Skocz do zawartości


Sagan Wyrzucony Z Tdf - Co Sądzicie?


53 odpowiedzi w tym temacie

#21 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 06 lipiec 2017 - 11:38

Jak dla mnie to Sagan zaatakował z premedytacją, na chama łokciem Marka i liczył się z tym że Mark się wyłoży. Nie powinien tak zrobić mimo iż faktycznie chyba Mark wciskał mu się delikatnie. Kara mu się należy i jest słuszna.

 

 

jestem całkiem odmiennego zdania i dziwi mnie taka opinia 

 

..........................................

 

Jestem podobnego zdania co @sum

Wielokrotnie oglądałem całe zdarzenie ;-) a szczególnie klarowny obraz dała mi kamera "z przodu" :-)

Sekwencja zdarzeń (według mnie) była taka:

Cavendish chciał wjechać między barierki i Sagana - dotknął głową Sagana - odbił się od niego - i dopiero wtedy Sagan zareagował sławetnym już łokciem dla utrzymania równowagi.

Na filmach wyraźnie widać, że Cavendish najpierw "leci na barierki" a dopiero później Sagan "wystawia łokieć".

Oczywiście dopuszczam możliwość, że inni mogli to widzieć inaczej ;-)


ZORBA pozdrawia !!


#22 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 06 lipiec 2017 - 11:59

Jak dla mnie to Sagan zaatakował z premedytacją, na chama łokciem Marka i liczył się z tym że Mark się wyłoży. Nie powinien tak zrobić mimo iż faktycznie chyba Mark wciskał mu się delikatnie. Kara mu się należy i jest słuszna.

 

Łokieć był wtedy jak Cav już leciał na spotkanie z Matką Ziemią.

 

Druga sprawa: jak zachowałby się każdy z Was, gdyby nagle pod rękę wjechała Wam klamkomanetka roweru jadącego obok i próbowała Wam ściągnąć rękę z kierownicy? Wg mnie machnięcie łokciem aby wyhaczyć się z tego układu jest bardzo sensowne.

 

19665207_10155627582573013_5477092107806


Trzepak 

"MAMIL"


#23 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2017 - 12:01

Cavendish nadstawia ( nie pierwszy raz ) głowę, Sagan traktuje z łokcia....a wszystko przy prędkości 60 - 70 km/godz., przy barierkach, w grupie, gdzie za nimi idą jeszcze inni - robiąc potem salta razem z rowerami. Ewidentnie sędziowie chcieli pokazać, że nie będą tolerować takich praktyk w przyszłości. A że w ten sposób przy okazji wycieli Sagana z  wyścigu i ułatwiają robotę francuskim sprinterom, to inna sprawa.



#24 biedronsky

biedronsky
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 12:01

Jestem podobnego zdania co @sum

Wielokrotnie oglądałem całe zdarzenie ;-) a szczególnie klarowny obraz dała mi kamera "z przodu" :-)

Sekwencja zdarzeń (według mnie) była taka:

Cavendish chciał wjechać między barierki i Sagana - dotknął głową Sagana - odbił się od niego - i dopiero wtedy Sagan zareagował sławetnym już łokciem dla utrzymania równowagi.

Na filmach wyraźnie widać, że Cavendish najpierw "leci na barierki" a dopiero później Sagan "wystawia łokieć".

Oczywiście dopuszczam możliwość, że inni mogli to widzieć inaczej ;-)

 

To tylko moje subiektywne zdanie, ale faktem jest jak już zauważyli wcześniej niektórzy koledzy, ostatnio Sagan bywa mocno agresywny.

Też obejrzałem widea, zdjęcia też mówią wiele, np.

Zdjęcia wiele mówią, ale to moja subiektywna opinia

http://www.bbc.com/s...ycling/40498656



#25 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 13:04

Akurat te zdjecia niewiele mówią. To tylko kadry. O wiele istotniejsza jest sekwencja zdarzeń i stopklatka.
  • Yar_Tur lubi to

#26 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 06 lipiec 2017 - 13:29

To tylko moje subiektywne zdanie, ale faktem jest jak już zauważyli wcześniej niektórzy koledzy, ostatnio Sagan bywa mocno agresywny.

