Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompatybilność Osprzętu Tiagra/sora


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 michals1010

michals1010
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 21 czerwiec 2017 - 13:49

Witam,

posiadam rower na ładnej, starej ramie Trek SLR 1500 (stary zajechany osprzęt campagnolo xenon) i postanowiłem wymienić osprzęt. Chciałbym zapytać się o kompatybilność takiego nowego zestawu:

  • Korba Shimano Tiagra FC-4700 compact 50x34T 172,5mm
  • Kaseta Shimano Sora CS-HG50 9-speed 11-30
  • łańcuch Shimano Deore CN-HG53 9 speed OEM
  • suport Shimano Tiagra BB-RS500 BSA 68mm
  • do tego planuję dokupić jeszcze przerzutki, klamkomanetki nowej Sory i ewentualnie nowe hamulce by dopełnić całości.

Chodzi mi głównie o to czy mieszanie osprzętu Tiagry (10-rzędowa korba) z Sorą (Kaseta, przerzutki 9 rzędów) ma sens i czy to wszystko będzie ze sobą współgrało?

W rowerze posiadam koła na starych piastach Shimano 600, których raczej na dzień dzisiejszy nie planuję wymieniać (ewentualnie myślałem o Mavic aksjum (czy warto?) w niedalekiej przyszłości). Część osprzętu już mam, resztę planuję dokupić w najbliższych dniach.

Pozdrawiam Michał



#2 jamar

jamar
  • Użytkownik
  • 88 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 czerwiec 2017 - 11:58

Łańcuch 9-rzędowy jest szerszy od 10, dlatego może mieć zbyt duży luz na korbie, to spowoduje ocieranie o ramię przerzutki. Ja bym raczej spróbował 10-rzędowy łańcuch. A jak już masz korbę Tiagry 4700 to nie lepiej pomyśleć o napędzie 10-rzędowym?

#3 Monowiec

Monowiec
  • Użytkownik
  • 835 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 czerwiec 2017 - 20:37

Wszystko będzie banglać bardzo dobrze. Jeździłem chwile napędem 2x10, a korby miałem rzekomo pod 9s i nie było problemów, nawet przednia przerzutka była pod 9s.

 

 

jak już masz korbę Tiagry 4700 to nie lepiej pomyśleć o napędzie 10-rzędowym?

to bym wolał już kupić korbe Sory żeby kolorystycznie się zgadzało.




Dodaj odpowiedź