Skocz do zawartości


Zdjęcie

Focus Izalco Pro Na Sterydach (Aktualizacja 9.08.2017)

Focus Izalco Rotor Shimano ultegra Pro 3T carbon

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 MateuszZMC

MateuszZMC
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądZamość

Napisano 15 lipiec 2017 - 12:43

Witam ekipę. 

 

Po sezonie śmigania na Specu Allezie, który też nie był "fabryczny" zdecydowałem się na przesiadkę na coś co będzie mnie każdego dnia cieszyło, ale i wspomoże moje wyniki sztywnością i lekkością. Po kilku miesiącach oczekiwania, udało się znaleźć miłość od pierwszego wejrzenia, jest to Focus Izalco Pro, o ile dobrze wiem z okolic 2013 roku, ale to co z niego zostało to tylko rama. Rama znana i lubiana, bardzo sztywna, z ogromną mufą suportu, dość lekka i fajna pod względem aerodynamiki, mi osobiście się też niesamowicie podoba wizualnie, ale jak wiadomo to tylko kwestia gustu.

 

 

SPECYFIKACJA/ZMIANY:

 

Rama: Focus Izalco Pro FULL CARBON

Widelec: 3T Rigida PRO FULL CARBON

Kierownica: PRO Vibe 7S(40cm) 

Mostek: PRO Vibe 7S 120mm

Sztyca: PRO Vibe 7S

Owijka: Jakaś pianka od PRO, dość gruba i przyjemna, czarna. 

Klamki: Ultegra 6800

Przerzutka przód: Shimano Ultegra 6800

Przerzutka tyl: Shimano Ultegra 6800

Kaseta: Shimano Ultegra 6800 11-25 

Łańcuch: Shimano Dura Ace 9000

Korba, moje oczko w głowie: Rotor 3D+ 170mm 52/36 Blaty Rotor noQ

Hamulce: Shimano Ultegra 6800

Siodło: Prologo Scratch PRO 

Linki: NO NAME

Koła: No LIMITED RACE 60 mm szytka

Opony: Szytki przód Schwalbe Lugano tył Tufo S33 PRO (Obie nowe, ale obie do zmiany) 

Koszyki: Elite Custom Race, plasticzane. 

Pedały: Look Keo Easy, bida ze starego roweru.

 

Co do zmiany? 

 

1. Linki, nie są jakieś wołające o pomstę do nieba, ale zawsze mogą działać płynniej i zaoszczędzić kilka gram.

2. Nie przekonuje mnie siodełko, poprzednie miałem z dziurą, chyba trzeba będzie się wybrać na fitting tyłka :)

3. Pedały!!! - z racji funduszy zostały stare, podstawowe Looki, planuję zmianę na jakieś z węgla, albo chociaż model w okolicach Keo Blade 12nm. 

4. Zobaczymy co czas przyniesie...

 

Podsumowując:

 

Rower wyszedł w okolicach 7,6 kg z dość ciężkimi kołami i pedałami, kokpit nie jest carbonowy, choć jak na alu to chyba ciężko znaleźć lepsze niż Pro Vibe. Gdybać sobie można, ale co jest pewne: koła, celuję w okolice 1200g komplet, ma być lekko i aerodynamicznie, profil U. Opony do nich pasowałyby Conti GP4000s II, oczywiście 25mm. Fulcrumy zostawię na jakieś zwykłe treningi i jako zapasowe. 

Z wagą planuję zejść w okolice 6,8 kg, czyli limit UCI.

Będzie się działo :)

 

Galeria(w najbliższych dniach dokładne zdjęcia)

IMG_1sdasd132.jpg

IMG_1133.jpgadasd.jpg

 

 

EDIT 8.08.2017

Nowe zdjęcia nowe koła :)

https://drive.google...bEU?usp=sharing

 

Zdecydowałem się na szytki, ponieważ obniżą wagę, niosą lepiej niż opony i są delikatniejsze dla obręczy. Wysokość 60 mm uwarunkowana, że wokół mnie większość dróg jest płaska, a koła są lekkie więc w górach też dadzą radę. 

 

 

EDIT 9.08.2017

Po pierwszej przejażdżce na nowych kołach odnoszę wrażenie jakbym nagle przestał się męczyć, to jedno zdanie powinno wyjaśniać moje odczucia, pomimo choroby. Udało się też zrobić kilka zdjęć.

 

https://drive.google...UWgzRUxMSEdSSjg

 

 

 

 

 

 

 

 


  • Ratonek, stryjek i pan_piotr lubią to

#2 Gosc_wojtek10611_*

Gosc_wojtek10611_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2017 - 13:21

ale wysyp focusów na forum :D chwali się :D 



#3 MateuszZMC

MateuszZMC
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądZamość

Napisano 15 lipiec 2017 - 13:24

ale wysyp focusów na forum :D chwali się :D

Ciekawe czemu akurat teraz, wcześniej znaleźć Focusa na tym forum to rzadkość :-D



#4 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 15 lipiec 2017 - 18:26

Proste. Focusy idą za bezcen a jako, że to firma do niedawna obecna w WT to chętnych nie brakuje. Widziałem upusty -40%, -30% a od mniej renomowanych sprzedawców i -50%.



