Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki Awaryjne

szosa pompka lezyne pompka reczna

418 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 06 maj 2013 - 20:55

Cytat Paweł85:

POLECANE POMPKI AWARYJNE (na trasę):


1) LAZYNE HP DRIVE
cena: ok 75 zł
Wymiar: 216mm/79g
Max. ciśnienie 120 psi, 8.3 bar
Przewód z zaworem presta i schreder
Poleca na forum m.in.:
- Czasowiec: "...nie bedę znowu pisał tego samego ale powiem krótko brac bez zastanowienia" (2011-05-09, 21:07)
- Robo: "Wypróbowałem HP Drive (S) - RE WE LA CJA " (2011-05-18, 22:31)
- Piotr68: "dziś odebrałem Lezyne HP Drive S i przed chwilą napompowałem koło do 7bar bez najmniejszego problemu i wysiłku.Polecam." (2011-06-06, 16:34)

2) CRANK BROTHERS-POWER Pump clear
cena: ok 75 zł
Waga: 95 g
Długość: 145 mm
Max. 8 bar
Poleca na forum m.in.:
Belg26: "naprawde fajnie pompuje i jest b.mala:" (2011-06-01, 11:45)

3) BARBIERI NUDA CARBON
cena: ok 60 zł (allegro)
rozmiary 197mm x 18mm
waga 39g
ciśnienie 10bar /142 PSI
Zawór: presta
Poleca na forum m.in.:
Maszmol: „Używam i polecam.” (2011-06-30, 22:09)

#2 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 09 maj 2013 - 07:29

Co za zbieg okoliczności :) Ja wczoraj również złapałem pierwszą gumę na trasie :)
Pompowałem za pomocą Giant control mini +, maksymalne ciśnienie ma do 8 barów, z ręki najwięcej udało mi się napompować 6 bar w domu, wczoraj nabiłem 5 bar bo wiedziałem, że zaraz jest zakład samochodowy i skorzystam sobie z kompresora. Oprócz pompki woźcie ze sobą przejściówkę z samochodowego na preste, ułatwia życie :)

Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#3 vanluke

vanluke
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądKrK

Napisano 11 czerwiec 2013 - 06:57

Hej zastanawiam się nad CRANK BROTHERS POWER PUMP oraz nad NUDA minipompka CARBON CORSA mam pytanie, którą lepiej wybrać chodzi mi przedewszystkim bym mógł ją w sposób wygodny(powiecmy nie odczuwalny) wozić ze sobą. Mam jeszcze pytanie jak montujecie worzone pompki ? może macie jakieś tańsze godne polecenia pompki w trasę ? w sumie to nie wiem czy jest sens wywalania stówy na pompkę w trase czy nie wystarczy jakaś tańsza tylko nie mogę znaleźć czegoś naprawdę małego.
  • bassride lubi to

#4 Piereslegin

Piereslegin
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 czerwiec 2013 - 01:08

Mam jeszcze pytanie jak montujecie worzone pompki ? może macie jakieś tańsze godne polecenia pompki w trasę ? w sumie to nie wiem czy jest sens wywalania stówy na pompkę w trase czy nie wystarczy jakaś tańsza tylko nie mogę znaleźć czegoś naprawdę małego.


Miałem okazję wielokrotnie doświadczyć na wlasnej skórze problem zwiazany z przebitą dętką. Nawet jak zabierzesz ze sobą relatywnie lżejszy uszczelniacz piankowy w areozolu to i tak może nastąpić tak jak u mnie konieczność dopompowania. Wtedy akurat pompki ze sobą nie miałem więc nie pozostało mi nic innego jak tylko toczyć kółka przez 11km. Kupiłem sobie zatem lezynkę, która kilka miesięcy później mnie uratowała. Stosunkowo niedużych rozmiarów (mieści się w torebce podsiodłowej).

