Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okularki Do Jazdy Na Czas - Bez Ramki Na Górze?


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 hadwao

hadwao
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 09:12

Hej,

 

mam taki problem, że jeżdżę głównie w pozycji czasowej (triathlon) - na zawodach z reguły używam kasku z szybką, ale w czasie zwykłych jazd trochę głupio się w takim kasku czuję, zwłaszcza na wolnych rozjazdach ;-) Sama szybka (w moim kasku) też nie jest idealna bo trochę zniekształca i np. po dłuższej jeździe (+2h) trochę wszystko zaczyna mi falować. 

 

Tak więc szukam okularków - niestety zwykłe (mama jakieś Arctica) nie są zbyt wygodne, bo górna ramka przesłania pole widzenia i trzeba mocniej zadzierać głowę. 

 

Znacie jakieś modele, która nie mają na górze ramki lub lepiej sprawdzają się w jeździe na czas (np. ramkę mają wyżej i nie przesłania ona pola widzenia w czasie jazdy).

 

Idealnie gdyby nie kosztowały worka złota ;-) 



#2 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 09:35

Bez ramki to może Bolle 5th Element albo BBB FulView

 

Oakley też miał coś bez ramki ale to już cena inna

 

Ja używam BBB IMPACT i mimo ramki w ogóle jej nie widać. Chyba dużo zależy od budowy twarzy.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#3 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 31 lipiec 2017 - 09:42

Może coś z oferty UVEX. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie cena/jakość. Inna sprawa, że mogłem kupić znacznie taniej niż w katalogu.

Krótko i na temat. Mam model Sportstyle 116V, to fotochromy z cienka ramką u góry.

Jeżeli bez ramki, to może Sportstyle 202 http://uvex.com.pl/p...02-race-vm#lato



#4 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 09:49

Właśnie bolle podałem jako dobry przykład jak takie okulary do takiej pozycji powinny wyglądać.
Wysoka szybka mocno za brwi więc nic nie powinno wiać i wpadać.

CbCC6huWwAERNqm.jpg

bolle_5th_element_wearing-e1463464845130


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#5 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 09:58

Ewentualnie jeszcze Lazer magneto ale te z zausznikami a nie na magnesy do pasków.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#6 hadwao

hadwao
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 10:01

Kurcze właśnie o takie okularki mi chodzi jak podajecie - zwłaszcza te Bolle mam wrażenie, że by się idealnie sprawdziły bo nie dość, że bez ramki, to jeszcze bardzo wysokie... ale ta cena... 750zł za okularki? Jak Wy to swoim żonom motywujecie? ;-)

 

Nie znajdzie się coś za ~150zł z jakiejś półki jakościowej typu wspomniana Arctica? 

 

Edit sprawdziłem jeszcze na stronie Arctici katalog i są 2 model bez ramki, w PL mało popularne i trudno dostępne, ale gdzieś tam w sieci da się kupić. Konkretnie s-139 i s-120. Niestety oba modele mają tylko maksymalnie ciemne szkła, co przy jeździe jesienią może stanowić kłopot. Ciekawe też jak się będzie w czym takim jeździło, bo są dość niskie, ale na filmikach producenta jednak brwi zakrywają, więc powinno być w miarę ok.

Niemniej jak znacie jakieś inne, z jaśniejszymi szkłami i z podobnej póki cenowej to byłbym wdzięczny.



#7 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 10:18

Na bolle miałem kiedyś chrapkę a były za około 450zł (jakaś przecena)

Są wersje pro (droższe) i normalne.

Sam też szukam czegoś tańszego do czasówki na przyszły sezon.

Jak coś znajdę to dam znać.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#8 hadwao

hadwao
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 10:42

Będę zobowiązany - jak sam na coś się zdecyduję też dam znać.

Jeszcze chyba się wybiorę do rowerowego i poszukam jakiegoś modelu z wysokim noskiem - może to jest też dobry trop. Wysoki nosek + gumka żeby nie zjeżdżały po mokrym nosie i powinno być ok nawet z ramką. Kurde teraz to już będę wszystkie porównywał do tych Bolle... 



#9 SebSeb

SebSeb
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 11:25

Zobacz jeszcze ten model, tani i sprawdzony UVEX PHEOS



#10 hadwao

hadwao
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 12:02

O ciekawy model - jeździłeś w nim w pozycji czasowej? Tam na górze jest chyba jakieś zgrubienie/zmiana kąta szkła? Nie przeszkadza?

 

W decathlonie mają podobne okulary swojej własnej marki, ale ze znacznie większym zgrubieniem - niestety to zgrubienie ogranicza pole widzenia podobnie jak ramka ;-(  Jestem ciekaw jak jest w tych



#11 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 12:38

Hmm no to skoro bierzemy też pod uwage okulary ochronne to tego jest więcej.

