Skocz do zawartości


Zdjęcie

39/53 Oraz 11-32 - Czy To Ma Sens ?

39/53 11/28

54 odpowiedzi w tym temacie

#41 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 czerwiec 2017 - 10:23

11 rzędowe 11-28 to 9 rzędowe 11-23. 11 rzędowe 11-23 ma biegi tak gęsto, że znajdziesz niezerową grupę którą denerwuje potrzeba podwójnego klikania aby zmienić bieg.

Nie bądź taki skromny, zrób sobie 2-rzędowe 10-50.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#42 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 10:32

Ale dlaczego powinni ?????? I czy jest zająć przekosów?

#43 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 czerwiec 2017 - 10:39

Nie bądź taki skromny, zrób sobie 2-rzędowe 10-50.

 

https://i.ytimg.com/...xresdefault.jpg

https://www.electric...etroDirect2.png

 

Jest łatwiej niż Ci się wydaje :P dwa wolnobiegi i kręcisz do przodu - jeden bieg, do tyłu - drugi bieg

 

https://en.wikipedia...ki/Retro-direct



#44 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 czerwiec 2017 - 10:48

@Stasko - ponieważ zakres mocy który generują jest zbyt niski aby rozkręcić 5xT. W efekcie ich 11 rzędowe kasety 11-28 w praktyce wykorzystują jak 8-9 rzędowych 15-28 i wożą zbędne koronki. Przy 42/30 mieliby i dośc wysokich biegów do jazdy i dość niskich do wspinania bez rezygnacji z ciasno stopniowanej szosowej kasety.

 

@greek - nic takiego nie napisałem. Przejedź jeszcze kilka wyścigów szosowych to może zrozumiesz, że a -> b nie oznacza b -> a



#45 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 10:58

@uzurpator, jest jeszcze gorzej. Mam 52-36 na 11-28 przy 11 rzędach. Jestem klasycznym amatorem fascynatem. Jeżdżę na od wschodnich po zachodnie przez północne okolice Krakowa. Wykorzystuję kasetę z zakresu 13 do 23, czyli co? Zmienić na 8 rzędów 12-23?

#46 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 czerwiec 2017 - 11:15

Raczej na 11 rzędów 12-25. Dostajesz wtedy dwie poszukiwane koronki - 16 i 18, oraz skoki co jeden ząbek na pierwszych 8 biegach.



#47 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 22 czerwiec 2017 - 11:34

Ja tez mam 52/36, na jajkach jakby to mialo znaczenie, i uzywam 11-28. Z checia zalozylbym 11-25, bo czasami gdy sie nie chce zmieniac przodu i jest sie na wiekszych koronkach z tylu, zmieniajac na nastepne wieksze robi si spora dziura.

Ale wiem, ze na niektorych podjazdach jakie mam w okolicy, na 25 zarzynalbym sie w trupa aby to przepchac. Do tego jakies wyjazdy w gorzyste tereny....

A kupownie dodatkowej kasety Reda tylko po to aby robic podmianki, raz ze troche drogo, dwa, niechcialoby mi sie zmieniac kaset.

Chociaz i tak to robie zmieniajac kola.....



#48 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwiec 2017 - 12:08

 

 

@greek - nic takiego nie napisałem. Przejedź jeszcze kilka wyścigów szosowych to może zrozumiesz, że a -> b nie oznacza b -> a

Tak się składa, że przejechałem (w przeciwieństwie zdaje się do Ciebie) i dalej nie rozumiem co ma idiotyczne stwierdzenie o ludziach, dla których jeden ząbek to za małe stopniowanie do wyścigów? Proszę o rozjaśnienie.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#49 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 czerwiec 2017 - 21:42

Zbliżasz się niebezpiecznie do strefy "przestań lubić to czego ja nie lubię". I to abstrahując od tego, że normalsi jeżdżą na tym co im sklep sprzeda.

A bierzesz pod uwagę, że gro osób nawet nie wie, że na płaskim można lepiej lub inaczej?

 

 

 

11 rzędowe 11-23 ma biegi tak gęsto, że znajdziesz niezerową grupę którą denerwuje potrzeba podwójnego klikania aby zmienić bieg.

Nie zauważyłem tego ale pamiętaj, że ja pisałem o nizinach i zmarszczkach, a nie górach. Kasety 11-23 czy 12-25 z korbą 53/39 nie są na góry i teren gdzie taki zestaw wystarcza z pewnością u nikogo nie wywoła nerwicy z powodu podwójnego kliku, a wręcz przeciwnie, pozwoli na idealne wykonanie jazdy na tempo, które ma tu większe znaczenie.



