twierdziła że robią tak rutynowo dla odbiorców w całej EU.

#91 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 sierpień 2010 - 21:34

Powiedzcie mi proszę jakie są inne firmy chińskie poza hongfu?

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#92 rafalwspin

rafalwspin
  • Użytkownik
  • 118 postów
  • SkądUK

Napisano 03 sierpień 2010 - 15:19

Lobster, ile dałeś za tę ramę? Wiesz może ile ten zestaw waży?

#93 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 03 sierpień 2010 - 19:24

Lobster, ile dałeś za tę ramę? Wiesz może ile ten zestaw waży?

Rama + widelec = 405$
headset = 15$
PayPal fee = 10$
shipping = 75$
----------------------------------
505 $ czyli około 1565 pln z przesyłką i PayPal.

Rama waży 1040g, widelec 390g przed przycięciem rury, oczywiście komponenty karbonowe mają pewne tolerancje i taki sam zestaw może ważyć trochę mniej lub trochę więcej -+ 40g.

#94 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpień 2010 - 07:34

podejrzewam że szybko rower składasz, daj jakiesfotki realu ramki i wrażenia z jazdy , hm te cienkie widełki.

Rozmiar, gdzieś był temat w którym wklejaliśmy z Karbonem i paroma kolegami linki do firm co produkują ramy, ale HF wyszedł najkorzystniej cenowo i jakościowo licząc, a wszystko zaczęło sie od tego jak zanalzłem na E-bayu ich przecene na ramy , poza tym kupujesz bezposrednio, więc to nie są tanie ramy , bo zawsze od zródła jest taniej.

Czekamy na realacje użytkowników z Polskich dróg jak im sie to sprawuje.

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#95 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 04 sierpień 2010 - 07:57

Gratulacje Lobster!

Ja tez rowerek na tej samej ramie sam skladalem. Widelec przycinalem zwyklym brzeszczotem - bardzo fajnie sie to tnie i bez zadnych rozwarstwien. Linie ciecia okleilem sobie tasma klejaca na wszelki wypadek ale mysle ze to nie jest potrzebne.
Jesli chodzi o miski suportu to ja tez nie mialem klucza dynamometrycznego i zakrecalem na wyczucie - z tymze ja mam osprzet SRAM Rival.

Powodzenia w skladaniu i czekamy na fotki :)

SPIKE, ja co prawda na razie testuje ja na wloskich drogach, ktore sa o niebo lepsze niz polskie - jestem pod ogromnym wrazeniem tej ramy. A cienkich widelek z tylu wcale sie nie wyczuwa, rama jest wystarczajaco sztywna - przynajmniej na moja wage 80kg, choc wiem ze kilku wlochow kupilo taka rame przy wadze ponad 90kg.


Ja kupowalem u Tonego ( [email protected] ) i u mnie na poczatku roku koszty wygladaly tak (+ 20 euro za clo we Wloszech)

Hello Seweryn:
- 3 k weave frame FM015 + fork 350usd for frame and fork;
- headset 15usd for headset;
- seatpost 30usd for seat post;
- seat clamp (carbon wrapped alloy) 6usd for seat clamp;
- 2 bottle cages 18usd for two bottle cages;
- stem 12 cm (for handlebar 31.8) 50usd for stem;
85usd for shipping cost ;
22usd for paypal excess charge;
So total cost is 350+15+30+6+18+50+85+22= 576usd.
I will shipping in 3~5days when i receive your payment.
Best regards
Tony



#96 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 sierpień 2010 - 08:32

[quote]Gratulacje Lobster!

Ja tez rowerek na tej samej ramie sam skladalem. Widelec przycinalem zwyklym brzeszczotem - bardzo fajnie sie to tnie i bez zadnych rozwarstwien. Linie ciecia okleilem sobie tasma klejaca na wszelki wypadek ale mysle ze to nie jest potrzebne.Tony[/quote][/quote]

miałem napisać, aby okleić tasmą przeżroczystą miejsce cięcia.

Poza tym brzeszczot np Sandwik - ma malutkie zabki i tniemy lekko nie naciskajac za bardzo, karbon sie łatwo tnie, byleby to było równo , najlepeij z przyrządem prostopadle, bo pózniej poprawic krzywizne to kłopot, no i korek specjalny do karbonowych rurek.

Myśmy dali tulejki redukcyjne od mostków, okleili tasmą i jazda , ładnie równo wyszło, chodzi o to aby nie postrzepić brzegów.

Sewi a Twoje fotki, są gdzieś ??

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#97 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 04 sierpień 2010 - 09:10

SPIKE w ponizszych linkach sa fotki zwiazane z moim rowerem.

Tak wygladala rama i czesci wyslane z Chin
http://img704.images...ramaf01555.jpg/

A ponizej rower poskladany

http://www.forumszos...ighlight=#90434

http://www.forumszos...ighlight=#88551

http://www.forumszos...ighlight=#85108

http://www.forumszos...ighlight=#85025

UPDATE: na moim koncie imageshack jest tez wiele innych fotek rowerow na ramie fm015

#98 Lobster

Lobster
  • Użytkownik
  • 351 postów
  • SkądTcity

Napisano 04 sierpień 2010 - 13:25

Skończę składanie roweru jutro, pewnie wrzucę jakieś fotki choć rama będzie zupełnie " goła ", bez stickerów na które pewnie poczekam jeszcze z tydzień.

#99 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 04 sierpień 2010 - 21:11

Troszeczkę pooglądałem te zdjęcia ramy i rzucił mi się w oczy tylny widelec . Jest on taki cienki czy tylko mi się tak wydaje. A tak z innej beczki czy ktoś użytkuje ramy firmy RDX ? Co o nich sądzicie warte zakupu ?

#100 sewi

sewi
  • Użytkownik
  • 236 postów
  • SkądOpole

Napisano 04 sierpień 2010 - 21:40

Wymiary tego widelca to 1,5cm x 1,0 cm. Na zdjęciach widoczne jest ten 1cm :)

http://img256.images.../f/fm01555.jpg/



Dodaj odpowiedź