Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wytrzymałe Pedały Łatwe W Konserwacji


17 odpowiedzi w tym temacie

#1 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 04 lipiec 2017 - 22:53

Szukam czegoś na łożyskach maszynowych tzw wałeczkach.

Musi być łatwe w konserwacji/wymianie.

 

Teraz najważniejsze! Mało podatne na skrzypienie.

Obecnie mam shimano PD-6700 (przebieg to jakieś 18tyś) i już doprowadzają mnie do furii.

Rozbiorę, przesmaruję i po paru miesiącach albo wcześniej zaś skrzypią grrr.

Ostatnio już po niewiele ponad 1K km.

 

Rozglądałem się za lookami. Nie wiem tylko które warto brać i czy łatwo do nich dostać łożyska.

No i jak z wymianą/konserwacją. Powinno to się zmieścić w 500zł, ale wiadomo im mniej tym lepiej.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#2 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 18 lipiec 2017 - 07:39

Przez ostatnie 4 lata miałem Exustar E-PR100, zorbiły jakies 30-35tys km. W tym roku złapały luz i w planach mam je wymienić na coś nowszego. Przez ten okres powierzchnia podparcia już nieco się wytarła. Z tego co sprawdzałem łożyska da się w nich wymienić, ale biorąc pod uwagę cenę nowych nie wiem czy jest sens.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#3 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 08:26

Z tego co wiem to w look'ach łożyska są niewymienne, więc jak pojawi się luz czy skrzypienie to cała ośka do wymiany = pedały do wymiany. 

 



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 lipiec 2017 - 08:40

Looki specjalnie wytrzymałe nie są ani nigdy nie były.

 

Moja propozycja: https://rowerplus.pl...0nc-pedaly.html- łożyska niemal nie do zajechania, ochrona przed wytarciem korpusu, świetna waga. Mam już drugi model ich pedałów (starsze z przebiegiem minimum 30K i nowe katowane w przełaju przez całą zimę) i jak dotąd złego słowa nie mogę powiedzieć.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:33

Moja propozycja: https://rowerplus.pl...0nc-pedaly.html- łożyska niemal nie do zajechania, 

Wiesz może dokładnie jakie łożyska tam wchodzą?

Chcę sprawdzić czy dostanę jakieś japońskie albo niemieckie zamienniki.

 

Nie będę wspierał produktów które są jednorazówkami i tego chorego żarówkowego systemu, więc shimano na pewno odpadają.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#6 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:39

Niestety nie mam pod ręką, żeby sprawdzić. Natomiast tak jak napisałem, jeżdżę na ich pedałach od dawna i sprzedałem ich już trochę - jestem absolutnie pewny, że są trwałe.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#7 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 18 lipiec 2017 - 10:47

W Look coś tam jednak chyba da się wymienić ale nie znam dokładnie tematu. Ściągacze do łożysk mam.

 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#8 mobilo

mobilo
  • Użytkownik
  • 41 postów
  • Skądsilesia

Napisano 29 lipiec 2017 - 22:50

Niestety nie mam pod ręką, żeby sprawdzić. Natomiast tak jak napisałem, jeżdżę na ich pedałach od dawna i sprzedałem ich już trochę - jestem absolutnie pewny, że są trwałe.

 

Czy bloki są wraz z pedałami czy należny  osobno dokupić ?



#9 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 lipiec 2017 - 10:59

Bloki zawsze są w komplecie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#10 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 lipiec 2017 - 11:18

A te bloki to są dedykowane, czy można wpiąć się innymi (chociażby Shimano , Look) ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#11 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 30 lipiec 2017 - 11:57

A te bloki to są dedykowane, czy można wpiąć się innymi (chociażby Shimano , Look) ?

 

Wszystko jest napisane w ofercie którą wkleił @microos


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#12 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 lipiec 2017 - 12:43

Looki specjalnie wytrzymałe nie są ani nigdy nie były.

 

Moja propozycja: https://rowerplus.pl...0nc-pedaly.html- łożyska niemal nie do zajechania, ochrona przed wytarciem korpusu, świetna waga. Mam już drugi model ich pedałów (starsze z przebiegiem minimum 30K i nowe katowane w przełaju przez całą zimę) i jak dotąd złego słowa nie mogę powiedzieć.

 

Eee... pedały szosowe w przełaju - no chyba, że bez schodzenia i wybrudzenia bloków choćby nawet odrobiną piachu, o błocie nie wspomnę, podbiegi również do przyjemnych nie należą ;)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#13 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 30 lipiec 2017 - 13:14

Chyba mówimy o jeździe przełąjówką, jako uniwersalnym rowerem, a nie o zawodach przełajowych, gdzie przeszkody oraz układ trasy zmuszają do zejścia z roweru, podbiegów itp.

 

Przynajmniej w moim przypadku spokojnie mógłbym jeździć w pedałach szosowych przełajówką, bo nie muszę schodzić z roweru - chociaż .... piach, piach mnie potrafi zatrzymać.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#14 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 30 lipiec 2017 - 15:51

Jeśli czytam "katowanie w przełaju" to raczej nie wyobrażam sobie rekreacyjnej jazdy szutrem, a jednak trochę trudniejszy teren z koniecznością zejścia z roweru, podbiegnięcia, przejazdy przez błoto - niekoniecznie zawody. Przełaj to przełaj - wbrew pozorom to wcale nie jest uniwersalny rower (za taki mógłby uchodzić tzw. gravel), a raczej specjalizowany.

Ale Kamil będzie katował pedały na szosie, a nie w terenie, stąd powyższe dywagacje raczej OT ;)

Patrząc na schemat:

15867_0_Ersatzteil_Shimano_Pedal_PD6700.

to teoretycznie wystarczyłoby ocenić co się zużyło i wymienić np. kulki lub elementy po których one się poruszają. Wbrew pozorom 18 tys (nie tyś, bo to skrót od tysiąca, a nie tyśąca :P) to wcale nie tak mało jak na elementy poddane dość sporym obciążeniom i samo przesmarowanie wiele nie pomoże...

Z tego co widzę np tu kompletna oś z łożyskami kosztuje ok. 25€ (komplet prawie 50€) - może w PL też się dostanie? 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#15 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 30 lipiec 2017 - 16:53

Eee... pedały szosowe w przełaju - no chyba, że bez schodzenia i wybrudzenia bloków choćby nawet odrobiną piachu, o błocie nie wspomnę, podbiegi również do przyjemnych nie należą ;)


Nie napisałem, że mam ten model, tylko że mam pedały Xpedo.

A żeby być jeszcze bardziej precyzyjnym: mam jedne pedały szosowe i jedne MTB/CX.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#16 jtb

jtb
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 01 listopad 2017 - 10:00

Trochę odgrzeję... ale dla potomnych.

Posiadam pedały polecane przez mikroosa, wszystko o czym na ich temat pisze potwierdzam. Pedałki śmigają aż miło, problemów zero. Dedykowane oryginalne bloki przejechały 2 sezony i pewnie trzeci też wytrzymają. :)



#17 jtb

jtb
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 28 maj 2019 - 13:46

Uwaga na deklarowaną kompatybilność bloków (standard LOOK KEO) innych firm niż "orginały" dołączane w komplecie z pedałami np. Xpedo Thrust NXS. Po wymianie zużytych "orginałów" na bloki firmy XLC, luz w pionie znacząco odczuwalny i słyszalny. Poza tym pedały kręcą OK! 



#18 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 22 czerwiec 2019 - 08:51

zawsze możesz sobie kupić same osie od PD R540/m520 i zrobić na nich drugie tyle



Dodaj odpowiedź