Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grupy Shimano


102 odpowiedzi w tym temacie

#1 soncrash

soncrash
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądPabianice

Napisano 25 maj 2010 - 16:25

Witam,

W czerwcu planuje kupno roweru TREKA i zastanawiam się nad modelem 1.1 lub 1.2

I tak, pierwszy jest na osprzęcie Shimano 2300, a drugi Shimano Sora i Tiagra,

Biore też pod uwagę kupno modelu 1.5 - Shimano Tiagra

I tu moje pytanie, jaka jest klasyfikacja tego osprzętu shimano (od najsłabszego do najmocniejszego) i czy jest diametralna różnica pomiędzy tymi modelami?

P.S. To będzie moja pierwsza szosówka

#2 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 25 maj 2010 - 16:29

Wiec tak : 2200, sora, tiagra, 105, ultegra, ultedra sl, dura ace
Różnica to chyba tylko ergonomia klamek i ogólne działanie biegów. Hamulce to starczą spokojnie sory albo 2200 bo tego się nie czuje za bardzo im wyższa grupa.

#3 Gosc_K4m1l_*

Gosc_K4m1l_*
  • Gość

Napisano 25 maj 2010 - 16:30

2200
sora
tiagra
105
ultrega
dura-ace
bierz tiagre i sie nie zastanawiaj. w nizszyh modelach nie ma nawet standardowych dla shimano manetek. w sorze biegi wyzsze zmieniamy pseudoamatorskim dzyndzelkiem,a o 2200 juz nie wspomne:p
http://shimano-polsk...oad/tiagra.html

#4 soncrash

soncrash
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądPabianice

Napisano 26 maj 2010 - 12:55

Dziękuje wszystkim za oświecenie mnie!

zdecydowałem się na zakup 1.5 na osprzęcie tiagry, tylko mam jeszcze pytanie dotyczące Kasety Model, SRAM PG-950 11-26, 9 biegów, w ogóle nie kojarzę co to może być...

Proszę o pomoc

#5 Xorlarrin

Xorlarrin
  • Użytkownik
  • 286 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 maj 2010 - 13:00

Jak to co to może być? :-P To jest Kaseta firmy Sram. 11-26 znaczy że najmniejsza koronka ma 11 ząbków, a największa 26. 9 biegów to znaczy że ma 9 zębatek. Przepraszam jeśli piszę o sprawach trywialnych, po prostu nie do końca wiem o co pytasz.

#6 soncrash

soncrash
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądPabianice

Napisano 26 maj 2010 - 13:11

Kurcze ja to muszę chyba się nauczyć anatomii roweru... bo nie miałem za bardzo pojęcia co to jest :/

Ale ogólnie ta marka jest dobra?, bo widzę że nie dali Shimano Tiagry tylko takie coś?
Nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto..

#7 kr1s1983

kr1s1983
  • Użytkownik
  • 829 postów
  • SkądNowy Sacz

Napisano 26 maj 2010 - 13:17

to tylko kaseta srama?sa kompatybilne z shimano wiec nie ma problemu.Podobno jest troche mniej wytrzymala,ale ewentualna nowa kaseta tiagry to jakies 70 zl wiec nie powala

#8 soncrash

soncrash
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • SkądPabianice

Napisano 26 maj 2010 - 13:47

Tak - kaseta jest tylko SRAMA, dobrze, że da się dobrać Tiagre później do tego jakby coś było nie tak, dzięki wielkie :)

#9 eusdeus

eusdeus
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 05 czerwiec 2010 - 18:49

Witam,

Pytanie jest następujące: czy manetki mtb z rodziny Shimano SLX są w stanie obsłużyć napęd złożony z szosowej kasety SRAM/MICHE 9 rzędów oraz tylnej przerzutki z szosowej rodziny TIAGRA?

Generalnie, czy jest możliwe zastosowanie manetek mtb przy przerzutce i kasecie szosowej?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Paweł

#10 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 05 czerwiec 2010 - 20:22

Tak. Jeśli mamy manety Shimano i kasetę Sram/Shimano. Campagnolo nie zagra jak należy.

