Skocz do zawartości


Sagan Wyrzucony Z Tdf - Co Sądzicie?


53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_bartosh_*

Gosc_bartosh_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2017 - 09:31

Jak w temacie - co sądzicie o wyrzuceniu Sagana? Słusznie czy nie?



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 05 lipiec 2017 - 09:38

Nie.
Jak go wywalili za niebezpieczna jazde, to powinni zrobic to samo z Démare, malo co a by polozyl Bouhanni.



#3 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 05 lipiec 2017 - 09:46

Odbijają się od niego jak od ściany i wywracają jak kręgle.

Niesłusznie go wywalili.


  • Stasko i Yar_Tur lubią to

Trzepak 

"MAMIL"


#4 Stasko

Stasko
  • Użytkownik
  • 497 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 09:51

Niesłusznie. Powołują się na przepis którego nikt nie przestrzega. To brutalna walka na finiszu a nie przejażdżka po ścieżce rowerowej.

#5 montell81

montell81
  • Użytkownik
  • 345 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 10:10

Z filmów wynika, że kara dla Sagana zdecydowanie zbyt ostra. Cavendish znacznie przyczynił się do wypadku. Na "żyletkę" wchodził między Sagana a barierkę, położył głowę na ramieniu Sagana przez co stracił równowagę. Ruch łokciem Sagana nie miał już najmniejszego znaczenia.

#6 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 05 lipiec 2017 - 10:53

Na dłuższych filmikach widać że Sagan nie jechał swoim torem, tylko jechał do bandy.

Kav wychylił głowe żeby sie obronić przed uderzeniem/dać znać że jest z boku.

Przed sobą miał czerwony słupek i w sytuacji jaką mu stworzył sagan i tak by się nie zmieścił.

 

Karma wróciła do Cava bo święty nie jest ;)

Sagana szkoda.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#7 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lipiec 2017 - 11:13

Tutaj widzę problem z definicją "swojego toru". Sagan jechał swoim torem, gdyż nie zmieniał kierunku jazdy. A to, że ten tor bardzo delikatnie zmierzał w prawo to nie jest nic złego. Jechał prosto, jednym torem, a nie skręcał - więc nie zmieniał kierunku. Jedynym w tym sprincie, który jechał cały czas prosto względem barier był może Kristoff, to co - może resztę zdyskwalifikujemy? Sagan poruszał się pod dokładnie takim samym kątem jak Demare czy Bouhanni - zresztą z prostej przyczyny - musiał się po prostu tak poruszać, na tym polega jazda w grupie, że podążamy za ruchami innych, inaczej jest kraksa.


"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#8 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 05 lipiec 2017 - 11:28

Ja to widzę tak że jeden z najlepszych sprinterów robił sobie miejsce na wyprzedzenie sagana zjeżdzając do bandy, ale ten mu na to nie pozwolił.

Moim zdaniem powinien wygrać szybszy a nie ten który lepiej blokuje przeciwników ;)

 

https://youtu.be/yyQHyGbS8aQ?t=132

 

Lance też mówi o linii

 

Ale słuchając co napisał Cav stwierdzam że to dupek :D

Sam doprowadzał do kraks a tu mówi o przemocy.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#9 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2017 - 11:58

Lubię Sagana - fajny człowiek i świetny kolarz. Ale kara jest właściwa.Od pewnego czasu Słowak jeździ zbyt brutalnie i próbuje się oprzeć na kimś podczas sprintu - przykładem choćby sytuacja z Kwiatkowskim podczas Milan - San Remo. Poza tym byłoby niesprawiedliwie - Cavendisch wyleciał z TDF ze złamanym obojczykiem, a Sagan dalej by jechał. To trochę kubeł zimnej wody na jego głowę, bo trochę zaczął gwiazdorzyć. Inna sprawa, że tu równie winny jest Cavendish, który bez sensu pchał się pod te barierki. Obaj niebezpiecznie jeżdżą. Szkoda, bo Majce może zabraknąć super pomocnika.


  • biedronsky lubi to

#10 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 05 lipiec 2017 - 12:02

Niesprawiedliwe to było jak Cav wykładał innych i nikt nic nie mówił. Znany wpych Cava i odbił się od Sagana. Lubię obu, nie powinno mieć miejsca wykluczenie. Demare ma być gwiazdą na płaskich odcinkach i tyle. Polytyka.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#11 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 lipiec 2017 - 12:16

To dobra reklama. Wszędzie o tym napiszą.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#12 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 05 lipiec 2017 - 12:51

To moze byc jedyny powod do wiekszego szumu wokol Tdf w tym roku. Bo od strony sportowej, to moze byc nieco nudno z tak napakowana ekipa SKYa....