Bolle Safety Rush albo Bolle Safety Silium

Będa w granicach 20-50zł

Pewnie na militaria też się coś znajdzie

https://www.militari...eczne_c1891.xml


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#12 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 12:47

Ostrzegam tylko że okulary ochronne nie przylegają tak do głowy i często nie mają regulacji nosków.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#13 hadwao

hadwao
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 13:12

Tylko, że te wspomniane model też mają niestety ramkę na górze. W Decathlonie mierzyłem te:

https://www.decathlo...id_8118518.html

 

Wyglądają jak bezramkowe, ale na górze jest ramka - po prostu poliwęglan jest tam pogrubiony. Efekt finalny jest taki sam jak w przypadku klasycznej ramki, co prawda to zgrubienie przepuszcza światło, ale i tak nic nie widać. 

 

Tak więc wyjścia są wg. mnie dwa:

- albo okularki, które faktycznie nie mają ramki np: http://www.arctica.p...-arctica-S-120A

- albo okularki, które mają bardzo "wysokie" szkła tak jak te Bolle, które podlinkowałeś wyżej. Wtedy nawet jak jest ramka, to i tak nie przeszkadza w pozycji czasowej.

 

Przy tych pierwszych typu Arctica, zastanawiam się jak w praktyce się sprawdzą - bo w sumie na tym łączeniu też może nie być ciekawie. Pytanie czy nie wieje po oczach, albo czy nie widzisz połowy w przyciemnieniu, a połowy normalnie. Mimo to, na teraz brałbym chyba te Arctici gdyby były dostępne z jaśniejszymi szkłami.

 

Kask z szybką sprawdza się idealnie (brak jakichkolwiek ograniczeń w polu widzenia) - efekt podobny pewnie dają te Bolle. Niestety ma też swoje wady, które sprawiają, że poza zawodami nie lubię w nim jeździć. 



#14 SebSeb

SebSeb
  • Użytkownik
  • 40 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 13:15

O ciekawy model - jeździłeś w nim w pozycji czasowej? Tam na górze jest chyba jakieś zgrubienie/zmiana kąta szkła? Nie przeszkadza?

 

W decathlonie mają podobne okulary swojej własnej marki, ale ze znacznie większym zgrubieniem - niestety to zgrubienie ogranicza pole widzenia podobnie jak ramka ;-(  Jestem ciekaw jak jest w tych

 

Wszystko pewnie zależy od twoje pozycji. Ramka w poprzednikach  ewidentnie przeszkadzała w tych jest ok. Po drugie system workowy i strefy zmian zmasakrowały nie najtańsze poprzedniczki. W tym przypadku chociaż kieszeń nie boli. Generalny test miały podczas weekendu w Rawie - było mocno i dały radę. Co może mniej ważne, ale....na żywo przyciemnione z pomarańczowymi wykończeniami wyglądają naprawę ładnie. 



#15 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 14:21

To może Bolle Bandido albo Bolle Cobra?

 

Wyglada jak bym był dystrybutorem Bolle, ale po prostu wszystko mi się opatrzyło i teraz bolle jest u mnie nr 1 ;)


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#16 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 14:27

http://www.bolle-saf.../safety-glasses


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#17 hadwao

hadwao
  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 14:31

Te Bandido wyglądają szansownie - też mają to zgrubienie, ale na rozstawie oczu mają wyższe szkła, więc spora szansa, że ramka nie przeszadza. Na militarii mają filmik z manekinem 
 

Przy takiej cenie można zaryzykować i kupić. 



#18 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 14:34

Wyglądają jak Assos za kosmiczne pieniądze :)

Wygodne to nie będzi ejak nie ma gumek na końcach.

Zawsze jest coś za coś.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#19 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 31 lipiec 2017 - 14:38

Uvex X-Trend jeszcze


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#20 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 31 lipiec 2017 - 21:31

Kurcze właśnie o takie okularki mi chodzi jak podajecie - zwłaszcza te Bolle mam wrażenie, że by się idealnie sprawdziły bo nie dość, że bez ramki, to jeszcze bardzo wysokie... ale ta cena... 750zł za okularki? Jak Wy to swoim żonom motywujecie? ;-)

 

Nie znajdzie się coś za ~150zł z jakiejś półki jakościowej typu wspomniana Arctica? 

 

Edit sprawdziłem jeszcze na stronie Arctici katalog i są 2 model bez ramki, w PL mało popularne i trudno dostępne, ale gdzieś tam w sieci da się kupić. Konkretnie s-139 i s-120. Niestety oba modele mają tylko maksymalnie ciemne szkła, co przy jeździe jesienią może stanowić kłopot. Ciekawe też jak się będzie w czym takim jeździło, bo są dość niskie, ale na filmikach producenta jednak brwi zakrywają, więc powinno być w miarę ok.

Niemniej jak znacie jakieś inne, z jaśniejszymi szkłami i z podobnej póki cenowej to byłbym wdzięczny.

Kup Żonie rower i będziesz miał problem rozwiązany, Żona kupi sobie wszystko dla ciebie nic nie zostanie ( żartuje )





Dodaj odpowiedź