#5 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 17 lipiec 2017 - 13:39

Focus nie jest znowu tak od niedawna w WT


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#6 MateuszZMC

MateuszZMC
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądZamość

Napisano 17 lipiec 2017 - 14:15

Focus jaki jest taki jest, wiele osób sobie chwali, ale warto się zastanowić czy każda marka, która jest dobra musi być w WT... np. Cipollini nie jest a większość z nas dała by sobie rękę uciąć za nowego NK1K :) Myślę, że Focus w najbliższym czasie wróci do WT, bo to są solidne i dobre rowery, i nie mówię tego z pozycji posiadacza, tylko ze zbioru opinii użytkowników :) 



#7 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 17 lipiec 2017 - 16:02

warto się zastanowić czy każda marka, która jest dobra musi być w WT... np. Cipollini nie jest a większość z nas dała by sobie rękę uciąć za nowego NK1K :)

A kto powiedział, ze ta marka jest "dobra". Dla mnie akurat ten NK1K jest paskudny i nic bym sobie nie dał uciać ; ) a pokazany Focus podoba mi się o wiele bardziej :P



#8 MateuszZMC

MateuszZMC
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądZamość

Napisano 17 lipiec 2017 - 16:09

A kto powiedział, ze ta marka jest "dobra". Dla mnie akurat ten NK1K jest paskudny i nic bym sobie nie dał uciać ; ) a pokazany Focus podoba mi się o wiele bardziej :P

 

No to już kwestia gustu ;) w każdym razie dziękuję 



#9 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 22 lipiec 2017 - 22:45

Czy nie wydaje ci się że seria izalco według mnie ma bardzie ramy do ścigania? Mam izalco team sl i porównując do poprzednich ram focusa to jednak seria izalco wygrywa. 


Focus user! :-P

#10 MateuszZMC

MateuszZMC
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądZamość

Napisano 23 lipiec 2017 - 14:04

Czy nie wydaje ci się że seria izalco według mnie ma bardzie ramy do ścigania? Mam izalco team sl i porównując do poprzednich ram focusa to jednak seria izalco wygrywa. 

 

Według mnie Izalco i Cayo w carbonowej wersji to tak samo dobre maszyny do ścigania, jednak w moim odczuciu Izalco ma bardziej agresywną geometrię i wymusza bardziej aerodynamiczną pozycję. Ja mojego Izalco nie zamieniłbym na nic innego w tej chwili :) Czeka jeszcze na nowe koła, które poprawią aerodynamikę i jeszcze bardziej obniżą wagę. 


  • tomekvolvo240 lubi to

#11 MateuszZMC

MateuszZMC
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądZamość

Napisano 03 sierpień 2017 - 19:16

Dla zainteresowanych :) Do Focusa na weekendzie wreszcie wlecą nowe koła ;) zdecydowałem na 60 mm. 



#12 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 05 sierpień 2017 - 15:41

Grubo. :D


Focus user! :-P

#13 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 05 sierpień 2017 - 21:59

Nawet bym powiedział że za grubo do tej ramy... ale czekam na foty :) 



#14 MateuszZMC

MateuszZMC
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądZamość

Napisano 08 sierpień 2017 - 08:22

To tak :) Zdjęcia póki co z pokoju, ponieważ choruję, ale bliżej weekendu uda mi się pewnie już wyjść na rower i wtedy wrzucę ciekawsze ;)

https://drive.google...bEU?usp=sharing



#15 Gromowladny

Gromowladny
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 08 sierpień 2017 - 22:02

Teraz to wygląda jak trzeba :)

#16 Gosc_mexy_*

Gosc_mexy_*
  • Gość

Napisano 09 sierpień 2017 - 07:59

Bardzo PRO.



#17 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 08:48

Bardzo fajny



#18 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:11

Nie znam się za bardzo na kanonach szosowej estetyki, ale rower z tymi kołami najzwyczajniej mi się podoba;-)



#19 MateuszZMC

MateuszZMC
  • Użytkownik
  • 17 postów
  • SkądZamość

Napisano 09 sierpień 2017 - 11:32

Tak jak obiecywałem, dzisiaj udało się z rana wyrwać na kilka fotek do miasta i na małą rundkę. Koła niosą jak szatany, są super sztywne. Wieje dzisiaj bardzo mocny wiatr, ale moje odczucia odnośnie "żagla" zamykają się w: "przecież to prawie nic nie czuć", pomimo faktu, że ważę 66 kg, także nie dociążam ich jakoś mocno. Podrzucam linka do galerii w nienagannej jakości i zapraszam do oceny :) 

 

https://drive.google...UWgzRUxMSEdSSjg

https://drive.google...UWgzRUxMSEdSSjg

https://drive.google...UWgzRUxMSEdSSjg



#20 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 11:42

Jak dla mnie osobiście za wysoki stożek.

 

P.S koła używane?

Pytam gdyż widać przetarcia na tylnej obręczy - chyba że to tylko efekt zdjęć.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Focus, Izalco, Rotor, Shimano, ultegra, Pro, 3T, carbon