Skocz do zawartości


Zdjęcie

Support Bb 30 A Korba , Czy Ultegra Bedzie Pasować?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 02 czerwiec 2017 - 22:34

Jako że mam krzywą korbę rotor-a , postanowiłem ją zmienić. Ale już na początku widzę problem ?

 

Czy jedyne korby jakie mogę wstawić te pod support BB30 ? Jakie to będą?



#2 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 03 czerwiec 2017 - 00:19

Nie ma problemu. Dopasujesz korby BB30 albo HTII (te przez adapter: http://szosa.org/top...er-bb30-na-bsa)



#3 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 czerwiec 2017 - 10:06

Ok mam na oku SRAM RED . czy nie bede musiał łancucha zmieniać ? Dodam że zmieni się woczas stopniowane . Zamiast 52/36 bedzie 53/39 . z tyłu natomiast pomyslę nad szerszym zakresem (np 11:32) Czy będe potrzebował wówczas nowy - dłuższy łańcuch ?



#4 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 03 czerwiec 2017 - 10:21

Nie tylko, również tylną przerzutkę z długim wózkiem.

P.S. Moim zdaniem korbę masz dobrą, raczej duży blat do wymiany. Korby Rotora są sztywniejsze niż Sramowskie (i ładniejsze heheh).

#5 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 czerwiec 2017 - 10:59

Nie tylko, również tylną przerzutkę z długim wózkiem.

P.S. Moim zdaniem korbę masz dobrą, raczej duży blat do wymiany. Korby Rotora są sztywniejsze niż Sramowskie (i ładniejsze heheh).

 

Czyli do kasety 11:34 potrzebna mi przerzutka z długi wózkiem tak ? - jaka to może być dajmy na to 105 / ultegra?

 

No korby mi szkoda ale co jeśli to jednak korba jest nie tak? Przed założeniem nowych blatów (Stronglight) miałem oryginalne od nowości rotor-a (3lata) . Przypomniałem sobie że wówczas jak jeszcze na nich jeździłem to ten łańuch "latał na boki" Czyli przed zmianą tarczy był ten problem... Kurczę nie wiem..



#6 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 03 czerwiec 2017 - 12:05

A suport sprawdzałeś? W porządku?

#7 nolimts

nolimts
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPoznan

Napisano 03 czerwiec 2017 - 12:46

A suport sprawdzałeś? W porządku?

w supporcie wymieniłem łożyska bb30. Prócz tego co tam można sprawdzić ? Nie wiem że słabo dokręcone ?





Dodaj odpowiedź