 

Co do banu Sagan, to koncowka z Cavem nie byla jedynym powodem. Wczesniejsza wywalka 1km przed koncem, przyczynila sie do tej decyzji. Tam rowniez Sagan nabroil.

 



#13 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 05 lipiec 2017 - 13:39

Tam nabroił zaraz. Jeden z FDJ uniknął wywrotki na kole roweru przed nim (Katiusha?), majtnął w Sagana, odbił się i padł.

 

https://u.nya.is/jdkpym.mp4

 

Sagan z masą, siłą i techniką wyuczoną na MTB jest trudny do wywrócenia tak, jak ciężko przeciwnikom szło w stosunku do Zidane, który trenował judo.


  • Daniel_105 lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#14 Greek

Greek
  • Użytkownik
  • 2090 postów
  • SkądKraków

Napisano 05 lipiec 2017 - 14:30

Wystarczy sobie obejrzeć losowe 'bunch sprinty' zawodowców i na każdym dzieje się to samo - tylko nie na każdym Sagan bierze udział w kraksie, nie na każdym do nietykalny Cav się wywala i nie podczas każdego wyścigu Francuz ma szanse na zieloną koszulkę ;)

 

Pierwsze z brzegu sprinty z zeszłorocznego TdF, akurat wszystkie wygrane przez Manxmana:

Dlaczego tutaj nie wyrzucimy Cav-a z wyścigu, skoro w 2:41-2:44 jechał w poprzek drogi pod znacznie większym kątem niż Sagan wczoraj?

 

Tutaj Greipel do wywalenia za manewr między 0:55-0:58.

 

https://www.youtube.com/watch?v=OOSAsizGpNY

Za ten finisz trzeba by z kolei zdyskwalifikować McLaya, a przede wszystkim Kristoffa za manewry tuż przed kreską.

 

Na koniec podrzucę jeszcze finisz z Harrogate, gdzie Brytyjczyk zrobił dokładnie to samo co wczoraj i po tamtym zdarzeniu przyznał się do winy. Dziś powinien zrobić to samo. Tak samo jak wczoraj zamknęły się przed nim drzwi i nie mógł się z tym pogodzić, bo jemu nie mają prawa się zamknąć ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Gs0bxDEDkf8


  • puchaty, Stasko i Yar_Tur lubią to

"Najgorsze koło czyni najwięcej hałasu", Antoine de Rivarol

 

Ragazza Ravennesa

 


#15 Rumcajs

Rumcajs
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 15:27

Grubo się wkurzyłem jak się dowiedziałem, że Sagana wyrzucili. Prędzej bym Demare'a wyrzucił za ten slalom, który sobie urządził. Bouhanni ledwo się uratował. 



#16 RBT

RBT
  • Użytkownik
  • 111 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lipiec 2017 - 20:18

Decyzja rażąco niesprawiedliwa. To Cavendish za swoje zagrywki główką powinien zostać zdyskwalifikowany i to nie tylko na jeden wyścig. I tym razem trafiła kosa na kamień, lecz niestety sędziowie mieli bielmo na oczach.



#17 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 05 lipiec 2017 - 21:35

Tylko niestety ten łokieć Petera pogrążył.  pozdr


  • krzysztof1985 lubi to

#18 Gosc_mexy_*

Gosc_mexy_*
  • Gość

Napisano 05 lipiec 2017 - 23:06

Sagan "wszedł ciałem", a Mark się nie zmieścił. Myslę, ze sędziom nie chodziło o łokieć, tylko ewidentne zablokowanie przeciwnika. Na pewno to był faul, ale zaliczam to do zachowań instynktowych, nie z premedytacją.

 

Szkoda Petera jak i Marka.



#19 biedronsky

biedronsky
  • Użytkownik
  • 78 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 11:10

Jak dla mnie to Sagan zaatakował z premedytacją, na chama łokciem Marka i liczył się z tym że Mark się wyłoży. Nie powinien tak zrobić mimo iż faktycznie chyba Mark wciskał mu się delikatnie. Kara mu się należy i jest słuszna.



#20 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 06 lipiec 2017 - 11:28

Jak dla mnie to Sagan zaatakował z premedytacją, na chama łokciem Marka i liczył się z tym że Mark się wyłoży. Nie powinien tak zrobić mimo iż faktycznie chyba Mark wciskał mu się delikatnie. Kara mu się należy i jest słuszna.

 

jestem całkiem odmiennego zdania i dziwi mnie taka opinia 

 

żal mi Petera bo wg mnie nie jego wina





Dodaj odpowiedź