Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fuji Roubaix 1.5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paszaddz123

Paszaddz123
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 15 sierpień 2017 - 23:05

Witam

Przedstawiam mój nowy nabytek jakim jest Fuji Roubaix 1.5

RAMA A6-SL custom-butted alloy, integrated 1 1/2" lower head tube, PF30 shell, double water bottle mounts, oversized ETC chainstays, forged-road dropout w/ replaceable derailleur hanger

WIDELEC FC-440 carbon w/ tapered carbon steerer

MECHANIZM KORBOWY Oval Concepts 300, forged 6066 arms, Praxis rings, 52/36T WKŁAD SUPORTU Praxis conversion bottom bracket

PRZEDNIA PRZERZUTKA Shimano Tiagra, braze-on mount

tylna PRZERZUTKA Shimano Tiagra, 10-speed

KLAMKOMANETKI Shimano Tiagra, STI, 10-speed

KASETA Shimano, 11-28T, 10-speed

ŁAŃCUCH KMC X10, 10-speed w/ MissingLink

KOŁA Oval Concepts 327, 700c 20/24H rims

OPONY Vittoria Zaffiro Pro Slick, 700 x 25c, 60tpi, folding

HAMULCE Shimano Tiagra S

TERY FSA, 1 1/8" upper - 1 1/2" lower, integrated

KIEROWNICA Oval Concepts 310 Ergo, 6061 alloy, 31.8mm clamp, 133mm drop, 4° sweep MOSTEK Oval Concepts 313, 3D-forged 6061 stem body, +/-7°

OWIJKA Oval Concepts 300 bar tape, suede

SIODŁO Oval Concepts 300, steel rail

SZTYCA Oval Concepts 300, 6061 alloy, 27.2mm diameter

WAGA

8.50 kg(Mój egzemplarz w rozmiarze 54 waży 8.6kg wraz z pedałami co było dla mnie prawdziwym zaskoczeniem)

Fuji_2.jpg

Fuji1.jpg

Fuji4.jpg


  • Frania.Bania i Jacam76 lubią to

#2 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 16 sierpień 2017 - 05:27

Widzę, że masz parę - blaty 52/36T.

Rower całkiem fajny (zgrabny), masa z pedałami też OK jak karbon. Kolor całkiem, całkiem. Lakier mat - mogą zostawać ślady (obwódki) po kroplach wody. Osprzęt przyzwoity - na Tiagrze da się już pojeździć.

 

PS. Szkoda, że rozjechałeś auto. Lepiej do tego typu zdjęć szukać coś szklanego i podpierać od wewnątrz (np mały słoik).



#3 Paszaddz123

Paszaddz123
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 09:43

Rowerek ma carbonowy tylko widelec. Wiec na aluminium jest bardzo lekko, lżejszej szosy w amelinium nie mialem w swoich rękach (nie mowie ze nie ma), kolor jest mega ale fakt ze zostaje na nim wszystko i ciezko cokolwiek doczyścić.
Zdjecia były całkiem spontaniczne i nie miałem nic lepszego do podstawienia więc ta beemka była już celową zagrywkom

#4 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 sierpień 2017 - 10:50

Jakbys mogl zrobic porzadek z pierwszym postem, bo ciezko to sie czyta?

Do tego zdjecie roweru z boku i bedzie perfekt.

 

Co do dbania o matowe malowanie, to warto zainwestowac w jakis preparat przeznaczony do czarnego i nie tylko matu.

Po kazdej jezdzie, jak jest taka potrzeba, psikasz takie cos na microfibre szmatke i przelatujesz po ramie i rurkach.

Zajmujet to chwile, a malowanie roweru jest jak nowe. Pozostawia rowniez powloke ochronna lakieru.

 

Dobry preparat i dobra cena za 500ml, inne preparaty sa w podobny cenach ale polowe objetosci.

https://noquarterpai...tte-bikes-500ml

Do tego z kodem: "weightweenies" jest darmowa przesylka.



#5 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 sierpień 2017 - 11:06

Jak jest z jakością tych Fuji?
Wiele osób na zagranicznych forach wyraża się niepochlebnie, ale mam wrażenie że to jakieś snoby.
Głównie te wypowiedzi były w tematach rowerów czasowych/triathlonowych

Tego czego się najbardziej obawiam to brak dobrego tłumienia w ramach karbonowych.
Ktoś pisał że na dziurach rower mu podbija i jest to niebezpieczne.
Podobno ich karbony mają ścianki wewnątrz przekroju
 

69146-largest_1_Norcom_Rib_technology.pn


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 sierpień 2017 - 12:30

Na Weightweenies jest pare projektow na ramie SL. Wyglada to bardzo ladnie. Wysokiej klasy rama.

 



#7 Paszaddz123

Paszaddz123
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 16:05

Jakbys mogl zrobic porzadek z pierwszym postem, bo ciezko to sie czyta?

Do tego zdjecie roweru z boku i bedzie perfekt.

