Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kaseta 11S Na Bębenek 10S W Shimano Wh-R501

kaseta 105 11s 10s

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 jaszi

jaszi
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądŚwiętokrzyskie

Napisano 12 sierpień 2017 - 19:39

Mam pytanie czy na koła Shimano WH-R501 które są dedykowane pod kasety 8,9,10 jest szansa założyć 11s kasetę od Shimano 105? W jednym z serwisów powiedzieli mi, że nie ma z tym problemu, ale chciałem się jednak upewnić. Miało by to pracować na kompletnej grupie 105 11s. Chciałbym po prostu czasem używać tych kół zamiennie z oryginalnymi. Czytałem coś o szlifowaniu pająków kaset i upychaniu ich na bębenek, czy nawet, że nakrętka łapie gwint jedynie w 3/4. Chcę jednak uniknąć takich kombinacji i jeśli taki zestaw nie będzie działać normalnie to odpuszczam.

Drugie pytanie, czy przy korbie 52-36 i krótkim wózku 105 jest szansa założyć kasetę 11-32? W kolejnym serwisie powiedzieli, że niby tak, ale że z blatu nie mógłbym korzystać z 3 górnych koronek. W tej chwili chodzi to na kasecie 11-28. W innym powiedzieli, że również może śmigać z tym, że może trzeba będzie wydłużyć łańcuch. Może ktoś rozwiać moje wątpliwości?

 

Pozdrawiam



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 sierpień 2017 - 19:45

czy na koła Shimano WH-R501 które są dedykowane pod kasety 8,9,10 jest szansa założyć 11s kasetę od Shimano 105? W jednym z serwisów powiedzieli mi, że nie ma z tym problemu

Zmień serwis ;) Nie ma szans, kaseta 11s nie wejdzie na bębenek 10s.
 

czy przy korbie 52-36 i krótkim wózku 105 jest szansa założyć kasetę 11-32?

Może działać nieco gorzej, ale raczej się uda (choć faktycznie dłuższy łańcuch może bardziej telepać). Jeżeli na dłuższą metę zamierzasz korzystać z kasety 11-32T, lepiej będzie wybrać średni wózek (GS).


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 diaremi

diaremi
  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 12 sierpień 2017 - 20:04

Oczywiście ze wejdzie, musisz tylko zeszlifować kasetę o 2mm ,jakiś fachowiec z tokarka zrobi to w 5 min


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 12 sierpień 2017 - 22:13

Proste. Ale znalezienie takiego fachowca już nie.  pozdr



#5 jaszi

jaszi
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądŚwiętokrzyskie

Napisano 12 sierpień 2017 - 23:02

Oczywiście ze wejdzie, musisz tylko zeszlifować kasetę o 2mm ,jakiś fachowiec z tokarka zrobi to w 5 min


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Raczej chciałem to zrobić bez takich operacji, bo koła nie są tego warte, żeby za każdym razem szlifować do nich kasetę. trzeba będzie się rozejrzeć za innymi i tyle :P Chciałem tylko potwierdzić info z serwisu, czy da się to zrobić bez jakichś ceregieli.



#6 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 13 sierpień 2017 - 15:04

Zeszlifuj pilnikiem bębenek o te 1,8mm. Zrobisz to raz na zawsze.





Dodaj odpowiedź