Skocz do zawartości


Początkujacy Amator Prosi O Pomoc


59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2017 - 10:40

Witam brać szosową! Zacznę prosto z mostu, jestem 45 letnim mężczyzną który zbudował dom spłodził syna córkę i zasadził drzewo... ale na stare lata zachciało mu się na wzór młodszych kolegów z pracy zacząć ruszać i padło na rower :) 3 miesiące temu kupiłem piękną szosę Specialized, jednak od dawnych czasów studenckich nic sie nie ruszałem za to przez 20 lat siedzialem przy biurku i czasami sporo paliłem. Mam 170cm i 90 kg wagi, pierwsze przejażdżki były z synem po parku i okolicy który sie smiał ze starego ojca.. Teraz jest trochę lepiej waga spadła z 95 kg i potrafię przejechać nawet 50 kilometrów w dwie godziny po płaskim. Koledzy namawiaja mnie jednak na ustawki szosowe, ale boje sie ze odpadnę od grupy. Liczę na każdą wskazówkę i radę. Pozdrawiam!

#2 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 10:59

Ale o co pytasz? :)))

 

Jeździć, jeździć, jeździć... jeśli to sprawia przyjemność :)



#3 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:17

Co zrobić, żeby dogonić kolegów :) Oni na jakieś maratony mtb czy coś jadą często.. a ja nawet z nimi jak jadę to ledwo dyszę jak są na przejażdżce ...

#4 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 11:22

Niestety trzeba czasu, jak najwięcej jazdy
i wytrwałości.

#5 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 12:24

A jeśli koledzy "namawiają na ustawki szosowe", podczas gdy wiedzą że dla ciebie 50km w 2h to osiągnięcie - to robią to chyba tylko dlatego żeby samych siebie dowartościować, pochwalić się "bo wiesz, my to na ustawki jeździmy".

 

Znam ten typ ludzi z wycieczek w góry - zapraszają każdego na trudną wycieczkę, a potem się krzywią i parskają  że ich spowalnia i psuje zabawę.

 



#6 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 czerwiec 2017 - 12:30

Kolego, a skąd jesteś, że Cię te ustawki tak przerażają?


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#7 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 czerwiec 2017 - 13:07

Skoro jeździsz od 3 miesięcy to nie ustawiaj się na razie. Tylko się będziesz frustrował na byle górce a i tak w zasadzie będziesz jeździł sam. Ważne jest, abyś po prostu systematycznie jeździł. Powiedzmy co drugi dzień po godzince. I nie trzeba jakoś specjalnie cisnąć, po prostu jeździj.
I nie tylko chodzi o zbudowanie jakiejś wydolności ale również nabranie pewności i wprawy w samej jeździe, aby w grupie było bezpiecznie oraz abyś mógł korzystać z tego, że jedziesz za kimś. Ewentualnie znajdź sobie kumpla o podobnym stopniu wytrenowania, chociaż to może być ryzykowne, bo łatwo kończyć wtedy takie jazdy kilkoma browarkami ;)

#8 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2017 - 15:24

Jestem z okolic Poznania, płasko ale jeżdżą bardzo szybko.. a ja mam średnia najwyżej 25 koledzy się chwalą że solo mają pod 30...

#9 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:01

No to musisz jeździć jak najszybciej dasz radę, średnia poniżej 30 to wstyd!


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#10 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:02

Ale jak przekraczam 28 po płaskim to ostro dyszę, jak przy wiadomej czynności... chyba że z silnym wiatrem

#11 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:03

Jeżeli nie wykręcasz średniej 30km/h na 100km, to odpuść sobie na jakiś czas ustawki. Na początek jeździj sam lub z kimś o podobnym stopniu wytrenowania. Czujnik kadencji może się przydać i pulsometr. Czy potrafisz już trzymać kolo w bliskiej odległości? To znacznie pomaga w grupowych wypadach, nie ujedziesz się tak jak jadąc solo.



#12 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:05

Nie wiem, nie jeździłem tak przy dużej prędkości.. może to wina kół koledzy mają aero stożki ja zwykłe opór mam większy

#13 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:14

Opór to Ty masz większy bo ważysz 90 kg przy 170 cm. Różnica na kołach to pewnie nawet nie 1% tego oporu.


  • Prozor lubi to

#14 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:25

Dieta już jest :) O co chodzi Panowie z tą kadencją?

#15 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:38

Poświęć pierwszy sezon na cykloturystykę. Zapoznanie się z rowerem, nabranie nawyków w grupie itd. Załóż sobie 4÷5 jazd w tygodniu w tempie 25÷27km/h, tak aby dystans po tygodniu wynosił 200÷250km.

Kadencja to nic innego jak ilość obrotów korby na minutę. Jak pojedziesz w granicach 80÷90/min noga mniej się zmęczy, ale puls pewnie wzrośnie.



#16 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:47

Dziękuję za rady.. w moim wieku coś mogę jeszcze osiągnąć?

#17 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:57

Możesz osiągnąć dobre zdrowie, kontakt z naturą, nowych znajomych. Jak potrenujesz kilka lat to jakieś dobre miejsca w kategorii M50.
  • Prozor i Cyklo Ziutek lubią to

#18 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2199 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2017 - 18:59

Co fajniejsze skoro startujesz z niskiego pułapu to jeżdżąc systematycznie będziesz widział duży progres. To będzie dobry motywator. Masz też łatwiej bo zaczynasz jak jest dobra pogoda, przyjdzie jesień to powoli przestawisz się na jeżdżenie niezależnie od warunków.

#19 Gosc_Andrzej72_*

Gosc_Andrzej72_*
  • Gość

Napisano 01 czerwiec 2017 - 19:38

Jest sens Panowie inwestować w miernik mocy?

#20 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 czerwiec 2017 - 19:47

Miernik zawsze daje dużo, ale jak na razie na Twoim poziomie równie dobrą poprawę kondycji da Ci trening

 

wiadomej czynności

:D

Byle długo i intensywnie ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 




Dodaj odpowiedź