Skocz do zawartości


Zdjęcie

Emonda Alr 2018 Custom

emonda ALR TREK aluminiowa rama

74 odpowiedzi w tym temacie

#41 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 wrzesień 2017 - 08:36

Też tak myślę;-)

Zaczęło mi chodzić po głowie nabycie korby Ultegra 8000. Chyba uzbieram więcej środków i zakup korby przesunę z października na odleglejszy termin. W zamian wcześniej zamówię przerzutki, obydwie z grupy 8000.

Dzisiaj, lub najpóźniej jutro maja dojść zaciski, zamontuję wtedy koła I dorzucę kilka zdjęc do galerii.

EDIT:

Do pierwszego postu wkleiłem link do galerii ze zdjęciami projektu.



#42 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 18 wrzesień 2017 - 09:49

Ejj, serio do korby R8000 musi być przerzutka też z 8000? Bo własnie kupiłem tę korbę i nową przednią przerzutkę z 6700... Wprawdzie chwilę jeszcze pojeżdżę na obecnej korbie 6800, no ale...


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#43 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:00

Masz może wiedzę, ile dopłaca się za malowanie "custom", czyli ten ich cały "Project One"? 



#44 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:05

Nie mam pojęcia. Na pewno niemało, bo tym projektem są objęte tylko droższe modele, których sam zakup przekraczał mój budżet. Dlatego nie zagłebiałem się w temat.



#45 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:09

Myślałem, że twoja rama to malowanie "custom", bo jakoś nie kojarzę jej w katalogu ;)

 



#46 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:13

https://www.trekbike...colorCode=black



#47 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:13

EDIT: Akwafan mnie uprzedził ;-)

To model na rok 2018. Ramy z rocznika 2017 nie były już dostępne w moim rozmiarze. W sumie i dobrze, bo obecne malowanie jest całkiem fajne. Choc ideałem byłoby gdyby zamiast chromowanych elementów I napisów na ramie były białe. Lepiej spasowałyby z moimi kołami, które mają białe naklejki.



#48 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 18 wrzesień 2017 - 10:43

Zgadza się, białe napisy byłyby lepsze i lakier nie-mat ;) Taki chyba był SL8 2016. Dla mnie ideałem jest malowanie modelu SL7 Disc 2018 :D Obecnie mam Lapierra 2013 w podobnych barwach, ale bardziej pstrokaty i mnie drażni ;)



#49 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 16:32

Ejj, serio do korby R8000 musi być przerzutka też z 8000? Bo własnie kupiłem tę korbę i nową przednią przerzutkę z 6700... Wprawdzie chwilę jeszcze pojeżdżę na obecnej korbie 6800, no ale...

 

Tutaj masz trochę więcej info na temat korby R8000 i FD-R8000. Po "japońsku" ale pewnie się doczytasz ;)

 

http://forums.roadbi...0-a-360975.html

 

Niby z FD-6800 będzie działać, ale "idealnie " tylko z FD R8000.

Sam jestem ciekaw tej kompatybilności.


  • astronom lubi to

#50 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 wrzesień 2017 - 16:42

No to nie mam wyjścia. Już zdecydowałem się na przednią przerzutkę z serii 8000;-)



#51 renton

renton
  • Użytkownik
  • 431 postów

Napisano 18 wrzesień 2017 - 16:52

No to nie mam wyjścia. Już zdecydowałem się na przednią przerzutkę z serii 8000;-)

 

Też stoję przed podobnym Dylematem : korba 6800 czy już iść w serię R8000.

Pożyjemy ,zobaczymy.

Jakie kupiłeś zaciski ? - jaka waga?



#52 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 18 wrzesień 2017 - 16:57

Jak już kupię przerzutki to będę cierpliwie czekał na jakieś promocje na nową korbę. Jak nie będzie okazji to kupię 6800. Nie śpieszy mi się, rower ma być gotowy na przyszły rok.