 

Porządek zrobiony, nie wiem czemu tak było specyfikacje wkleiłem z innej strony, nieważne. ;D

Nie posiadam zdjęcia od boku nie wiem jak to sie stało ale nic nie zrobiłem gdy miałem aparat a telefonem to tak trochę słabo w porównaniu do powyższych fotek.

 

 

 

Dobry preparat i dobra cena za 500ml, inne preparaty sa w podobny cenach ale polowe objetosci.

https://noquarterpai...tte-bikes-500ml

Do tego z kodem: "weightweenies" jest darmowa przesylka.

Na pewno kiedyś się w coś takiego zaopatrzę, ale czy sens jest sprowadzać to zza morza, choć jeśli wysyłka jest za darmo to w sumie. jak to jest gdy wezmę pobraniówkę to kurier poprosi ode mnie funty ? Narazie krucho z kasą nawet nie stać mnie na kask, a propos polecacie coś do +/- 200zł, wiem że najlepiej przymierzyć i tak zrobiłem szczególnie podszedł mi uvex boss race i met forte. Bell i btwiny były słabe coś nie tak (pewnie poprostu moja głowa słąbo do nich pasowała). Jeszcze kross uragano wyglada fajnie i całkiem przyjemny. Warto zawracać sobie głowę takimi kaskami czy jest to raczej kaszana :/ ? (Mowa o mecie,uvexie i ew. krossie, nie moge znaleźć giro do przymiarki ale trinity tez fajnie się prezentuje)

 

 

Jak jest z jakością tych Fuji?
Wiele osób na zagranicznych forach wyraża się niepochlebnie, ale mam wrażenie że to jakieś snoby.
Głównie te wypowiedzi były w tematach rowerów czasowych/triathlonowych

Tego czego się najbardziej obawiam to brak dobrego tłumienia w ramach karbonowych.
Ktoś pisał że na dziurach rower mu podbija i jest to niebezpieczne.
Podobno ich karbony mają ścianki wewnątrz przekroju
 

 

 

 

 

 

Nie wypowiem się na temat ram karbonowych bo moja jest w pełni aluminiowa, ale do jakości mojego Fuji nie można się przyczepić chyba pod żadnym względem, jedyne co to owijka, jest dziwna liczyłem na coś wygodniejszego a jest okropna w dotyku i na końcach ordynarnie zaklejona izolacyjną (Choć to moja pierwsza szosa więc nie mam po równia co do montowania owijek w innych rowerach)

Ale owijka będzie pierwsza rzeczą do zmiany. A teraz w ten sposób, podczas zakupu szosy oglądałem 3 inne rowery, kross vento 4.0, btwin triban 540 oraz merida scultura 300 i szczerze ? Te rowery daleko odstawały od fuji (które jest trochę droższe ale dostałem na niego mega fajną cenę). Zacznę od popularnego tribana który z wszystkich powyżej wymienionych rowerów posiadał grupę shimano 105 no i na tyle z jego plusów, pozycja dobra może wygodna (jakbym miał 70lat to  pewnie na niego padłby wybór) wykonanie roweru na pierwszy rzut oka widać że to nie ta sama klasa roweru (moja dziewczyna która nie ma o tym pojęcia odrazu powiedziałą że ty chyba jakiś szajs, a ja nawet nie miałem jak jej zaprzeczyć bo sam lekko się zawiodłem patrząc na ten rower.

Merida wyglądała fajnie i właściwie niczym nie zachwycała ale nie było się do czego przyczepić, natomiast odpadła po tym jak nie był rozmiaru i musiałbym zamawiać z internetu.

No i kross vento 4.0 tak znienawidzony na każdym forum nie mam pojęcia dlaczego, rower jest mega fajnie wykonany, przyjemna pozycja jak dla mnie to trochę zbyt w stronę endurance, waga troche duża ale wszystko co powinno się oczekiwać od roweru za tą cene miał, full karbon widelec, taperowana glowka i kompletna tiagra, jedynce to koła nie zachwycały swoją waga takie toporone, koła jak koła, no i coś tam ludzie narzekają na siodełka(nie wiem nie jeździłem na nim dłużej 500 metrów ale w sklepie nic nie trzeszczało ani nic nie skrzypiało) 

Wybór padł na Fuji ponieważ od reszty był moim zdaniem lepszy pod każdym względem (jedyne co to brak 105 w porównaniu do tribana) co prawda katalogowa cena to 4800 i za te cenę napewo bym go nie kupił to na miejscu dorwałem go w sporo niższej cenie co było decydującym czynnikiem w wyborze.

 

Edit 

był jeszcze Unibike athlon ale powiedzmy że zachowam moją opinie wyłącznie dla siebie, by nie drażnić zadowolonych klientów Unibika.

 

 

Prosiłbym jeszcze o recenzje jakiś sensownych kasków za około 200 zł ;D 



#8 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 16 sierpień 2017 - 16:24

Co do kasków to patrz żeby były dostępne części zamienne. Ja za drugim razem już zwracałem na to uwagę i wybór padł na lazera, do którego są i gąbki i regulacja, która czasem potrafi się w niektórych kasakch wyrobić.

