Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła Vision Metron


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamil2526

kamil2526
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2017 - 16:29

Cześć, czy ktoś z Was spotkał się może z taką sytuacją albo czymś takim słyszał?
Kupiłem nowe, od pierwszej chwili jak zakręciłem bębenkiem miałem wrażenie że słychać łożysko i czuć w palcach, ale pomyślałem nowe, musi się ułożyć 😔 przejechałem już ponad 200 km, przód chodzi jak masło, tył dalej to samo, mam wrażenie że stare Shimano na kulkach lepiej się kręci niż ten Metron. Dodam że łożyska raczej zwykle maszynowe, jest to wersja ltd wypuszczona w tym roku dla Treka.
Proszę o porady, czekać bo jest szansa że się ułoży, cze reklamować? Może za mocno jakoś skręcili czy źle spasowane, sam już niewiem 🙄

#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 czerwiec 2017 - 17:04

Łożysko maszynowe nie jest podatne na skręcenie osi - stopień spasowania bieżni jest ustawiony fabrycznie.

 

Bardzo możliwe, że po prostu trafiłeś na felerny egzemplarz. Odezwij się do sprzedawcy, nie masz nic do stracenia.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 17 czerwiec 2017 - 17:32

Kupowałeś na a... u faceta z Krakowa?

#4 kamil2526

kamil2526
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2017 - 17:46

Akurat nie z Krakowa, ale z demontażu ze sklepu 😉 biorę pod uwagę że tam też coś mogli zakombinować... Jedyne co mi się rzuciło jeszcze w oczy, to duża ilość świeżego smaru wokół tego grzybka w bębenku, sam nic tam nie ruszałem i nie próbuje

#5 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 20 czerwiec 2017 - 08:27

Podejdź do tego sklepu, zapytaj. Ostatecznie to nowe łożyska kosztują 20zł więc wiele nie stracisz.



#6 nemo

nemo
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 22 październik 2017 - 13:12

Cześć, czy ktoś z Was spotkał się może z taką sytuacją albo czymś takim słyszał?
Kupiłem nowe, od pierwszej chwili jak zakręciłem bębenkiem miałem wrażenie że słychać łożysko i czuć w palcach, ale pomyślałem nowe, musi się ułożyć 😔 przejechałem już ponad 200 km, przód chodzi jak masło, tył dalej to samo, mam wrażenie że stare Shimano na kulkach lepiej się kręci niż ten Metron. Dodam że łożyska raczej zwykle maszynowe, jest to wersja ltd wypuszczona w tym roku dla Treka.
Proszę o porady, czekać bo jest szansa że się ułoży, cze reklamować? Może za mocno jakoś skręcili czy źle spasowane, sam już niewiem 🙄

 

Cześć, miałem taki sam problem, w maju 2017 zakupiłem nowy komplet kół metron 40 ltd od firmy z Rybnika w bardzo dobrej cenie ale....Przód igła, tył to jakaś masakra, Z tym zestawem udałem się do zaprzyjaźnionego mechanika w Lublinie - diagnoza: zbyt ciasno skręcona piasta, tanie łożyska. W przyszłym roku planuję również wymienić ciężki stalowy bębenek na aluminiowy, widziałem na stronie sklepu Cyklomania. A Ty jak rozwiązałeś ten problem ?



#7 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 październik 2017 - 15:16

W przyszłym roku planuję również wymienić ciężki stalowy bębenek na aluminiowy, widziałem na stronie sklepu Cyklomania. 

Zaniechaj tego pomysłu, alu jest miękkie (za miękkie pod konstrukcję koronek Shimano) i luźne koronki będą ci się wrzynać w niego.Szkoda zachodu i pieniędzy, a te 60g w tym miejscu w żaden sposób cię nie przyspieszy nawet o 0,0001s.





Dodaj odpowiedź