#50 Jaca911

Jaca911
  • Użytkownik
  • 533 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 22:03

A bierzesz pod uwagę, że jest grono osób, które chcą mieć zapas na wszelki wypadek kosztem wygody?

#51 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 czerwiec 2017 - 22:13

@Arni - oczywiście że biorę. W końcu sam powiedziałem - kupa ludzi jeździ na tym co kupili i potem bezmyślnie wymienia na to samo.

 

Chodzi mnie o to, że zgadzam się z ogólnym kierunkiem twojego myślenia - tzn im bardziej płasko, tym mniejsza jest sensowna rozpiętość kasety. Mógłbym się kłócić o sens 53/11 na płaskie ale pal licho.

 

Chodzi mi o to, że im gęściej biegów przy tej samej rozpiętości kasety, tym częściej musisz z nich korzystać aby zakup miał sens. W praktyce będzie grupa ludzi którzy zamiast non-stop pilnować manetki będą ciągnąć na danym biegu ile się da i potem robić zmiany o dwie/trzy koronki. Trafienie w zakres na 11 rzędach ( przy 12 na horyzoncie ) jest dużo mniej istotne niż to samo na 7 :)

 

Aczkolwiek, możesz na to patrzeć jak na argument za Di2 :)



#52 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 czerwiec 2017 - 22:22

Jaca 911 - mamy tutaj na forum domniemanie jazdy sportowej. Ewentualnie kolesi takich jak ja którzy nie lubią wozić zbędnego szpeju. Ale jeżeli masz w tym komfort psychiczny - kto Ci broni?

 

Optymalizacja o której tu mówimy raczej patrzy na to tak: albo dostajesz dwie-trzy koronki w centrum zakresu który jest wykorzystywany non-stop przez te 80% czasu jazdy, albo wozisz dwie-trzy koronki które wykorzystujesz incydentalnie.

 

EDIT: ale znam kolesia który w nowym rowerze za ciężki $ wywalił fabryczne 11-28 i wsadził 11-36 i sobie chwali :)



#53 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 czerwiec 2017 - 22:49

Do pierwszego OK, mam takie samo zdanie.

 

Chodzi mi o to, że im gęściej biegów przy tej samej rozpiętości kasety, tym częściej musisz z nich korzystać aby zakup miał sens. W praktyce będzie grupa ludzi którzy zamiast non-stop pilnować manetki będą ciągnąć na danym biegu ile się da i potem robić zmiany o dwie/trzy koronki. Trafienie w zakres na 11 rzędach ( przy 12 na horyzoncie ) jest dużo mniej istotne niż to samo na 7  :)

 

Tak będzie jeśli mamy do czynienia z jakimś nieuświadomionym jegomościem, ale masz rację, są tacy i zmiany dokonują dopiero jak im kadencja spadnie do 60. No ale co zrobić, skoro lubią się męczyć to proszę bardzo? Tym niemniej takich osób raczej nie powinno brać się pod rozważanie tematu, bo to bez sensu. 


  • Greek lubi to

#54 Raf#24

Raf#24
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 19 marzec 2021 - 21:09

Stary temat ale się wtrącę , co do "absurdalnych" przełożeń typu 53/11 ?!.

Ja specjalnie zmieniłem zajechany układ 50/36 -12/25 na 53/39 - 11/28  po to żeby mieć to Absurdalne przełożenie ,po co ?.

U nas w Wielkopolsce nie ma za dużo "górek " co by zrobić równy spokojny trening siłowy .

Waga 88kg, ciśnienie w koła 4 bar( co by  było ciężej i wygodniej) ,53/11 ,sylwetka wyprostowana ,kadencja 55 i trening jak ta lala .

Przy 50/12 a później 50/11   nie było to możliwe  sprawdzałem ;)

 

 Tak że jednemu córka a drugiemu teściowa się podoba ;)



#55 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 19 marzec 2021 - 21:16

Ciekawe, doszedłem do tego samego wniosku. Obecnie Mazowsze i Świętokrzyskie na 52/36 i 12-25, ale patrząc na dostępne korby (spiderring hollowgram) muszę rozważyć w przyszłości przejście właśnie na 53/39 i 11-28.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź