Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rose X Lite Team


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 15 lipiec 2017 - 08:10

Czy są na forum jacyś użytkownicy tych rowerków? Zastanawia mnie fakt, że rowery te są bardzo dobrze oceniane przez roznego rodzaju zagranicznych recenzantów, tamtejsze pisma itd a tutaj na forum jest ich jak na lekarstwo albo i w ogóle. Rowery wydają sie bardzo dobrze skonfigurowane do ceny jakie trzeba za nie zaplacic. Mozna tez konfigurowac wedle wlasnego widzimisie dobierajac komponenty ze strony Rose. Do tego na forum jest przedstawiciel tej marki który zawsze chętnie służy pomocą. Wiec co jest nie tak z tą linią/tą marką, że ludzie i tak wybierają koniec końców inne brandy ? Pytam bo bardzo powaznie rozwazam rower tego producenta. Jezeli jest tutaj ktos kto użytkuje jakas wersje X Lite Team to rowniez poprosilbym o wrazenia.

Dziekuje i pozdrawiam.

#2 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 15 lipiec 2017 - 09:48

Wiec co jest nie tak z tą linią/tą marką, że ludzie i tak wybierają koniec końców inne brandy ?

Może jednak są za drogie? 1800 euro za najtańszą wersję na 105. Dziękuję bardzo.



#3 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 15 lipiec 2017 - 19:52

Wyższe modele w porównaniu z innymi brandami wypadają dosyć korzystnie.

#4 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 lipiec 2017 - 12:02

Czynników pewnie jest wiele. Ja osobiście w swoich okolicach widziałem może ze 2 rowery tej marki. Canyonów sporo, a Treków, Speców, Giantów, Scottów od zarąbania. Rose przede wszystkim wydaje mi się mało znaną marką. Reklamują się w pismach i portalach branżowych, ale nie każdy to czyta. Canyon jest bardziej rozpoznawalny - też pokazywali się mocno w mediach, do tego sponsorują zespoły WorldTour. W Gdańsku mieli swoje demo days co na pewno też zrobiło robotę. Ludzie mogli dotknąć tych rowerów, przejechać się, przymierzyć. A czemu rowery, które można kupić od ręki się lepiej sprzedają? To chyba oczywiste. I wcale nie koniecznie są droższe, jeśli nie patrzymy przez pryzmat cen katalogowych.

 

Co mnie osobiście trochę odstraszyło od Rose? Podawanie wagi z tyłka. Źródło: http://szosa.org/top...zówka/?p=351631X-lite na Sram Force i alu kołach 6,3kg w rozmiarze 57? Też wydaje mi się to mocno naciągane.

 

 



#5 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 09:07

Ciekawa sprawa z tą wagą. Ogólnie bardzo fajną rzeczą jest możliwiść doboru klamotów pod własne potrzeby. Szkoda, że Canyon nie ma czegoś takiego...

#6 lukeuszlfc

lukeuszlfc
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 11:07

Ciekawa sprawa z tą wagą. Ogólnie bardzo fajną rzeczą jest możliwiść doboru klamotów pod własne potrzeby. Szkoda, że Canyon nie ma czegoś takiego...

 

Jeżeli trafisz na sprzedawcę (nigdy nie miałem z tym problemu) to wymieni częsci w miare możliwości na takie jakie Ty chcesz.



#7 Michal1906

Michal1906
  • Użytkownik
  • 656 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 12:11

W Canyonie? Zapomnij. Chcialem zamawiajac Canyona zeby mi zamienili mostek na krotszy, to nie bylo szans.

#8 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 20 lipiec 2017 - 08:18

Nie lepiej kupić Saroni? Piszę poważnie. Rower Saroni widziałem ja zapierdziela pod górę i na zjazdach. Rose na wyścigach amatorów nigdy zbyt wysoko nie widziałem ale przeczytałem to i dobrze zapamiętałem:

 

 

Na drugim okrążeniu dopada mnie tu niesławne shimmy. To takie śmieszne zdarzenie, że jedziesz prosto, a kierownica wpada w drgania i zaczyna się coraz mocniej telepać, aż do momentu, gdy zatrzymuje ją asfalt. Rozpoczęło się przy 92,2km/h. 

źródło: http://hop.net.pl/pe...beskidzka-2017/

Nie wiem czy jest to wina roweru czy przypadek, ale ja nigdy takiego efektu nie miałem i byłem pewien, że dotyczy to (bardzo) słabych ram.

Druga sprawa to naciąganie rzeczywistości przy podawaniu wagi. Z tego co czytałem (między innymi w recenzjach produktów na ich stronie) to wagi podają z sufitu. Szkoda, że Canyon nie pozwala na opiniowanie produktów na własnej stronie, bo coś czuję, że też zaniża wagę.





Dodaj odpowiedź