Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie ramy karbonowe


1587 odpowiedzi w tym temacie

#1321 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 luty 2016 - 10:52

Spokojnie, znajdą się "pośrednicy" wysyłający z terenu UE. Zresztą już tak to działa w wielu przypadkach.

Są jeszcze "wirtualne skrzynki", więc bez problemu będzie to do obejścia.



#1322 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 23 luty 2016 - 12:48

Prawo unijne a i owszem sie zmienia, ja jestem w stanie nawet i placic Vat, bo w przypadku zakupow za kilka czy kilkanascie dolarow, wielkiej roznicy nie odczuje, natomiast to co chce zrobic rzad czyli wprowadzic dodatkowe oplaty nie dla „Kupujacego" lecz „Sprzedawjacego" to zablokuje to wogole sprzedaz z poza UE. Chiniol poprostu nie bedzie sprzedawal swoich towarow do Polski. Wiec najbardziej stracimy „my polscy kupujacy".

Polski rząd będzie nakładał podatek na chińskiego przedsiębiorcę? Tu też mam wątpliwości.

Przecież to jest nie realne. Nie ma szans na żadna kontrolę finansową i na ściągalność. 

 

Po to jest właśnie instytucja urzędu celnego, żeby państwo mogło ściągnąć należność na granicy. 

 

Osobiście uważam, że atrakcyjność przedmiotów sprowadzanych z Chin jest przesadzona. Kupujący oczekuje nie tylko dobrego produktu ale też bezpośredniego kontaktu z dystrybutorem i serwis. Oczekuje gwarancji i praw jako konsument. 



#1323 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 23 luty 2016 - 13:11

Czasem różnica w cenie jest tak duża, a jakość tak porównywalna, że można olać gwarancję, kontakt z dystrybutorem i serwis :P



#1324 przmor

przmor
  • Użytkownik
  • 500 postów

Napisano 23 luty 2016 - 13:27

Dokladnie. Jesli w cenie jednej klamki Avid w PL bez przesylki kupuje w Chinach dwie klamki juz z darmowa przesylka to mam gdzies kontakt ze sklepem, ktorego i tak zwykle nie ma lub jest zdawkowy a do tego problemy przy reklamowaniu czegokolwiek. Wole zakupic w Chinach. A co do planow rzadu to jesli sklep nie zaplaci haraczu to zostanie on przeniesiony na nabywce.

#1325 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 luty 2016 - 14:00

Vat i cło będzie teraz na terenie całej UE, czyli minimum plus 25%. Ja i tak kupowałem w Europie ewentualnie US.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#1326 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 27 czerwiec 2016 - 10:29

Odkopuję temat, by zainteresowanych zakupem chińskich ram karbonowych kupionych w Chinach i z tego kraju wysyłanych, ostrzec przed naprawdę małą opłacalnością tego procederu. Niestety ja się przekonałem o bezsensie robienia takich zakupów na przykładnie karbonowej ramy mtb 27.5 er, która miała być tania i dobra, bo dobra i tania ;) O jakości przekonam się jak złożę cały rower (właściwie przełożę graty z aluminiaka) - wizualnie jest ok. Taniość skończyła się gdy rama została oclona. Za ramę z przesyłką zapłaciłem 1.448,47 zł (tu jeszcze byłem szczęśliwy), a po ocleniu okazało się, że do ceny doliczyć należy VAT 23% (do przełknięcia), koszt odprawy celnej (jeszcze ok), no i niestety 48,5% cła antydumpingowego (sic!), co dało kwotę płatną przy odbiorze przesyłki 1.294,08 zł, czyli chiński wynalazek kosztował mnie 2.742,55 zł. A za tyle to już bym znalazł coś fajnego w kraju. Przysłowie "chytry dwa razy traci" niestety się potwierdziło. Odnośnie stawki cła podaję numer w systemie ISZTAR: 8714911039. Tak więc, miał być nowy lepszy amorek do nowej ramy, a przyjdzie jeździć na starym. Ja się skutecznie wyleczyłem z handlu z "majfrendem" z Chin, choć sam kontakt i realizacja zamówienia na najwyższym poziomie ;)

 

 



#1327 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 22:11

Ja podobnie mialem z kolami, zamowilem cale, poskladane i kompletne. Inaczej by bylo, gdybym zamawial osobno obrecze, szprychy, piasty itd. Ale dziwi mnie, ze zaplaciles oplaty celno-podatkowe za rame, moj kolega zamawial 2szt. ram mtb 29er i nie placil cla rozszerzonego.
Using Tapatalk

