Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dla Tych Co Lubią Długo...

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 19:51

...pospać ;-)  Co polecacie na śniadanie tuż przed jeżdżeniem (max 1h). Lubię w weekend pospać i nie zmuszę się żeby wstać 2 godziny przed jazdą żeby zjeść solidne śniadanie a potem siedzieć od czapy na kanapie. Macie jakieś pomysły?

#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2017 - 20:07

Daktyle, migdały, orzechy, rodzynki, figi, można dorzucić jajko na twardo. Popite wodą i sokiem. Cudów się po tym nie spodziewaj, ale to i tak lepiej niż na pusty żołądek.

#3 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2036 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwiec 2017 - 20:11

A próbowałeś jeść normalnie solidne śniadanie? ;)

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

Ragazza Ravennesa

#4 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 169 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 czerwiec 2017 - 20:24

No dobra, jak robię spokojny trening to zwykłe kanapki z żytniego pieczywa, wędlina/mięso, warzywa i jajka. Ale na czymś takim to w intensywne strefy treningowe na pewno nie zaglądam.

#5 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 633 postów
  • SkądPuławy

Napisano 18 czerwiec 2017 - 20:32

Daktyle, migdały, orzechy, rodzynki, figi ...

Plus suszone morele, żurawina i banan świeży. Ogólnie suszone owoce i orzechy. Podstawa dla mnie to daktyle. Reszta wg uznania. Dobrze jest to wszystko wymieszać z "trocinami" (płatkami owsianymi) i zalać gorącą wodą. Nawodnienie i kawa przed wyjazdem. Na drogę przydałby się baton proteinowy w kieszeń.

#6 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 965 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 18 czerwiec 2017 - 21:06

Nie wiem czy orzechy to dobry pomysł na rower. Są ciężkostrawne i do tego dużo tłuszczu i białka, a mało węgli. Tak samo ten baton proteinowy. Po wysiłku jak najbardziej, przed i w trakcie to tylko obciążenie dla organizmu.

Na śniadanie polecam płatki owsiane z owocami świeżymi lub suszonymi. Inne płatki też są w porządku - ja na przykład często jem ryżowe i pszenne. Ryż na mleku z owocami. Ogólnie posiłki z przewagą węgli.

• Vegeta lubi to

#7 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2036 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 czerwiec 2017 - 21:50

No dobra, jak robię spokojny trening to zwykłe kanapki z żytniego pieczywa, wędlina/mięso, warzywa i jajka. Ale na czymś takim to w intensywne strefy treningowe na pewno nie zaglądam.

Pytałem autora tematu ;)

• speed50 lubi to

Ragazza Ravennesa

#8 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 37 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 23:07

Pytałem autora tematu ;)

Po solidnym, normalnym śniadaniu nienajlepiej mi się jeździ - mam wtedy uczucie ciężkości i pewne kolki. Kluczową sprawą jest czas pomiędzy pobudką a rowerem 😉

#9 sztein

sztein
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 12:20

owsianka : 6 dużych łyżek płatków górskich do ok.04-05 l. (2 szklanki mleka) , łyżka rodzynek , łyżka pociętych śliwek suszonych , lub żurawiny , gotować żeby nie przypalić i wsuwać , 1h -0. 45 min. odczekać ,toaleta i jedziemy !!!!

na trasie co 40km-50 km baton (np. z bied...ki.) i woda piwniczanka zielona lub biała niegazowana .poz T.B

#10 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 432 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 czerwiec 2017 - 12:57

Kiedyś musli, teraz ostatnio makaron z jogurtem pitnym (słodkim) bo mi to wchodzi a ja z rana nie mam zazwyczaj apetytu. W trakcie jazdy banany i batony zbożowe a na wyścigu żele. W moim przypadku jedzenie solidnego śniadania na aż 2h przed startem to dramat, pojechałbym z poczuciem głodu. Godzina maks przed jest optymalnie.

#11 mess

mess
  • Użytkownik
  • 1590 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 czerwiec 2017 - 07:48

ja to zjadam naleśniki mocy albo platki goldflakes :D:D:D:D na 200km wystarcza :D

#12 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 790 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 20 czerwiec 2017 - 08:01

Po solidnym, normalnym śniadaniu nienajlepiej mi się jeździ - mam wtedy uczucie ciężkości i pewne kolki. Kluczową sprawą jest czas pomiędzy pobudką a rowerem 😉

Jak masz takie problemy to chyba omlety i jajówy nie za bardzo i nie na godzinę przed.

Może banany będą Ci służyły a najlepiej koktajl bananowy z dodatkami zeby urozmaicić za każdym razem o inne składniki. Koktajle są lżejsze i łatwiej się trawią.

Np mój ulubiony.

http://szosa.org/top...o-pić/?p=352918

#13 Kryjan

Kryjan
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano wczoraj, 10:00

Zależy jak i na ile jedziesz. Jak będziesz cisnął 150km równym tempem to po prostu najeść się możliwie jak najwięcej tego co wyżej wymienione. Ale jeśli jedziesz na trening 1-1,5h szarpanym tempem, to zjedz coś lekkiego np. pół bułki z masłem orzechowym i drugie pół z dżemem + trochę płatków. 

#14 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 893 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano wczoraj, 10:36

Jak zjeść pół bułki z dżemem i trochę płatków? :P

#15 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano wczoraj, 12:51

Powoli, dokładnie żując;-)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

#16 Daniel867

Daniel867
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano wczoraj, 15:17

a jajka i chleb ciemny z masłem?

#17 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2036 postów
  • SkądKraków

Napisano wczoraj, 20:27

Tak, ale tylko masło ekstra i dzień wcześniej wyjęte z lodówki... a weź może spadaj spamerze?

Ragazza Ravennesa

Dodaj odpowiedź