Zauważ że często kolarze stosują w swoich maszynach MTB kasety dziewiątkowe szosowe o jakimś logicznym stopniowaniu i nikt nie narzeka. Działa.

#11 eusdeus

eusdeus
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 06 czerwiec 2010 - 08:40

Tak. Jeśli mamy manety Shimano i kasetę Sram/Shimano. Campagnolo nie zagra jak należy.

Zauważ że często kolarze stosują w swoich maszynach MTB kasety dziewiątkowe szosowe o jakimś logicznym stopniowaniu i nikt nie narzeka. Działa.


Dzięki za wypowiedź, jednakże w moim przypadku to jakoś słabo działa... Mam manetkę SLX, przerzutkę Tiagra oraz kasetę szosową SRAM 9 rzędów na bębnie Shimano i nie działa to tak precyzyjnie, jak powinno.

Jakieś sugestie w czym tkwi problem?

#12 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 czerwiec 2010 - 09:16

eusdeus, to już chyba kwestia regulacji pozostała, albo któryś element jest zużyty. Szosa czy mtb, indeks shimano jest ten sam, a sram jest z tym indeksem kompatybilny.

#13 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 czerwiec 2010 - 10:32

Jestem specjalistą w tej dziedzinie :mrgreen:

Moja opinia brzmi podobnie jak poprzedników: da się i wszystko winno funkcjonować prawidłowo 8-)

#14 eusdeus

eusdeus
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 06 czerwiec 2010 - 10:42

Rozumiem też, że w szosie nie ma jakichś egzotycznych łańcuchów pod 9 rzędowe kasety szosowe? :)

Jeszcze jedna teoretyczna sytuacja: kaseta MICHE 9 rzędów na bębnie Campagnolo, i ten sam zestaw: manetka SLX i przerzutka Tiagra - działa czy nie działa? :)

#15 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 06 czerwiec 2010 - 12:24

Miche robi kasety pod system campy i system shimano, do wyboru, jednak kasety miche na beben campy są pod system campy. Pewne kombinacje z podkładkami by rozwiązały zapewne problem, ale po co sobie komplikować życie? Złóż rower na jednym producencie, najlepiej jednej grupie, i nie będziesz miał żadnych problemów. Po co sobie psuć przyjemność z jazdy? Jedynie łańcuch możesz dać Campy do Shimano jako o wiele(?) trwalszy... to akurat zasłyszane, sam nie sprawdzałem.

#16 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 06 czerwiec 2010 - 14:20

owa dłuższa trwałość jest relatywnie powiązana z wyższą ceną ;)

#17 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 czerwiec 2010 - 14:22

Ale trwałość jest ponoć nieproporcjonalnie większa od ceny.


#18 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 06 czerwiec 2010 - 21:46

Jedynie łańcuch możesz dać Campy do Shimano jako o wiele(?) trwalszy


O wiele o wiele.. Daj Campagnolo Record C9.

Jeśli nie chcesz bulić kasy to szukaj okazji na alledrogo o nazwie Wippermann 904/908 - niezwykle mocne łańcuchy. Również zadziałają. Pamiętaj że mozesz dać każdy łańcuch byleby był pod system 9 rzędowy.

#19 Yapex

Yapex
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • SkądWlkp.

Napisano 17 czerwiec 2010 - 18:57

Mam staaarą kolarzówkę Peugeota. Ostatnio pękła mi przy niej linka od tylnej przerzutki no i niestety nie mogę nigdzie znaleźć nowej.

Tylna przerzutka przy moim rowerze to Shimano Positron.

Możecie podpowiedzieć, gdzie kupić linkę (drut) do tej przerzutki, a jeśli nie, to na jaki system zamienić?

#20 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 czerwiec 2010 - 20:52

Co jest w niej tak unikatowe,że nie możesz znaleźć?



Dodaj odpowiedź