Reasumując... Warto mieć pompkę, bo po załataniu dziury kiedy już ucieknie Ci powietrze trzeba czyms podpompować koło. System mocowania to przede wszystkim jak dla mnie torba podsiodłowa. Można też instalować w miejscu na bidon (bezpośrednio lub pod bidon). Dobrze jest mieć mocowanie na krótkich wypustkach jeśli lubisz mieć bidon na rurce poprzecznej a pompke chcesz podkrecic na rurze podsiodłowej. Ja osobiście nie mocuje do ramy, bo mam za krótkie śruby pod koszyczki bidonu:(. Poza tym mam sporo miejsca w torebce podsiodłowej:)

#5 dzakobo

dzakobo
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądGdańsk/Narol

Napisano 04 lipiec 2013 - 21:22

Zastanawiam sie nad;
Blackburn'em AirStik SL http://allegro.pl/po...3345307924.html
albo
Zefal'em Air Pofil Micro http://allegro.pl/po...3332169893.html
Którą polecacie? Czy może coś innego, sprawdzonego, w niewysokiej cenie?

#6 Franio

Franio
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądPińczów

Napisano 05 lipiec 2013 - 07:49

Mam Blackburn AirStick SL. Szybko pompuje i oferuje wysokie ciśnienie. Ma około 15cm, więc wrzucam ją do kieszonki i o niej zapominam. Dla mnie rewelacja, ale tylko do szosy. Jeśli chciałbyś używać jej również przy góralu, to odradzam. Za dużo machania :)

#7 dzakobo

dzakobo
  • Użytkownik
  • 10 postów
  • SkądGdańsk/Narol

Napisano 06 lipiec 2013 - 14:47

Tylko szosa :-) A rozni sie czyms SL2 od SL1? Bo gdzies mi sie przewinela 2-ojka przez allegro i tak sie zastanawiam czy warto doplacic te kilka zlotych czy darowac sobie

#8 mz

mz
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądMława

Napisano 11 sierpień 2013 - 09:12

Witam, co sądzicie na temat tej pompki - warto czy nie warto? www.szumgum.com/pompka-rowerowa-reczna-topeak-mini-mb-topeak021.html

#9 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 11 sierpień 2013 - 14:17

mz, mam tą pompkę i nie polecam. System dual-action dość szybko przestał działać, teraz pompuje tylko jak ciągnę. Ciężko też nabić jakieś wyższe ciśnienie. Ja max osiągnąłem chyba 5 bar, a byłem już tak zmachany, że nie miałem ochoty dalej pompować.



#10 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 11 sierpień 2013 - 16:20

Moja pompka Giant Control Mini 1 + dzisiaj się poddała, szkoda że przekonałem się o tym dopiero na trasie :( 
A więc nie polecam, co to za pompka która przestaje działać akurat kiedy jest najbardziej potrzebna.
Teraz trzeba będzie nabyć nową, i zastanawiam się nad Lenzy ze względu na wężyk, ktoś używał ten pompki?
Dodam tylko że potrzebuję pompki z dużym ciśnieniem, tak aby dało się nabić te 8 bar w trasie.


Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#11 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 sierpień 2013 - 17:49

Zefal Air Profil. Znakomite pompki w bardzo rozsądnej cenie. Używam modelu Air Profil LL i szczerze polecam ;) W ogóle moim zdaniem jest to jedna z najbardziej niedocenianych marek na rynku.


Wcześniej używałem m.in.:
- Blackburn Longneck Evo - awaria w pierwszym dniu użytkowania; pomimo dożywotniej gwarancji jakoś nie przekonują mnie używane przez nich materiały
- Park Tool PMP-3 - zerowa wydajność pompowania; jestem rowerzystą, a nie wioślarzem!
- SKS Raceday - całkiem przyzwoita, chociaż odrobinę za krótka, żeby osiągnąć potrzebną wydajność
- Accent Dual - staaare dzieje, jedna wielka pomyłka, jeśli chodzi o pompowanie szosówek

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#12 Gosc_mike79pl_*

Gosc_mike79pl_*
  • Gość

Napisano 15 sierpień 2013 - 06:32

Wcześniej używałem m.in.:
- Blackburn Longneck Evo - awaria w pierwszym dniu użytkowania; pomimo dożywotniej gwarancji jakoś nie przekonują mnie używane przez nich materiały

 

Miałem świetną pompeczkę specialized. Bardzo sobie chwaliłem, kosztowała mnie prawie 160zł ale była świetna....zgubiłem ją kilka dni temu. Jakaś pompka w kieszeni zawsze musi być więc szybko uderzyłem do sklepu kupić coś nowego. Wybór padł na Blackburn AirStik SL. Mam nadzieję mikroos, że Twoje doświadczenia nie staną się moimi....