Jakieś z Aliexpress, bez dźwigni, zamykane na imbus. Waga ponoć około 50 gramów. Jak przyjdą to zważę. No  i w końcu postawię ramę na kołach.



#53 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 18 wrzesień 2017 - 19:17

Tutaj masz trochę więcej info na temat korby R8000 i FD-R8000. Po "japońsku" ale pewnie się doczytasz ;)

 

http://forums.roadbi...0-a-360975.html

 

Niby z FD-6800 będzie działać, ale "idealnie " tylko z FD R8000.

Sam jestem ciekaw tej kompatybilności.

 

A więc drogą dedukcji skoro FD-5600 działał dobrze z 6800, to pewno FD-6700 będzie tak samo dobrze działać z R8000 ;) No nic, wyjdzie w praniu, na wiosnę.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#54 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 19 wrzesień 2017 - 16:39

Doszły zaciski z Chin. Dostawa trwała tylko 11 dni. Same zaciski są bardzo lekkie. Ważą 38 gramów, są bez dźwigni, zamykane imbusem.

Będzie można zejść jeszcze z wagi bo osie są za długie. Z przodu o 10mm, a z tyłu o 15 mm. Zdjęcia ramy na kołach w galerii. Link w pierwszym poście wątku.



#55 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 10:19

Doszły zaciski z Chin. Dostawa trwała tylko 11 dni. Same zaciski są bardzo lekkie. Ważą 38 gramów, są bez dźwigni, zamykane imbusem.
Będzie można zejść jeszcze z wagi bo osie są za długie. Z przodu o 10mm, a z tyłu o 15 mm. Zdjęcia ramy na kołach w galerii. Link w pierwszym poście wątku.

Możesz dać link do tych zacisków ?

#56 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 20 wrzesień 2017 - 10:26

Jasne: https://www.aliexpre...2311.0.0.703R45



#57 Gosc_Zawisza_*

Gosc_Zawisza_*
  • Gość

Napisano 11 październik 2017 - 22:40

Hej no ciekawy rowerek się robi. Ale idziesz w odwrotnym kierunku alu bikea jak ja. Co spowodowało, ze zakupiłes taki mostek i kiere i sztycę? Wydaje mi się , że przy ultra maratonach powinieneś kierować się opcją wysokiej możliwości tłumienia drgań. Wiem jakich kierownic napewno do ultramaratonów bym Tobie nie polecił :) Co do sztycy obawiam się, że nie jest ona zbyt wygodna.

 

Kwestia zacisków - wydaje się, że chcesz robić naprawdę poważne przebiegi i wkładasz nonameowe zaciski za 40 czy 50 zł ? To Część mająca duży wpływ na nasze bezpieczeństwo. To nie jest koszyczek, owijka czy dętka gdzie można przyoszczędzić praktycznie bez konsekwencji. Uwierz mi, że nie da się w tej cenie zrobić zacisków z dobrego jakościowo stopu tytanu. Tutaj ośki są najważniejsze , a nie nakrętki. Większy przebieg większe zmeczenie materiału. Waga wagą ale... nie za wszelkacenę przy tej cenie. Mam nadzieję, że się mylę ale.... 2 x w życiu już mi niemarkowe ośki tytanowe pękły w zaciskach. W MTB i w Szosie. Markowe- ani razu.

 

Ramka - ładnie wygląda ten frameset w tym malowaniu jak dla mnie. Tak bym powiedział skromnie i z klasą.

 

Pozdrawiam

 

PS. Czy Canyon to Twój pierwszy rower szosowy a Trek drugi ?



#58 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 12 październik 2017 - 20:30

Hej no ciekawy rowerek się robi. Ale idziesz w odwrotnym kierunku alu bikea jak ja. Co spowodowało, ze zakupiłes taki mostek i kiere i sztycę? Wydaje mi się , że przy ultra maratonach powinieneś kierować się opcją wysokiej możliwości tłumienia drgań. Wiem jakich kierownic napewno do ultramaratonów bym Tobie nie polecił :) Co do sztycy obawiam się, że nie jest ona zbyt wygodna.