#1328 RAFA.S

RAFA.S
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądGolub - Dobrzyń

Napisano 27 czerwiec 2016 - 23:08

Niestety ramy karbonowe, widelce i inne jeszcze części podlegają cłu antydumpingowemu, co mi uświadomił miły pan z urzędu celnego. Śmiał się, że codziennie odbiera sporo takich telefonów o wyjaśnienia. Można się odwoływać ale i tak nie ma szans, bo przepisy unijne są jasne. Po prostu ostatnimi czasy wzięli się za paczki z Chin. Duża gabarytowo paczka rzuca się od razu w oczy a niska wartość ( u mnie gift i 125 $ zadeklarowane) od razu budzi podejrzenie. Ja oczywiście nie ściemniałem, że to prezent, nie moja paczka itp. Już wolałem zapłacić i mieć święty spokój. Całe szczęście, że to nie żadna podróbka tylko wyrób własny Chińczyków, to z tego tytułu kłopotu nie było. Powiem jednak, że samo wykonanie i położony lakier nie budzi moich żadnych zastrzeżeń. Może jest ta rama tyle warta ☺
  • zuczek222 lubi to

#1329 Arek74

Arek74
  • Użytkownik
  • 138 postów
  • SkądDuszniki Zdrój

Napisano 28 czerwiec 2016 - 13:47

Miałem podobne problemy :((( Nie chciałbym rozkręcać jakieś dyskusji na temat zdarzeń na które i tak nie mamy wpływu, ale firma z chin wyprodukowała ramę, pośrednik zapakował i wysłał do PL, firma spedycyjna dostarczyła paczkę do PL i skasowali za swoją pracę 1450 zł. A "państwo" nie zrobiło NIC i zarobiło na tym interesie 1300 zł ....

 

Ostatnio, jeszcze tego nie testowałem, pojawiły się opcje wysyłki na ALi z tzw. "rajów podatkowych". Trzeba będzie to sprawdzić.



#1330 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 445 postów
  • SkądMirków/Wroclaw

Napisano 28 czerwiec 2016 - 14:26

Niektore firmy maja opcje ze towar dochodzi do nas z ktoregos europejskiego kraju.

#1331 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 16:11

Ale dziwi mnie, ze zaplaciles oplaty celno-podatkowe za rame, moj kolega zamawial 2szt. ram mtb 29er i nie placil cla rozszerzonego.

 

Różnie to bywa. Jednemu przejdzie 10 razy bez cła, innemu 10 razy zawsze z cłem. Ale ogólnie ostatnio coraz dokładniejsze kontrole i coraz częściej cła naliczane



#1332 d4la

d4la
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 17:29

Problem z antydumpingowym cłem jest w przypadku zamawiania ram/całych framesetów pomalowanych. W przypadku opcji raw, doliczają VAT+4,7% cła - informacja potwierdzona.



#1333 Polikarp312

Polikarp312
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 17:57

Dzięki za informacje.

____

http://monitor-inwestycji.pl/



#1334 kubafizjo

kubafizjo
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 27 sierpień 2016 - 10:54

Cześć Panowie, ja również zastanawiam się nad kupnem Venge china edition i mam pytanie czy ktoś na tym jeżdził a konkretnie od tego "producenta"- http://pl.aliexpress...ee-347d511178e6czyli FirstCycling. Jak oni to rozwiązują z cłem, jak to wygląda w 2016 roku bo posty widze z lat 2013-2014, może coś się pozmieniało. Z góry dzięki



#1335 jaroMKV

jaroMKV
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 27 sierpień 2016 - 11:30

Zastanów się lepiej nad jakimś własnym wyrobem chińczyka typu Hong-fu, a nie chinarello. Nikt Ci tu raczej nie pomoże w kupnie zwykłej podróbki.



#1336 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 09:50

Na jakiej podstawie wyliczają obecnie vat, cło antydumpingowe? Z 5 lat temu zamawiałem ramę i pomimo, że Chińczyk włożył do przesyłki "fakturę" na zaniżoną wartość to musiałem udowodnić ile zapłaciłem, np. potwierdzeniem płatności PayPal. Jak to dzisiaj wygląda? Podoba mi się nowa rama w HongFu FM008. Wysłałem zapytanie o cenę i dostępność.



#1337 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 grudzień 2016 - 09:59

Nic się nie zmieniło. Podstawa oclenia i opodatkowania jest ustalana wg rzeczywistej wartości rynkowej towaru.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1338 Jurek_1989

Jurek_1989
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 12:33

Jak wygląda proces zamawiania z HongFu? Muszę wysłać e-mailem jaka rama mnie interesuje? Wyślą mi jakieś zamówienie, nr czy coś? Zamawiał ktoś już z HongFu?



#1339 xscx

xscx
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 17 grudzień 2016 - 12:40

Jest ustala wg rzeczywistej wartości rynkowej towaru tylko jeśli zachodzi taka potrzeba (wątpliwość co do wysokości faktury / przelewu).

 



#1340 jaroMKV

jaroMKV
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 17 grudzień 2016 - 12:40

https://hongfu-bikes.m.en.alibaba.com

Bardzo sprawnie odpowiadają



Dodaj odpowiedź