 

No i ten ich system mocowania to chyba jeden z najwygodniejszych. Kask wisi sobie nad głową.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#9 cky

cky
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 22:20

widzę, że rama przeszła mały lifting i nie wygląda już tak kobylaście :) jestem ciekaw czy poprawili lakier bo własnie to jedna z 2 rzeczy do których mogłem się przyczepić w moim Fuji, ta druga to prowadzenie linek.

Jaki masz wzrost?



#10 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 25 sierpień 2017 - 23:13

Mi sie nie podoba, ale to właścicielowi ma się podobać.

Bardziej mi się podoba Scultura i właśnie na nią poluję :) Teraz to dałeś mi do myślenia.

Pod jakim względem Merida odstawała?

 

A jak będziesz zmieniał owijkę, to pomyśl nad pianka budowlaną pod nią - dla mnie rewelacja -  link do niej znajdziesz w temacie owijek.



#11 X-RAY

X-RAY
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądWarszawa / Jelenia Góra

Napisano 25 sierpień 2017 - 23:48

 

 

 

Marka Fuji w Polsce przeżywa ostatni renesans, rower jak każdy w opcji fabrycznej niczym nie porywa, co do jakości mam akurat crossa Fuji z aluminiową ramą i spawy wyglądają w nim tak jakby ktoś uczył się dopiero spawać aluminium i w dodatku robił to po pijaku, na Twoich zdjęciach tych szczegółów nie widać.

W moim rowerze pierwszą rzeczą do wymiany było siodło - także Oval 300, szerokie jak domowy fotel, z tego co widzę w specyfikacji w Twoim jest takie samo, przynajmniej sądząc z oznaczenia.


Bianchi Oltre XR3 Disc

Accent Freak 

Bulls Copperhead 3


#12 Paszaddz123

Paszaddz123
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 12:32

Mi sie nie podoba, ale to właścicielowi ma się podobać.
Bardziej mi się podoba Scultura i właśnie na nią poluję :) Teraz to dałeś mi do myślenia.
Pod jakim względem Merida odstawała?

A jak będziesz zmieniał owijkę, to pomyśl nad pianka budowlaną pod nią - dla mnie rewelacja - link do niej znajdziesz w temacie owijek.


Tak jak napisałem merida była z reszty najlepsza ale musiałbym zamawiać nie chciałem wysyłkowo plus większa waga i hamulce z poza grupy. Ale fakt jest prześliczna :D
Owijka nie tyle jest nie wygodna co nienawidzę dotykać zamszu takie skrzywienie umysłowe każdy coś takiego ma na takiej zasadzie jak niektórzy nie lubią pisku styropianu o szkło :D


widzę, że rama przeszła mały lifting i nie wygląda już tak kobylaście :) jestem ciekaw czy poprawili lakier bo własnie to jedna z 2 rzeczy do których mogłem się przyczepić w moim Fuji, ta druga to prowadzenie linek.
Jaki masz wzrost?

173cm, U mnie do prowadzenia linek przyczepić się nie mogę.


Marka Fuji w Polsce przeżywa ostatni renesans, rower jak każdy w opcji fabrycznej niczym nie porywa, co do jakości mam akurat crossa Fuji z aluminiową ramą i spawy wyglądają w nim tak jakby ktoś uczył się dopiero spawać aluminium i w dodatku robił to po pijaku, na Twoich zdjęciach tych szczegółów nie widać.
W moim rowerze pierwszą rzeczą do wymiany było siodło - także Oval 300, szerokie jak domowy fotel, z tego co widzę w specyfikacji w Twoim jest takie samo, przynajmniej sądząc z oznaczenia.

Mnie porwał bo za 3400 dostać lekko ponad 8 kilowy rower z alumioniową rama to wcale nie taka łatwa sprawa. Szczerze u mnie spawów nie widać w ogóle, a co do siodła to zbyt mało kilometrów zrobiłem by móc coś o tym powiedzieć ale prawdopodobnie po po owijce zmienię sztyce i siodło ;D.


Przypominam ze to tylko moje zdanie nie negue zakupow btwina, unibika, merida czy czegokolwiek ile ludzi tyle zdań, ja moge z czystym sumieniem polecić fuji, ale nie mowie ze jest ono najlepsze.

#13 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 sierpień 2017 - 16:30

Dobry preparat i dobra cena za 500ml, inne preparaty sa w podobny cenach ale polowe objetosci.

https://noquarterpai...tte-bikes-500ml

Do tego z kodem: "weightweenies" jest darmowa przesylka.

Co tak drogo?

http://www.motonita....ct&prod_id=3546



#14 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 sierpień 2017 - 20:56

Dwa funty roznicy.... do tego wysokiej klasy szmatka (to nie jest zwykly badziew) i caly czas wieksza pojemnosc, nie nazwalbym tego "drogo".

#15 Paszaddz123

Paszaddz123
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 23:30

Raczej nie bede zamawial zza granicy tego plynu choc naprawde wyglada zacheciajaco, ale dla mnie to zbyt duza pierdola zeby sie z tym bawic. Nie zamawialem nigdy z innego kraju wiec nie wkladam paluchow :D