Skocz do zawartości


Zdjęcie

Triban 520 I Bagażnik Przedni

Triban 520 bagażnik przedni przednie bagażnik widelec karbonowy

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 TUser

TUser
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 10:00

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Tribana 520, rower posiada karbonowy widelec z otworami na przedni bagażnik. W związku z kilkudniową wycieczką pomyślałem, iż fajnie byłoby rozłożyć ciężar bagażu na tył i przód. I w związku z tym pytanie jaki przedni bagażnik polecilibyście, żeby nie zrobić kuku temu widelcu ;) ?



#2 Gosc_TeQuila_*

Gosc_TeQuila_*
  • Gość

Napisano 13 czerwiec 2017 - 10:37

Jak duży bagaż?

 

Może warto rozważyć jakąś bikepackingową torbę na przód?

 

Coś w ten deseń:

 

https://www.google.p...ih=833&dpr=1.13

 

np:

 

13068.jpg?height=400&quality=100&mode=no

czy nasz polski:

 

https://bikepack.pl/pl/

 

a jak nie, to sprawdzony Tubus Tara:

 

image16.jpg?xn=1497346767



#3 TUser

TUser
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 13 czerwiec 2017 - 11:59

Dziękuje za podpowiedzi, chciałbym na przód móc upchać do 25-30 L ubrań, niestety rozwiązania na kierownicę mogą być kłopotliwe ze względu na pancerze....

Czy ktoś z Was stosował np. low-rider firmy crosso na karbonowym widelcu?



#4 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 czerwiec 2017 - 14:04

Aż tyle ubrań na kilka dni? Nie przesadzasz?


  • mikroos lubi to

#5 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 czerwiec 2017 - 15:41

Bagażniki na przedni wideł są niewygodne, utrudniają prowadzenie. Jak nie musisz nie stosował bym.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 14 czerwiec 2017 - 08:00

30 litrów ubrań na kilka dni? Proponuję głębokie przeorganizowanie bagażu - na 99% tyle nie potrzebujesz, chyba że bierzesz też ciuchy partnerki albo jedziesz na wesele z poprawinami ;)

 

Mając wybór, zdecydowanie dociążyłbym tył na ile tylko mogę, a przód traktowałbym jako ostateczność. Ale jeszcze raz proponuję zacząć od głębokiego zastanowienia nad ilością bagażu.

 

Dociążony przód mocno męczy ramiona i plecy, bo znacznie więcej siły wkładasz w sterowanie roweru. Lekka torebka na kierownicę (np. coś w rodzaju Sport Arsenal 510), żeby mieć najważniejsze drobiazgi pod ręką, plus ew. mała torebka na ramę to IMHO najlepsze rozwiązanie - mówię z perspektywy kilku tego typu wyjazdów na koncie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 TUser

TUser
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 08:27

Dziękuję za odpowiedzi, właśnie na takich opiniach w kwestii sensowności użycia bagażnika przedniego mi zależało.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Triban 520, bagażnik przedni, przednie bagażnik, widelec karbonowy