Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Emonda Slr 6 Vs Rose X-Lite Team-3000 Ultegra


60 odpowiedzi w tym temacie

#41 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 sierpień 2017 - 15:11

Rozmiar roweru 54, a wysokość ciała, którego używam 176cm. Odległość od podłogi do krocza w tym ciele - 78 cm.

#42 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 17 sierpień 2017 - 15:44

Prepraszam za ten "offtop", ale chciałem skorzystać z okazji :-P Mam 171 cm i podobny przekrok i tabela rozmiarów Treka sugeruje rozmiar 54, jednak wydaje mi si, że Emonda w rozmiarze 52 będzie lepiej pasować. Przymierzałem sie do 54, ale czułem się zbyt wyciągnięty ;-)



#43 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 17 sierpień 2017 - 15:50

Ja mam 178 cm i emonde alr - rower w rozmiarze 54 jest do mnie dopasowany. 



#44 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 17 sierpień 2017 - 15:52

Przy Twoim wzroście również kierowałbym się w stronę 52. Tym bardziej, że wygląda na to, że masz długie nogi i dość krótki tułów w porównaniu ze mną..

#45 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 17 sierpień 2017 - 15:56

na bikefittingu wyszło mi 79cm, tak, że faktycznie, tułów mam dość krótki. Zawsze mam problem, żeby znaleźć dobra pozycję w samochodzie. Fotel odsuwam do tyłu, a regulacja kolumny kierownicy nie jest wystarczająca, żeby dobrze uchwycić "stery" ;-)

A w temacie to brałbym Treka ;-)



#46 Tomek398

Tomek398
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 17 sierpień 2017 - 15:58

Zgadzam się. Do długości nóg dopasujesz sobie wysokość siodełka w 5s. Poza tym w 52 będziesz miał krótszą główkę ramy i zarazem wysoko siodełko i nie będzie to wyglądało tak jakbyś jechał do sklepu po bułki ;-) ;-)   W poziomie dopasujesz się mostkiem. Ja dopiero za trzecim podejściem trafiłem na ten właściwy mostek



#47 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 17 sierpień 2017 - 16:00

No to niedobrze, bo torba z bułkami będzie mi się wkręcać w przednie koło;-)



#48 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 17 sierpień 2017 - 22:52

1. Rose zapewne mocno zaniża wagę. Na forach internetowych i samych ocenach rowerów w ich sklepie jest to częsty zarzut. Mój Trek Emonda SL w rozmiarze M ważył tyle ile deklarował producent.

2. Geometria H2 jest dobra na epickie wypady do sklepu po bułki. Wielu amatorów montuje mostki z bardzo dużym minusem. To nie wygląda fajnie.

Wygląd sprawa gustu- dla mnie jest ok. Za to na pewno jest super wygodna i komfortowa. Zawsze jak przesiadam się z innego roweru to zastanawiam czy nie mam flaka, bo tak ładnie tłumi nierówności.

 

Rose nie zaniża mocno wagi, przynajmniej nie w przypadku topowego modeli oto przykład:

http://rowerowawaga....vh_img_0892.jpg

X-LITE TEAM na Dura Ace + koła Zipp, cięższe od montowanych w tym modelu Mavików. Waga deklarowana na naszej stronie: 6,1 kg, rower testowy z ponad 200 g cięższymi Zippami 6,3 waży tyle ile  widać na wadze.  

 

dla porównania Trek Emonda SL8:

http://rowerowawaga....yd_img_9632.jpg

 

W teście porównawczym miesięcznika TOUR przed dwoma sezonami X-LITE TEAM 8800 pokonał Emondę SLR 10 oraz, nieznacznie Cervelo RCA. Był tańszy, zarazem sztywny oraz komfortowy i tyle w temacie. 

Tu parę innych recenzji:

 

https://roadcyclingu...ild-review.html

http://www.elessarbi...knight-returns/

http://www.bikeradar...b-season-45824/

 

Odnośnie cytowanych w kółko przez parę osób na forum informacji o wpadce w teście i odstępstwach parametrów ramy - wyjaśniałem tę sytuację w wątku firmowym na tym forum. Insynuacje o "pokrętnych" tłumaczeniach są niedorzeczne - szef firmy przyznał się do błędu, a firma zmieniła producenta ram. Wnioski zostały wyciągnięte. 



#49 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 18 sierpień 2017 - 05:51

Tłumaczenie równie dobre jak u Canyona i ich ewidentnie wadliwego lakieru, który ponoć "tak ma wyglądać" :) Dobrze, że te wysyłkowe rowery można odsyłać. Rose mogło przemyśleć odpowiedź dotyczącą fabryki nietrzymającej standardów, bo skoro nie trzymają standardów wagi to może nie trzymają się jakości dotyczącej wytrzymałości ram? Moim zdaniem naginają rzeczywistość podając mocno zaniżoną wagę i tyle. Niska waga w katalogu wygląda pięknie i na pewno zachęca do zakupu.


Wg mnie jeśli produkt odbiega od zakładanego przeze mnie standardu to mając odpowiednią kontrolę jakości weryfikuję go jeszcze w fazie testów (która wg producentów trwa "kilka lat").
Jeśli kupuję same ramy to jak najbardziej jest łatwo sprawdzić je w każdym aspekcie, szczególnie pod kątem tych kryteriów dla których dany model powstał.
Jeśli w czasie testów "polowych" czyli w prasie lub u klienta realia pokazują coś innego to wypadam niewytłumaczalnie blado.
Oczywiste jest że wprowadzając I sprzedając coś stosuje się różne strategie I czary, jednak pozostaje kwestia wiarygodności.

