Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mufa Ramy Bb30 = Fsa Gossamer Czy Shimano Ht2 / Redukcja ?


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Red Bull

Red Bull
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 15:37

Witam

Który zestaw suportowy będzie sztywniejszy  ,lżejszy i lepszy w rowerze  ?

 

MUFA RAMY to SYSTEM  BB30 ( Cannondale) - łożyska montowane w ramie .

- korba FSA Gossamer BB30

CZY

-  korba SHIMANO Ultegra ewentualnie  DuraAce HT2 zamontowana przez reduktor i wkład suportowy.

 

Korby Shimano Ultegra / Dura Ace pod względem sztywności , (wyglądu)  samych ramion korb są chyba nr. 1.

 Za wyborem korby  FSA Gossamer przemawia z kolei  oś 30mm

 

Kolejny dylemat to np. : waga zestawu , średnica ośki , reduktory i etc.

 

Dziękuję za pomoc

 

 

 

 

 

 



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 lipiec 2017 - 16:21

Cannonale Hollowgram si.

#3 Red Bull

Red Bull
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 16 lipiec 2017 - 18:55

Cannonale Hollowgram si.

 

 

Melodia przyszłości,

Muszę założyć które obecnie posiadam tj. fsa gossamer lub shimano ht2 .

Tylko nie jestem zdecydowany co wybrać.

 

Pózniej pomyślę o czymś lżejszym np.  fsa carbon - cenowo do zaakceptowania bardziej niż Cannondale
 



#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 lipiec 2017 - 19:26

Shimano. Nawet z reduktorem będzie lepsze od FSA.


  • admsk lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 witus78

witus78
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 11:30

Wlasnie przerabiam ten temat w tarmacu mam bb30 zalozylem korbe ultegry na adaptorach takie wciskane w lozyska korba wytrzymala rok ale to raczej wina korby 6800 najpierw byla  klejona, troche to wyglada jak spaw od srodka, chainreaction uwzglednilo gwarancje 

Nowa korba :) , wytrzymala 8 miesiecy pekniete klejenie i znowu na gwarancje po tyg :) Nowa korba.

Tym razem dostalem tez 6800 ale juz inaczej montowana nie ma tego klejenia od srodka.

Myslalem ja sprzedac i kupic cos FSA w karbonie  ale chwilowo ceny wysokie, a na stanie mam nowa korbe ultegry i poszukalem cos takiego bo juz nie chce uzywac tych adapterow gdyz po demontazu korby na osce byly slady rdzy.

 

https://www.sigmaspo...cB&gclsrc=aw.ds

 

http://www.chainreac...t/rp-prod130495

 

mial ktos z tym do czynienia po recenzjach wyglada ok.

 



#6 HESHER

HESHER
  • Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 06:32

Rotor przyzwoicie wygląda ale chyba będziesz musiał klej locite zastosowac, tamten drugi to nieporozumienie plastikowo wyglada



#7 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 07:43

Do Rotora żadnego kleju nie potrzeba. Jest to adapter skręcany, zalecany moment to 40nm. Praxis też jest porządnym adapterem. Najprosciej kupić rotora, w cyklomanii mają za około 190 zł. W rotorze można wybić stare i wyprasować nowe łożyska, są to standardowe 6805. W praxis też można wymienić łozyska, ale nie pamiętam teraz ich wymiarów. Rotora mogę polecić, sam używałem takiego adaptera w ramie Speca.
  • admsk lubi to

#8 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 10:41

Potwierdzam. Rotor daje radę w CAAD10. Po zmianie przestałem się pieścić z delikatnym myciem okolic supportu. Zmiana biegów na 6800 to niebo a zmienia w porównaniu z FSA Gossamer.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#9 witus78

witus78
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 18 kwiecień 2018 - 11:01

to sie jednak zdecyduje na ultegre z tym rotorem mam nadzieje ze ta nowa korba jest faktycznie lepiej zlozonaDołączona grafikaDołączona grafika

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


  • admsk lubi to

#10 berski

berski
  • Użytkownik
  • 574 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 24 sierpień 2018 - 07:57

Witam, podepnę się pod temat - zakupiłem rower z mufą bb30 i założonym adapterem praxis, takim jak tutaj: https://praxiscycles...-conversion-bb/do korby shimano. Chciałbym używać korby sram gxp i stąd pytanie do fachowców: dostępne są na rynku "przejściówki" do gxp, takie jak tutaj: https://www.tiendamt...mm-to-22mm.html Czy mogę/warto coś takiego zastosować, czy lepiej kupić dedykowany dla srama środek suportu z adapterem bb30/gxp?





Dodaj odpowiedź