Też obejrzałem widea, zdjęcia też mówią wiele, np.

Zdjęcia wiele mówią, ale to moja subiektywna opinia

http://www.bbc.com/s...ycling/40498656

 

Nie polemizuję z Twoją subiektywną oceną bo tak jak napisałem wyżej każdy z nas inaczej postrzega "to co na zdjęciach" ;-)

Zapis video nie pozostawia jednak wątpliwości - Cava najpierw leci na barierki a łokieć Sagana jest później.

Reasumując: to nie łokieć Sagana spowodował upadek Marka ale "agresywna" jazda ich obydwu :-)


ZORBA pozdrawia !!


#27 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 06 lipiec 2017 - 13:38

Ten łokieć to chyba bardziej dla zachowania równowagi. Jeśli mieliście kiedyś sytuację na rowerze, że się zagapiliście i zjechaliście do samej krawędzi drogi to może pamiętacie jak się instynktownie reaguje żeby nie zjechać do rowu i się nie przewrócić na (najczęściej) prawy bok - wystawia się łokieć (i często kolano) właśnie w tą stronę w którą Was znosi.


  • Malik lubi to


53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#28 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 06 lipiec 2017 - 13:46

Ten łokieć to chyba bardziej dla zachowania równowagi. Jeśli mieliście kiedyś sytuację na rowerze, że się zagapiliście i zjechaliście do samej krawędzi drogi to może pamiętacie jak się instynktownie reaguje żeby nie zjechać do rowu i się nie przewrócić na (najczęściej) prawy bok - wystawia się łokieć (i często kolano) właśnie w tą stronę w którą Was znosi.

 

 

....................................... i dopiero wtedy Sagan zareagował sławetnym już łokciem dla utrzymania równowagi.

...........................................

 

Tak właśnie napisałem w poście #21

 

O tym (o odruchach bezwarunkowych) powinni pamiętać wszyscy jeżdżący na rowerze i ..... piszący w tym temacie ;-)


  • piotrkol lubi to

ZORBA pozdrawia !!


#29 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lipiec 2017 - 15:03

 Myslę, ze sędziom nie chodziło o łokieć, tylko ewidentne zablokowanie przeciwnika. Na pewno to był faul, ale zaliczam to do zachowań instynktowych, nie z premedytacją.

 

W jaki sposób można instynktownie zareagować na sytuację, której się nie widzi?


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#30 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 06 lipiec 2017 - 15:07

W jaki sposób można instynktownie zareagować na sytuację, której się nie widzi?

 

Peter czuł na plecach oddech Marka ;-) ;-) ;-)


ZORBA pozdrawia !!


#31 Gosc_mexy_*

Gosc_mexy_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2017 - 15:40

Sagan docisął Cava do barkierek, a ten nie chcąc hamować (finisz) spróbował się zmieścić. Pewnie go nie widział, więc faulował nieświadomie (jeśli można użyć takiego określenia), a ruch łokciem był w 100% instynktowny i nie miał na celu uderzenia rywala.



#32 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2017 - 16:01

 a ruch łokciem był w 100% instynktowny i nie miał na celu uderzenia rywala.

Moim zdaniem Sagan był w pełni świadomy tego, co się dzieje i zamiast zrobić wszystko, by uchronić Cavendisha (i pozostałych) przed upadkiem (czyli odbić w lewo, gdzie miał sporo miejsca i pozwolić się wyprzedzić) dalej go blokował, a na koniec łokciem zaznaczył: "spadaj śmieciu, po co się pchałeś". Przepraszam za ostre słowa, ale tak odczytuję mowę ciała Sagana. No ale ja na kolarstwie się nie znam i między innymi przez takie sytuacje kolarstwa szosowego nie znoszę.   



#33 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 06 lipiec 2017 - 16:03

To tylko moje subiektywne zdanie, ale faktem jest jak już zauważyli wcześniej niektórzy koledzy, ostatnio Sagan bywa mocno agresywny.

