Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba O Pomoc W Doborze Koła


1 odpowiedź w tym temacie

#1 czeslawdonarski

czeslawdonarski
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 04 sierpień 2017 - 08:59

Witam Was serdecznie, potrzebuje pomocy w doborze koła. W tej chwili mam koło z oponą 32x630 (27 x 1 1/4) - jeśli dobrze rozszyfrowałem ten kod z opony bo opona ma już swoje lata. Chciałbym wymienić koła, wraz z oponami żeby koło (tył) miało torpedo i wbudowane ze trzy biegi w torpedzie. Poradzicie mi coś? Czy takie koła jeszcze są produkowane i dostępne? Jeśli nie 27 to może 28?



#2 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2017 - 18:19

Z obręczą 27" (630) raczej nie kupisz, ale 28" (622) bez problemu.

http://allegro.pl/wz...6689307613.html

Możesz też zamówić złożenie koła w serwisie z dowolnych komponentów, np. na innej piaście (Sram/Sachs, Sturmey-Archer).

Jeśli z tyłu nie ma hamulca na obręcz to nieco mniejsza średnica obręczy (o 8 mm) nie będzie problemem. Można ją łatwo zniwelować zakładając grubszą oponę (35-37 mm zamiast 32 mm).

Jeśli chcesz i z przodu założyć koło 28" to sprawdź, czy hamulce mają wystarczającą regulację, by opuścić klocki o około 4 mm (bo o tyle zmaleje promień obręczy).

 

Istotna jest też szerokość wewnętrzna widelca i haków ramy w miejscu montażu koła. Niewielką różnicę można zaakceptować (w granicach sprężystości materiału, czyli dla stalowej ramy tak z 5 mm). Nexus 3-biegowy ma chyba 120 mm szerokości.





Dodaj odpowiedź