Skocz do zawartości


Zdjęcie

kompatybilność napędu


30 odpowiedzi w tym temacie

#21 vvoitek

vvoitek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 26 czerwiec 2011 - 10:05

Mam dwa pytania:

1. Czy przy zmianie napędu z 9s na 10s muszę zmieniać piastę?? Czy 10tka jest tej samej szerokości co 9tka??

2. Czy jak zostawię przerzutkę tiagry (9s) będzie współpracowała z klamkami 10s? (srama/shimano)

ehh, te internetowe okazje :mrgreen:

#22 marthin

marthin
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • SkądPoznań/Kłodawa

Napisano 26 czerwiec 2011 - 10:38

. Czy przy zmianie napędu z 9s na 10s muszę zmieniać piastę?? Czy 10tka jest tej samej szerokości co 9tka??


Kaseta 10tka jest węższa od 9tki. Wejdzie na stary bębenek ale będzie trzeba dać podkładkę dystansową.

#23 vvoitek

vvoitek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 26 czerwiec 2011 - 10:52

Kaseta 10tka jest węższa od 9tki. Wejdzie na stary bębenek ale będzie trzeba dać podkładkę dystansową.


Wow, w tą stronę się nie spodziewałem :) Z takim dystansem, to normalnie chodzi?? Klekocze jakoś? Po przejściach z trzaskającym suportem mam na to uczulenie ;)

#24 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2011 - 11:12

Nie, jest cicho i nic nie "klekocze" ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#25 vvoitek

vvoitek
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądNowy Targ

Napisano 26 czerwiec 2011 - 12:03

Dzięki za info :)

#26 Dag

Dag
  • Użytkownik
  • 68 postów
  • SkądBielsko-Biala

Napisano 30 czerwiec 2011 - 20:30

chce kupic na allegro jakies tylne kolo, ktore bede zakladal tylko do trenazera. w rowerze mam 9 rzedowa tiagre. czy kaseta ktora zaloze na to "trenazerowe" kolo musi byc 9 rzedowa? czy moze byc jakas tania gorska 7 lub 8? (nie zalezy mi na pelnym zakresie przelozen, bardziej na niskiej cenie) w ostatecznosci czy gorskie deore 9rze bedzie pasowac?

#27 michallo

michallo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipiec 2011 - 15:34

Cześć. Nowy na forum pisze. :mrgreen:
Pytanko: Da rade z 10s zrobić 9s? Bez zbędnego nabywania części.

#28 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 01 lipiec 2011 - 15:43

Jeśli masz kompletny napęd 10s to musisz tylko wymienić kasetę i manetki na 9s, reszta może zostać. ;-)

#29 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 01 lipiec 2011 - 16:24

Nie kumam po co zmieniać 10s na 9s....

#30 PsYhOl

PsYhOl
  • Użytkownik
  • 1064 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 01 lipiec 2011 - 16:36

wicklowman, a może przez wytrzymałość napędu i tańsze części?

#31 michallo

michallo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipiec 2011 - 18:00

Rzecz w tym, że mam rower z kołami Bontrager Select, kaseta 10s Shimano (dosyć stare, ale jare) które zastąpie nowszymi, lżejszymi które się będą szybciej kręciły ;-). Bontrager,y zaś będą jeździły w rowerku który sobie montuje, pojechać do pracy, kina, teatru...i z powrotem. Czyli raczej rekreacja niż siódme poty zostawione na asfalcie. Fakt zmiana może dziwna. Dla mnie dziesiątka jest super, przełożenia mi odpowiadały. Zerknijcie na to:
http://www.centrumro...ce/Produkt.aspx
Głowa rozbolała, prawie 4 stówki. Rower ma być economic. Manetki SL-R440 9s, komplet będą o stówke mniej. Na taki towar popytu brak, więc i podaż niewielka (używek nie zdołałem namierzyć).
Wole dziesiątke, ale cóż...
Deadi, myślałem co by usunąć najmniejszą zębate i...9s jak znalazł 8-) by ograniczyć wydatki (kaseta)
Za proste? by było możliwe? ;-)
P.S. Dzięki za pomocną dłoń.



Dodaj odpowiedź