Robiłem już poważne przebiegi na prawie standardowym Canyonie Endurace z kokpitem, który nie ma żadnych właściwości tłumiących. Kierownica i mostek Cinelli, bo mi sie podobały i sa dość lekkie. Poza tym kiera ma dość mały drop i reach, co jest dla mnie ważne. Nigdy nie cierpiałem z powodu kokpitu, jeżdże ultra bez rękawiczek.

Sztyca wbrew pozorom robi dużo dla komfortu, przełozona z Canyona. W Emondzie ALR powinno być lepiej, bo będzie bardziej wysunięta tłumąc dzięki temu lepiej nierówności pracując w płaszczyźnie poziomej.

 

 

 

Kwestia zacisków - wydaje się, że chcesz robić naprawdę poważne przebiegi i wkładasz nonameowe zaciski za 40 czy 50 zł ? To Część mająca duży wpływ na nasze bezpieczeństwo. To nie jest koszyczek, owijka czy dętka gdzie można przyoszczędzić praktycznie bez konsekwencji. Uwierz mi, że nie da się w tej cenie zrobić zacisków z dobrego jakościowo stopu tytanu. Tutaj ośki są najważniejsze , a nie nakrętki. Większy przebieg większe zmeczenie materiału. Waga wagą ale... nie za wszelkacenę przy tej cenie. Mam nadzieję, że się mylę ale.... 2 x w życiu już mi niemarkowe ośki tytanowe pękły w zaciskach. W MTB i w Szosie. Markowe- ani razu.

 

Sprawdzę je w czasie treningów. Na podobnych przejechałem BBT i kilka tras powyżej 350km i mnie niezawiodły. Do czasu aż dźwignia tylnego hamulca pękła. Ale to było na mrozie, -10 stopni i śpieszyło mi się po wymianie dętki.

 

 

 

PS. Czy Canyon to Twój pierwszy rower szosowy a Trek drugi ?

 

Canyon był pierwszą szosówką. Od ponad 10 lat ujeżdżam Treka, ale jest to model crossowy. Zakup framesetu Treka spowodowany był pewnie po części sentymentem do tej marki (-;



#59 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 październik 2017 - 10:14

Dzisiaj odebrałem kolejne części. Tylna przerzutka Ultegra RD-8000 SS - 197 gramów, przednia przerzutka FD-5801 95 gramów oraz owijka BBB. Zdjęcia pod linkiem w pierwszym poście.

Niestety w związku z kolizją jaką zaliczyłem przy spotkaniu z rajdowcem w traktorze do wymiany będzie obręcz przedniego koła;-) Zamiast oryginalnej od DT Swiss RR21 zdecydowałem się na obręcz RR440 - waga 457 gramów. W rzeczywistości jest to ta sama obręcz, różnią się jedynie naklejkami. Na korzyść RR450 przemawia fakt, że można usunąć "decale". Sama czarna obręcz powinna lepiej wyglądać W kraksie ucierpiała też niestety niemal nowa opona. Do domu udało mi się dojechać dzięki specjalnej łatce do opon.

Do szczęścia brakuje jedynie korby, opon i dętek. Na razie ceny Ultegry R8000 stoją wysoko, będę czekał na jakieś okazje cenowe. W ostatecznosci zdecyduję się na korbę 6800.



#60 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 13 październik 2017 - 10:17

Do ultra-jazd polecam karbonową najlepiej zintegrowaną kierownicę. Po przejsciu z kierownicy alu na taką przez kilka pierwszysch jazd miałem wrażenie że przesiadłem sie ze malucha do nowej bryki (potem juz się przyzwyczaiłem). Tylko wcześniej "wymierz" na klasycznym zestawie jaki Ci trzeba mostek, kąt itp.

Minus taki, że jedyny poziom regulacji jaki zostaje to "góra-dół" podkładkami na widelcu, ale to mi od 8-miu sezonów w zupełności wystarcza.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: emonda ALR, TREK, aluminiowa rama