#13 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 15 sierpień 2013 - 20:37

Rowniez dobra mala poreczna miesci, sie idelanie w kieszonce kolarskiej, nawet dobrze sie nia pompuje do momentu jak kolo robi sie dosc twarde pozniej, trzeba sie troche poszarpac :-P


SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#14 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 16 sierpień 2013 - 09:43

Zefal Air Profil. Znakomite pompki w bardzo rozsądnej cenie. Używam modelu Air Profil LL i szczerze polecam ;) W ogóle moim zdaniem jest to jedna z najbardziej niedocenianych marek na rynku.

 

I slusznie. Niemal nowy zawor co2 Zefala puscil mi w atmosfere 3 cartridze.. gdyby nie facet z pompka spotkany na trasie to pchalbym rower 30km do najblizszego miasta ( jedyny raz kiedy zapomnialem telefonu ).... 


psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#15 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 sierpień 2013 - 10:45

Z ciekawości: który dokładnie model nawalił? Pytam, bo to nie pierwszy produkt Zefala, jakiego używam, i jak dotąd byłem zawsze zadowolony.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#16 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 16 sierpień 2013 - 14:57

musialbym sie cofnac do tego miejsca i szukac w zaroslach ;)  nie wiem... zawor + 2 cartridze kosztowal ok 25€ ... dzisiaj kupilem pompke Spec'a Mini Air Tool do przykrecenia z koszykiem na bidon i jestem happy. 

 

Mam koszyki na bidon Zefal'a : rewelka. Nie ma terenu, zeby nawet miekkie Elite Scalatore ruszyc z miejsca. Ale zawor byl do D... moze tylko egzemplarz ? Nie wiem. 2gi raz nie kupie - za newralgiczna pozycja na wyposazeniu... 


psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#17 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 16 sierpień 2013 - 21:12

Mi parę dni temu pękł jeden z uchwytów pod koszykiem. Mam w końcu powód aby wymienić pompkę (w mojej zaczęły mnie "uwierać" jej rozmiary, o dziwo dopiero niedawno to zauważyłem :-D ).

Szukam czegoś zgrabnego (jeżeli ma być montowane pod koszykiem) lub na tyle pompeczka ma być krótka aby weszła spokojnie w kieszonkę i nie wystawała.

Barbieri Nuda wygląda spoko ale ciut przy długa, przy 20 cm będzie ją widać w koszulce. Zdaje się, że uchwytu w komplecie nie ma. Ciekawe czy można do niej coś dokupić pasującego...

A może Zefal: http://www.decathlon...id_8248184.html. Miałem w łapkach i jest całkiem zgrabna ?

 

 



#18 mz

mz
  • Użytkownik
  • 215 postów
  • SkądMława

Napisano 17 sierpień 2013 - 18:30

 

 

A może Zefal: http://www.decathlon...id_8248184.html. Miałem w łapkach i jest całkiem zgrabna ?

wiki, ostatnio kupiłem tą pompkę, właśnie w decathlonie. Jak na razie jestem zadowolony - szytkę bez problemu napompowała "na kamień". :-D 



#19 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 17 sierpień 2013 - 18:48

A może Zefal: http://www.decathlon...id_8248184.html. Miałem w łapkach i jest całkiem zgrabna ?

Mój kolega ma i bardzo sobie chwali.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#20 Neraxes

Neraxes
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądAleksandrów Łódzki

Napisano 18 sierpień 2013 - 22:02

Ja właściwie jako głównej pompki używam Topeak Race Rocket HP. Bardzo wygodna w użyciu - wyjmowany wężyk przedłużający, w zestawie uchwyt, nie ma mowy o nieszczelnościach, luzach czy niespasowaniu.Co istotne pompuje nawet do 11 bar.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szosa, pompka, lezyne, pompka reczna