 

 

Kobita mu zaciążyła, co się dziwić ;)

Ma pewnie więcej stresu.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#34 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 lipiec 2017 - 16:12

W jaki sposób można instynktownie zareagować na sytuację, której się nie widzi?

Chyba z grubsza właśnie na tym polega instynkt. :)

#35 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 06 lipiec 2017 - 16:13

Kobita mu zaciążyła, co się dziwić ;)
Ma pewnie więcej stresu.

Albo mniej seksu.

#36 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 06 lipiec 2017 - 17:48

A ja myślę, że Sagan doskonale wiedział gdzie się znajduje, tzn. jedzie do barierek. Wiedział też, że ktoś próbuje się przepchnąć z prawej - może nie wiedział jedynie, że to Cav. Myślę także, że doskonale zdawał sobie sprawę, że wystawiając łokieć spowoduje upadek. Na filmie widać, że łokieć poparł wychyleniem całego ciała, natomiast w drugą stronę takiego ruchu ciałem nie robi podczas sprintu.

 

Moim zdaniem sędziowie zdyskwalifikowali go nie za jakiś tam faul, ale spowodowanie wypadku. 

 

Wiecie, można sobie jechać slalomem, można się trykać kaskami, można walczyć na łokcie. To może się skończyć (lub nie) odebraniem punktów, karą czasową,  ale jak się kogoś posyła w barierki ... 


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#37 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lipiec 2017 - 19:36

Chyba z grubsza właśnie na tym polega instynkt. :)

Dla mnie zupełnie nie. Instynkt dla mnie polega na reakcji na coś - mówimy "reakcja instynktowna". Żeby była reakcja, musi być akcja, czyli bodziec, czyli faktyczne zdarzenie o którym wiemy. Gdy o nim nie wiemy to jest przeczucie/wyczucie.

 

 

 

Swoją drogą - co dzisiaj zrobił Demare? Proszę bardzo, oto małe porównanie:

gallery_6964_237_122771.jpg

 

Kto miał więcej miejsca? Pytanie retoryczne.

Dlaczego Demare po prostu wjechał, a Cav wolał się zderzyć? To już nieco trudniejsze :)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#38 zorba

zorba
  • Użytkownik
  • 289 postów
  • Skądz Będzina

Napisano 06 lipiec 2017 - 19:51

..............................Żeby była reakcja, musi być akcja, czyli bodziec, czyli faktyczne zdarzenie o którym wiemy. ..........................

 

Jeżeli przyjmiemy, że "akcją" czyli "bodźcem" było pojawienie się Cavy co mógł zauważyć Peter kątem oka ;-)

albo nawet dotknięcie, uderzenie (o czym się przecież mówi i pisze) to reakcja Sagana była instynktowna.

Instynktownie łapał równowagę z której wytrącił go wpychający się ;-) Cava.

Ja to tak właśnie subiektywnie ;-) interpretuję :-)


ZORBA pozdrawia !!


#39 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 19:54

Ja to widzę tak, że Cavendish chciał wejść na koło Demare'a, który jechał zygzakiem, zjechał ze środka jezdni do barierek i potem znowu od barierek na środek. No i Cav ewidentnie chciał pójść za nim, ale wjechał w Sagana.



#40 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 lipiec 2017 - 20:07

Jeżeli przyjmiemy, że "akcją" czyli "bodźcem" było pojawienie się Cavy co mógł zauważyć Peter kątem oka ;-)

albo nawet dotknięcie, uderzenie (o czym się przecież mówi i pisze) to reakcja Sagana była instynktowna.

Instynktownie łapał równowagę z której wytrącił go wpychający się ;-) Cava.

Ja to tak właśnie subiektywnie ;-) interpretuję :-)

Można "przyjmować", ale sam Peter mówił że go nie widział ;)

A co do dalszych "przyjęć" to była mowa, że instynktownie zareagował, bo "czuł", że on tam jest ;)


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 




Dodaj odpowiedź