#50 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 18 sierpień 2017 - 07:06

Wiadomo, że rower kupuje się dla siebie,a nie kolejnego nabywcy, ale mimo wszystko warto wziąć ten aspekt pod rozwagę: w przypadku chęci zmiany roweru Treka odsprzeda się bez problemu, z Rose może być kłopot.

#51 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 19 sierpień 2017 - 12:30

Wg mnie jeśli produkt odbiega od zakładanego przeze mnie standardu to mając odpowiednią kontrolę jakości weryfikuję go jeszcze w fazie testów (która wg producentów trwa "kilka lat").
Jeśli kupuję same ramy to jak najbardziej jest łatwo sprawdzić je w każdym aspekcie, szczególnie pod kątem tych kryteriów dla których dany model powstał.
Jeśli w czasie testów "polowych" czyli w prasie lub u klienta realia pokazują coś innego to wypadam niewytłumaczalnie blado.
Oczywiste jest że wprowadzając I sprzedając coś stosuje się różne strategie I czary, jednak pozostaje kwestia wiarygodności.

 

W ROSE problem tyczący się tylko widelca zaistniał przy okazji zmiany producenta ram. Rama i jej proces wytwarzania były przetestowane i sprawdzone. Tyle, że nowy producent miał na początku problemy z utrzymaniem parametrów widelca ze względu na bardzo skomplikowany proces układania warstw karbonu.

Proces jego produkcji trwa parę godzin, a nie kwadransów i na początku mieliśmy problem by znaleźć takiego wykonawcę, który będzie "trzymał" parametry. Ta skomplikowana technologia pozwala uzyskać wysoką sztywność boczną oraz zapewnia komfort (rozpraszanie drgań dzięki specyficznej technice układania karbonowych pasków). Zmiana parametrów nie była odczuwalna dla klienta, tylko na stanowisku pomiarowym. 



#52 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 27 sierpień 2017 - 21:52

Koledzy o co chodzi o to H2 i H1 tym Treku, moja Madone ma H2 tak nie wiem co to jest,

wszyscy koledzy liczą ile można zyskać na wadze roweru, że podają tyle a jest tyle, rower malowany 1 raz farba + lakier 0,150g, 2 razy to już 0,300g

 

W rowerach nie można sprawdzić ile jest warstw farby i lakieru, koledzy mniej jemy więcej się ruszamy i będzie ok.

 

Kupuj Treka dożywotnia gwarancja dla pierwszego właściciela, jak masz mały rabat daj na priv dam namiar na sprzedawcę z bardzo dobrym rabatem.

 

Sama mam Madone i kupiłam drugą Madone 9.9 dla 100kg Pana, rozmiar ramy 54 ja mam 50,  Koledzy 54 jest lżejsza od 50 ciekawe

 

https://www.forumrow...attach_id=23231



#53 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 28 sierpień 2017 - 06:41

Dodaj do tego realną gwarancję dożywotnią i masz odpowiedź. 

Jako użytkownik ramy MTB który korzystał z dożywotniej gwarancji Treka ośmielę się nie zgodzić :D

Wyegzekwowanie tego to droga przez mękę. 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#54 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 28 sierpień 2017 - 06:55

Jako użytkownik ramy MTB który korzystał z dożywotniej gwarancji Treka ośmielę się nie zgodzić :D

Wyegzekwowanie tego to droga przez mękę. 

 

Nie mam doświadczenia z Trekiem, od wyegzekwowania są Mecenasi



#55 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 28 sierpień 2017 - 07:16

Bez pomocy prawnika i napisanego przez niego "papierka" niestety się nie obeszło. Pominę już czas ile to wszystko trwało. Więc jak czytam argument o dożywotniej gwarancji Treka to tylko uśmiecham się pod nosem...... :D


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#56 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 07:49

Zdecydowanie wolałbym np. pięć lat  "zwykłej" gwarancji niż "dożywotnią" (tylko dla pierwszego właściciela) - sprzedaję rower przed upływem gwarancji i przechodzi on na kolejnego użytkownika.



#57 Frania.Bania

Frania.Bania
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:06

Reklamuje się wadliwy towar osobiście raz składając oświadczenie, następne kroki to już kancelaria i na tym koniec

 

Jak jesteś pewny to nawet zapłacą za wynajęty sprzęt



#58 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 28 sierpień 2017 - 14:05

Zdecydowanie wolałbym np. pięć lat  "zwykłej" gwarancji niż "dożywotnią" (tylko dla pierwszego właściciela) - sprzedaję rower przed upływem gwarancji i przechodzi on na kolejnego użytkownika.

Która firma udziela gwarancji na sprzęt zakupiony z drugiej ręki?



#59 Tomek398

Tomek398
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądLubelskie

Napisano 28 sierpień 2017 - 18:19

Która firma udziela gwarancji na sprzęt zakupiony z drugiej ręki?

 

Większość, ponieważ gwarancją objęty jest produkt a nie kupujący. 



#60 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 28 sierpień 2017 - 19:23

Gwarancją objęte jest to, co producent napisze w gwarancji.


  • paulsen i Frania.Bania lubią to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź