Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetki Shimano Sora - Regulacja Naciągu Linki

sora regulacja

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 WNS

WNS
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 08:54

Witam wszystkich użytkowników forum :) 

 

Od niedawna zacząłem przygodę z rowerem szosowym. Kupiłem używany rower i postanowiłem pomalować go na czarno. Malując rozebrałem cały rower i po skończeniu poskładałem na nowo i od tamtej pory nie mogę wyregulować przerzutek. Korzystałem z poradników krok po kroku, niestety blokuje mnie jeden krok. Po ustawieniu skrajnych położeń tylnej przerzutki dochodzę do momentu gdzie żeby biegi wskakiwały tak jak mają trzeba wyregulować naciąg linki. W załączniku przesyłam zdjęcia klamko-manetek i przerzutek. Nie mam pojęcia jak w tym modelu reguluje się naciąg linki ? Czy jest na forum ktoś kto ma doświadczenie w temacie i mógłby pomóc ? Z góry dziękuje 

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.jpg   47,23 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   59,08 KB   10 Ilość pobrań
  • Załączony plik  02.jpg   62,76 KB   8 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   54,81 KB   8 Ilość pobrań


#2 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 06 lipiec 2017 - 08:57

Śrubą baryłkową na tylnej przerzutce w tym przypadku. W klamkomanetce się tego nie robi.


Trzepak 

"MAMIL"


#3 WNS

WNS
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 09:04

Bardzo dziękuje za szybką opowiedź. Rozumiem, że w przedniej przerzutce nie ma żadnje regulacji naciągu linki ? (również sora)



#4 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 06 lipiec 2017 - 09:13

W szosowych klamkomanetkach nie stosuje się wbudowanej regulacji. Jest ona realizowana albo jak w przypadku tylnej przerzutki baryłką na niej samej, oporu gdzies na ramie lub regulatora, który zakłada się w dowolnym miejscu pancerza, np. tak
 
pol_pl_Regulator-JAGWIRE-Mini-do-naciagu

W przypadku przedniej przerzutki w gre wchodzą tylko dwa ostatnie rozwiązania czyli albo regulator na pancerz (dwa pierwsze od prawej). Przecinasz pancerz, byle bez linki w środku ;) i zakładasz to pomiędzy jego dwa kawałki:

pol_pl_Regulator-JAGWIRE-Mini-do-naciagu

albo na dolną rurę ramę, montowany tam, gdzie w dawnych czasach były manetki przerzutek (tu akurat dla tylnej, ale po przeciwnej stronie ramy jest tak samo)

shimano-sm-cs50-prowadnica-pa_42224.jpg


Trzepak 

"MAMIL"


#5 WNS

WNS
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 09:16

Bardzo Ci dziękuje :) już wszytsko wiem i wieczorem zabieram się za dokończenie roweru. Napiszę jak mi poszło. 





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: sora, regulacja